Van Gaal: belachelijk dat het WK in Qatar is
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal vindt het "belachelijk" dat het WK voetbal in Qatar wordt georganiseerd. Dat zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag bij de start van het trainingskamp, in aanloop naar de komende oefenwedstrijden tegen Denemarken (zaterdag) en Duitsland (volgende week dinsdag).
"Iedereen weet dat ik het belachelijk vind dat het WK daar is", aldus Van Gaal. "Dat we in een land gaan spelen om, hoe zegt de FIFA dat, het voetbal daar te laten ontwikkelen. En dat doe je door een toernooi te organiseren in dat land. Dat is al bullshit. Het gaat om geld, commerciële belangen. Dat doet er toe bij de FIFA. Waarom denk je dat ik niet in een commissie zit bij de FIFA met mijn expertise? Omdat ik mij altijd afgezet heb tegen dit soort organisaties. Het klopt niet. Dat kan ik direct in Qatar zeggen, maar dat helpt de wereld niet van dit probleem af."
Van Gaal sprak zich, in zijn derde periode als bondscoach van Oranje, nog niet eerder zo duidelijk uit. "Maar ik zit in een groep bij de KNVB die met dit onderwerp bezig is, met onder anderen secretaris-generaal Gijs de Jong. Dan horen we wat er afgesproken is met andere landen en wat wij daar eventueel kunnen doen. Ik ben er maandelijks mee bezig. Als het zo uitkomt, zeg ik het."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/RTR) - Napoli kan weer beschikken over middenvelder Scott McTominay. De 29-jarige Schotse international onderging vorige maand een ingreep om een hartritmestoornis te verhelpen.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo heeft Lionel Messi geprezen, nadat de Argentijnse sterspeler dinsdagnacht zijn laatste interland had gespeeld. De Portugees was vol lof onder een bericht van zijn voormalige rivaal op Instagram.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse oud-voetballer Ramon Vega heeft aangekondigd dat hij zich kandidaat wil stellen bij de voorzittersverkiezing van de FIFA volgend jaar. De voormalige verdediger van onder meer Tottenham Hotspur is de eerste die publiekelijk heeft aangegeven dat hij het wil opnemen tegen zittend voorzitter Gianni Infantino.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Ajacied Kasper Dolberg is dinsdag in Kopenhagen succesvol geopereerd aan zijn rechterknie. Dat meldde de Amsterdamse club woensdag op de eigen website. Ajax deed geen uitspraken over de duur van het herstel van de Deense aanvaller.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Tonda Eckert van Southampton heeft van de Engelse voetbalbond FA een voorwaardelijke schorsing van zes weken gekregen voor zijn rol in drie gevallen van spionage door de club tijdens het afgelopen seizoen. Ook kreeg hij een boete van 28.000 pond (33.000 euro). Dat maakte de FA bekend.
10 uur geledenLISSABON (ANP) - De Portugese bondscoach Jorge Jesus is woensdag niet ingegaan op vragen over het conflict tussen hemzelf en Cristiano Ronaldo. Dat schrijven Portugese media, waaronder de Diario de Noticias. "Ik heb zijn bericht gelezen en nu ga ik doen wat ik elke dag doe", zei Jesus bij het verlaten van zijn huis tegen verslaggevers. "Ik ga naar de bond om te werken, om na te denken over het elftal."
13 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Spaanse voetballer Pedro heeft zijn afscheid aangekondigd na een profcarrière van meer dan twintig jaar. De 39-jarige Pedro maakte deel uit van de Spaanse ploeg die in 2010 in Zuid-Afrika wereldkampioen werd door Oranje in de finale te verslaan. Hij veroverde ook de Europese titel met Spanje in 2012.
13 uur geleden