Van Gaal: belachelijk dat het WK in Qatar is
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal vindt het "belachelijk" dat het WK voetbal in Qatar wordt georganiseerd. Dat zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag bij de start van het trainingskamp, in aanloop naar de komende oefenwedstrijden tegen Denemarken (zaterdag) en Duitsland (volgende week dinsdag).
"Iedereen weet dat ik het belachelijk vind dat het WK daar is", aldus Van Gaal. "Dat we in een land gaan spelen om, hoe zegt de FIFA dat, het voetbal daar te laten ontwikkelen. En dat doe je door een toernooi te organiseren in dat land. Dat is al bullshit. Het gaat om geld, commerciƫle belangen. Dat doet er toe bij de FIFA. Waarom denk je dat ik niet in een commissie zit bij de FIFA met mijn expertise? Omdat ik mij altijd afgezet heb tegen dit soort organisaties. Het klopt niet. Dat kan ik direct in Qatar zeggen, maar dat helpt de wereld niet van dit probleem af."
Van Gaal sprak zich, in zijn derde periode als bondscoach van Oranje, nog niet eerder zo duidelijk uit. "Maar ik zit in een groep bij de KNVB die met dit onderwerp bezig is, met onder anderen secretaris-generaal Gijs de Jong. Dan horen we wat er afgesproken is met andere landen en wat wij daar eventueel kunnen doen. Ik ben er maandelijks mee bezig. Als het zo uitkomt, zeg ik het."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
2 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardiniƫ en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
6 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
9 uur geleden