Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Gaal bekijkt training van afstand en mag snel uit isolatie

Van Gaal bekijkt training van afstand en mag snel uit isolatie

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft de training van het Nederlands elftal in Zeist woensdag van een afstand bekeken. De bondscoach kon de oefensessie niet leiden, omdat hij dinsdag positief testte op het coronavirus. Omdat de training in de buitenlucht was, kon hij wel toekijken.

"Na de positieve coronatest van de bondscoach op dinsdag heeft de KNVB contact gezocht met de verantwoordelijke autoriteiten, zoals de regels dat voorschrijven", meldt de KNVB. "Daaruit is gebleken dat het, in deze specifieke situatie, is toegestaan de training in de buitenlucht en op afstand te bekijken."

Van Gaal mag mogelijk donderdag alweer uit isolatie. Voorwaarde is wel dat hij dan klachtenvrij is, meldt de voetbalbond verder. Dat komt omdat de 70-jarige trainer vrijdag al klachten (verkouden) had. De isolatie na een besmetting geldt voor een periode van vijf dagen, nadat voor het eerst klachten zijn vastgesteld.

Ander spelsysteem

Assistent-bondscoach Danny Blind leidde woensdag de training. Alle beschikbare spelers waren daarbij aanwezig. Naast Van Gaal heeft niemand binnen de spelersgroep corona. Datzelfde geldt voor de stafleden.

Het Nederlands elftal speelt zaterdag in Amsterdam een oefenwedstrijd tegen Denemarken. Vrijdag staat een persconferentie met Van Gaal gepland. "Wanneer de bondscoach zijn werk weer zonder restricties kan oppakken, hangt af van het moment waarop hij klachtenvrij is", aldus de KNVB. Van Gaal heeft er belang bij zo snel mogelijk weer aan te sluiten, omdat hij met Oranje overschakelt naar een ander spelsysteem en vooral deze week wil gebruiken om de spelers daaraan te laten wennen en ze uit te leggen wat hij van ze verwacht.

Na de confrontatie met het Deense voetbalelftal volgt dinsdag nog een oefenwedstrijd tegen Duitsland, eveneens in Amsterdam.

Meer uit Voetbal

Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

1 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

4 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

4 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

6 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

7 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

8 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

13 uur geleden