Van Gaal bekijkt training van afstand en mag snel uit isolatie
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal heeft de training van het Nederlands elftal in Zeist woensdag van een afstand bekeken. De bondscoach kon de oefensessie niet leiden, omdat hij dinsdag positief testte op het coronavirus. Omdat de training in de buitenlucht was, kon hij wel toekijken.
"Na de positieve coronatest van de bondscoach op dinsdag heeft de KNVB contact gezocht met de verantwoordelijke autoriteiten, zoals de regels dat voorschrijven", meldt de KNVB. "Daaruit is gebleken dat het, in deze specifieke situatie, is toegestaan de training in de buitenlucht en op afstand te bekijken."
Van Gaal mag mogelijk donderdag alweer uit isolatie. Voorwaarde is wel dat hij dan klachtenvrij is, meldt de voetbalbond verder. Dat komt omdat de 70-jarige trainer vrijdag al klachten (verkouden) had. De isolatie na een besmetting geldt voor een periode van vijf dagen, nadat voor het eerst klachten zijn vastgesteld.
Ander spelsysteem
Assistent-bondscoach Danny Blind leidde woensdag de training. Alle beschikbare spelers waren daarbij aanwezig. Naast Van Gaal heeft niemand binnen de spelersgroep corona. Datzelfde geldt voor de stafleden.
Het Nederlands elftal speelt zaterdag in Amsterdam een oefenwedstrijd tegen Denemarken. Vrijdag staat een persconferentie met Van Gaal gepland. "Wanneer de bondscoach zijn werk weer zonder restricties kan oppakken, hangt af van het moment waarop hij klachtenvrij is", aldus de KNVB. Van Gaal heeft er belang bij zo snel mogelijk weer aan te sluiten, omdat hij met Oranje overschakelt naar een ander spelsysteem en vooral deze week wil gebruiken om de spelers daaraan te laten wennen en ze uit te leggen wat hij van ze verwacht.
Na de confrontatie met het Deense voetbalelftal volgt dinsdag nog een oefenwedstrijd tegen Duitsland, eveneens in Amsterdam.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
13 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
18 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
19 uur geleden