Van Gaal begrijpt keuze KNVB voor Koeman als nieuwe bondscoach
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal begrijpt dat de KNVB in Ronald Koeman een geschikte nieuwe bondscoach van Oranje ziet. De huidige trainer van het Nederlands elftal adviseerde het bestuur van de voetbalbond zelfs om Koeman te benaderen, liet hij maandag blijken tijdens een persconferentie in Zeist.
"Heel verstandig", zei Van Gaal over de keuze van de KNVB om weer met Koeman in gesprek te gaan. "Dat heb ik ze zelf gezegd, ze zijn bij mij te rade gegaan. Het is allemaal niet zo moeilijk. Een jaar geleden was ik de enige beschikbare coach met ervaring. Dat geldt nu voor Ronald Koeman. Dat is precies hetzelfde. Nu zeg ik het niet voor mezelf, maar nu zeg ik het voor Ronald Koeman. Meer dan terecht. Of hij een goede opvolger zou zijn? Dat denk ik, ja."
Van Gaal neemt aan het einde van dit jaar, na het WK in Qatar, afscheid als bondscoach. Koeman was tot de zomer van 2020 al bondscoach van het Nederlands elftal. Daarna vertrok hij naar FC Barcelona, waar hij een half jaar geleden werd ontslagen.
De KNVB en het management van Koeman willen zelf nog niet bevestigen dat ze met elkaar in gesprek zijn over een nieuwe termijn als bondscoach.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
59 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
2 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
17 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
18 uur geleden