Van Gaal begrijpt keuze KNVB voor Koeman als nieuwe bondscoach
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal begrijpt dat de KNVB in Ronald Koeman een geschikte nieuwe bondscoach van Oranje ziet. De huidige trainer van het Nederlands elftal adviseerde het bestuur van de voetbalbond zelfs om Koeman te benaderen, liet hij maandag blijken tijdens een persconferentie in Zeist.
"Heel verstandig", zei Van Gaal over de keuze van de KNVB om weer met Koeman in gesprek te gaan. "Dat heb ik ze zelf gezegd, ze zijn bij mij te rade gegaan. Het is allemaal niet zo moeilijk. Een jaar geleden was ik de enige beschikbare coach met ervaring. Dat geldt nu voor Ronald Koeman. Dat is precies hetzelfde. Nu zeg ik het niet voor mezelf, maar nu zeg ik het voor Ronald Koeman. Meer dan terecht. Of hij een goede opvolger zou zijn? Dat denk ik, ja."
Van Gaal neemt aan het einde van dit jaar, na het WK in Qatar, afscheid als bondscoach. Koeman was tot de zomer van 2020 al bondscoach van het Nederlands elftal. Daarna vertrok hij naar FC Barcelona, waar hij een half jaar geleden werd ontslagen.
De KNVB en het management van Koeman willen zelf nog niet bevestigen dat ze met elkaar in gesprek zijn over een nieuwe termijn als bondscoach.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste verdachten geïdentificeerd die afgelopen zaterdag betrokken waren bij wangedrag tijdens het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles. Dat meldt FC Utrecht op de clubwebsite.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Supporters van Go Ahead Eagles kunnen het restant van de gestaakte wedstrijd tegen FC Utrecht in het supportershome van de club bekijken. Dat melden de Deventenaren maandag.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft trainer Carl Hoefkens ontslagen. Dat besluit volgt drie dagen na de nederlaag van 4-2 bij RKC Waalwijk in de eerste divisie. NAC, dat vorig seizoen uit de Eredivisie degradeerde, heeft na vijf speelronden 7 punten.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB zegt in navolging van veel andere Europese bonden nadrukkelijk het vertrouwen op in FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De bond bevestigde in een maandag uitgebrachte persverklaring geen steun te verlenen aan de kandidatuur van Infantino voor een nieuwe termijn als voorzitter van de mondiale bond.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona neemt extra veiligheidsmaatregelen rond de thuiswedstrijd van woensdag tegen Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje wil voorkomen dat fans van de club uit Rotterdam op tribunes zitten die bestemd zijn voor de aanhang van de thuisclub.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa lijkt Feyenoord toch niet te verlaten voor Al-Ittihad. Beide clubs hebben vooralsnog geen akkoord bereikt over de betalingsvoorwaarden, zo meldden veel media.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is in punten gelijkgekomen met koploper Manchester City. De landskampioen uit Londen won de derby met rivaal Chelsea in eigen huis met 2-1.
22 uur geleden