Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van fraude verdachte crypto-topman wijst naar advocaten

Van fraude verdachte crypto-topman wijst naar advocaten

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Sam Bankman-Fried, de van fraude verdachte oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, heeft voor het eerst in de getuigenbank zijn verhaal gedaan. Hij probeerde de rechter ervan te overtuigen dat de advocaten van FTX nauw betrokken waren bij de beslissingen die hebben geleid tot de ondergang van zijn bedrijf.

De 31-jarige Bankman-Fried wordt ervan verdacht klanttegoeden te hebben doorgesluisd naar zijn investeringsfonds Alameda Research. De afgelopen drie weken hebben diverse vrienden en collega's verklaard dat Bankman-Fried persoonlijk opdracht gaf tot het misleiden van zijn klanten. Als hij wordt veroordeeld, kan hij tientallen jaren gevangenisstraf krijgen.

Bankman-Fried gaf toe fouten te hebben gemaakt in de aanloop naar het faillissement van FTX, maar houdt vol dat hij nooit van plan was om van klanten te stelen. Zijn advocaten waren volgens hem volledig op de hoogte van de transacties waarbij geld van FTX-klanten op een Alameda-bankrekening werd gestort.

Gecodeerde berichten

Voordat de voormalige miljardair aan het woord kwam, moesten de juryleden de rechtszaal verlaten. De rechter wilde het verhaal van Bankman-Fried eerst zonder hun aanwezigheid aanhoren, om te bepalen welk bewijsmateriaal toelaatbaar is.

Volgens de Amerikaanse aanklagers moedigde Bankman-Fried werknemers aan om gecodeerde berichten te gebruiken, die automatisch werden gewist. Zij verdenken hem ook van illegale politieke donaties en vastgoedaankopen met geld van klanten.

Toen de aanklagers Bankman-Fried tijdens een kruisverhoor onder druk probeerden te zetten, vermeed hij directe antwoorden en liet zijn geheugen hem vaak in de steek.

Het proces gaat vermoedelijk nog weken duren.

Meer uit Financieel

Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

6 minuten geleden
EU-Hof: Facebook Marketplace is geen digitale poortwachter

LUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.

10 minuten geleden
AkzoNobel daalt fors op beurs na afgeblazen overnamepoging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.

51 minuten geleden
Oud-Kamerlid wordt voorzitter brancheorganisatie openbaar vervoer

DEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.

1 uur geleden
Nippon Paint en Sherwin-Williams zien af van overnamepoging Akzo

TOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.

1 uur geleden
Topman Air France-KLM: vluchten gaan door ondanks brandstofzorgen

PARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. "Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren", heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.

1 uur geleden
Hoger loon voor buschauffeurs Utrecht bij extra werken om tekort

UTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.

1 uur geleden