Van fraude verdachte crypto-topman wijst naar advocaten
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Sam Bankman-Fried, de van fraude verdachte oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, heeft voor het eerst in de getuigenbank zijn verhaal gedaan. Hij probeerde de rechter ervan te overtuigen dat de advocaten van FTX nauw betrokken waren bij de beslissingen die hebben geleid tot de ondergang van zijn bedrijf.
De 31-jarige Bankman-Fried wordt ervan verdacht klanttegoeden te hebben doorgesluisd naar zijn investeringsfonds Alameda Research. De afgelopen drie weken hebben diverse vrienden en collega's verklaard dat Bankman-Fried persoonlijk opdracht gaf tot het misleiden van zijn klanten. Als hij wordt veroordeeld, kan hij tientallen jaren gevangenisstraf krijgen.
Bankman-Fried gaf toe fouten te hebben gemaakt in de aanloop naar het faillissement van FTX, maar houdt vol dat hij nooit van plan was om van klanten te stelen. Zijn advocaten waren volgens hem volledig op de hoogte van de transacties waarbij geld van FTX-klanten op een Alameda-bankrekening werd gestort.
Gecodeerde berichten
Voordat de voormalige miljardair aan het woord kwam, moesten de juryleden de rechtszaal verlaten. De rechter wilde het verhaal van Bankman-Fried eerst zonder hun aanwezigheid aanhoren, om te bepalen welk bewijsmateriaal toelaatbaar is.
Volgens de Amerikaanse aanklagers moedigde Bankman-Fried werknemers aan om gecodeerde berichten te gebruiken, die automatisch werden gewist. Zij verdenken hem ook van illegale politieke donaties en vastgoedaankopen met geld van klanten.
Toen de aanklagers Bankman-Fried tijdens een kruisverhoor onder druk probeerden te zetten, vermeed hij directe antwoorden en liet zijn geheugen hem vaak in de steek.
Het proces gaat vermoedelijk nog weken duren.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
17 uur geleden