Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van fraude verdachte crypto-topman wijst naar advocaten

Van fraude verdachte crypto-topman wijst naar advocaten

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Sam Bankman-Fried, de van fraude verdachte oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, heeft voor het eerst in de getuigenbank zijn verhaal gedaan. Hij probeerde de rechter ervan te overtuigen dat de advocaten van FTX nauw betrokken waren bij de beslissingen die hebben geleid tot de ondergang van zijn bedrijf.

De 31-jarige Bankman-Fried wordt ervan verdacht klanttegoeden te hebben doorgesluisd naar zijn investeringsfonds Alameda Research. De afgelopen drie weken hebben diverse vrienden en collega's verklaard dat Bankman-Fried persoonlijk opdracht gaf tot het misleiden van zijn klanten. Als hij wordt veroordeeld, kan hij tientallen jaren gevangenisstraf krijgen.

Bankman-Fried gaf toe fouten te hebben gemaakt in de aanloop naar het faillissement van FTX, maar houdt vol dat hij nooit van plan was om van klanten te stelen. Zijn advocaten waren volgens hem volledig op de hoogte van de transacties waarbij geld van FTX-klanten op een Alameda-bankrekening werd gestort.

Gecodeerde berichten

Voordat de voormalige miljardair aan het woord kwam, moesten de juryleden de rechtszaal verlaten. De rechter wilde het verhaal van Bankman-Fried eerst zonder hun aanwezigheid aanhoren, om te bepalen welk bewijsmateriaal toelaatbaar is.

Volgens de Amerikaanse aanklagers moedigde Bankman-Fried werknemers aan om gecodeerde berichten te gebruiken, die automatisch werden gewist. Zij verdenken hem ook van illegale politieke donaties en vastgoedaankopen met geld van klanten.

Toen de aanklagers Bankman-Fried tijdens een kruisverhoor onder druk probeerden te zetten, vermeed hij directe antwoorden en liet zijn geheugen hem vaak in de steek.

Het proces gaat vermoedelijk nog weken duren.

Meer uit Financieel

Ryanair verzet zich tegen verlies landingsrechten in Eindhoven

DUBLIN (ANP) - Ryanair verzet zich tegen het verlies van enkele belangrijke landings- en vertrekrechten op Eindhoven Airport. Een woordvoerder bevestigt na berichtgeving van het AD dat de Ierse budgetmaatschappij bezwaar heeft gemaakt bij de Europese Commissie en tevens naar de rechter in Nederland stapt.

7 minuten geleden
Privacystichting wil 'democratisch debat' over digitale euro

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Privacy First is bezorgd over "de haast automatische uitrol van de digitale euro, zonder dat sprake is van democratische legitimatie". De belangenorganisatie voor meer privacy roept de Nederlandse politiek op een "fundamentele democratische discussie" te voeren over de plannen van Brussel.

43 minuten geleden
Chinees moederbedrijf Nexperia verwacht meer actie van Nederland

BEIJING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van de Nijmeegse chipmaker Nexperia, verwacht meer stappen van de Nederlandse overheid om de problemen rond het bedrijf op te lossen. Dat heeft een woordvoerder van het bedrijf laten weten, nu demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) zijn ingreep bij Nexperia heeft opgeschort "als een blijk van goede wil" richting China.

51 minuten geleden
Fleurop neemt WY Bloemisten over om groeiende concurrentie

AMSTERDAM (ANP) - Bloemenbestelbedrijf Fleurop neemt zijn branchegenoot WY Bloemisten over om schaalvergroting te creëren en beter te kunnen concurreren. WY en Fleurop blijven wel twee zelfstandige organisaties, maakte Fleurop bekend.

1 uur geleden
EU-commissaris blij met opschorting maatregelen bij Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel en Economische Veiligheid) is blij dat Nederland de beperkende maatregelen bij chipfabrikant Nexperia opschort. Hij spreekt op X van "een belangrijke stap in het stabiliseren van onze strategische toeleveringsketen voor chips".

1 uur geleden
NVM: dit jaar minder winkels in gebruik genomen en verkocht

UTRECHT (ANP) - In de Nederlandse winkelstraten zijn dit jaar minder winkels in gebruik genomen en verkocht. Makelaarsorganisatie NVM Business ziet dat in de eerste negen maanden van dit jaar vooral minder panden groter dan 2000 vierkante meter in gebruik zijn genomen. Wel zijn in de eerste helft van 2025 meer winkelruimten tussen de 500 en 1000 vierkante meter verkocht vanwege het faillissement van Blokker een jaar geleden.

3 uur geleden
Maleisië verliest veel geld aan stroom door illegale cryptomining

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Het elektriciteitsbedrijf van Maleisië heeft sinds 2020 omgerekend bijna 1 miljard euro aan stroom verloren door illegale cryptomining. Volgens de Maleisische minister van Energie vormen deze diefstallen een "ernstige bedreiging voor het nationale energiesysteem".

3 uur geleden