Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Engelshoven roept in Europa op tot 'nee' tegen homohaat

Van Engelshoven roept in Europa op tot 'nee' tegen homohaat

DEN HAAG (ANP) - Minister Ingrid van Engelshoven (Emancipatie) roept Europese collega-ministers op "'nee" te zeggen tegen homohaat en vrouwenonderdrukking. In een speech waarschuwt ze voor lidstaten die homo- en vrouwenrechten inperken. Zo kwam Polen eind oktober met een vrijwel volledig verbod op abortus en probeert dat land met geestverwant Hongarije begrippen als gendergelijkheid te schrappen.

Volgens Van Engelshoven zijn "conservatieve krachten" de kernwaarden van de Europese Unie "genadeloos aan het ondermijnen". Ze zegt dat sommige lidstaten "maatregel na maatregel" nemen om "mede-Europeanen basale rechten te ontnemen". De minister roept op "samen te werken en gezamenlijk nee hiertegen te zeggen".

Vorige week sloeg haar collega en partijgenoot Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel, D66) ook alarm over de terugval van vrouwen- en homorechten in de EU. Ze sprak over een "gure conservatieve wind" uit vooral Oost-Europese hoek. De gevolgen kunnen volgens haar groot zijn als EU-landen zich niet verzetten tegen deze "pushback".

Een Hongaars EU-parlementslid, de uiterst conservatieve József Szájer, stapte eerder deze week op omdat hij was betrapt bij een homo-orgie in Brussel. Hij schond de coronavoorschriften en had xtc op zak. Szájer was lid van de regeringspartij Fidesz, die zeker niet bekend staat als voorvechter van homorechten.

Meer uit Binnenland

Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

5 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

5 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

6 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

15 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

15 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

19 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

19 uur geleden