
Van Engelshoven reikt miljoenenprijs uit aan TU Eindhoven en HvA
DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Ingrid van Engelshoven heeft maandag de Nationale Hogeronderwijspremie uitgereikt aan zes onderwijsinstellingen die "een topprestatie leveren". Docententeams van de TU Eindhoven Innovation Space en van de Hogeschool Amsterdam (HvA) krijgen beide de eerste prijs ter waarde van 1,2 miljoen euro.
De Hogeschool Utrecht en Universiteit Utrecht wonnen beide 800.000 euro voor de tweede prijs en de derde prijs (500.000 euro) is voor de Hogeschool Windesheim en de Erasmus Universiteit. In totaal is er voor 5 miljoen euro aan prijzengeld verdeeld. Teams kunnen het geld gebruiken voor een "buitengewoon project" waarmee ze het hoger onderwijs vernieuwen en verbeteren, aldus het ministerie van Onderwijs.
De HvA kreeg de eerste prijs voor de examentraining LeerLevels, die gebruik maakt van kunstmatige intelligentie. De Innovation Space van de TU Eindhoven kreeg de prijs toegekend voor het oplossen van "maatschappelijke uitdagingen", zoals het opwekken van energie met nanotechnologie.
Dit jaar is de Hogeronderwijspremie voor het eerst uitgereikt. Van Engelshoven vindt het "heel belangrijk dat er nu voor docenten en docententeams zo'n premie is als blijk van waardering voor hun voortreffelijke werk". Voor wetenschappers bestaan de Spinozapremie en de Stevinpremie.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Wopke Hoekstra kan door als CDA-leider, maar moet wel zorgen dat de verbinding met het land buiten politiek Den Haag hersteld wordt. Dat is de uitkomst van het crisisoverleg tussen de partijtop en de CDA-bestuurders in de provincies. Partijvoorzitter Hans Huibers en partijleider Hoekstra noemden het een "indringend gesprek".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie mag in de toekomst berichten lezen die nog binnenstromen op mobiele telefoons of computers nadat die al in beslag zijn genomen. Dat mag tot drie dagen na de inbeslagname van de telefoon of een ander apparaat van een verdachte. Dat staat in het wetsvoorstel voor een nieuw Wetboek van Strafvordering - waarin de regels voor opsporing, vervolging en berechting staan - dat dinsdag naar de Tweede Kamer is gestuurd.
6 uur geledenKRIMPENERWAARD (ANP) - De gemeente Krimpenerwaard gaat tachtig kinderen opvangen die alleen naar Nederland zijn gevlucht. In Het Klooster in Haastrecht worden waarschijnlijk vanaf het einde van de zomer minderjarigen van 14 tot 17,5 jaar gehuisvest. De meesten van hen komen uit Syrië, maar er zijn ook jongeren die zijn gevlucht uit Afghanistan, Somalië, Eritrea en Jemen, laat de gemeente dinsdagavond weten.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bij de politie zijn dertig tips binnengekomen over de internationaal gezochte Jos Leijdekkers, ook wel bekend als Bolle Jos, nadat het Openbaar Ministerie een week eerder een beloning van 200.000 euro had uitgeloofd voor de gouden tip. Dat werd dinsdagavond bekendgemaakt in het programma Opsporing Verzocht.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tenminste tot volgende week dinsdag rijden er geen treinen tussen Eindhoven en Den Bosch omdat dassen het spoor hebben ondergraven bij het plaatsje Esch. De NS heeft bussen ingezet en mensen kunnen met de trein via Tilburg, de extra reistijd bedraagt tussen de 30 en 60 minuten.
11 uur geledenUTRECHT/TILBURG (ANP) - Met zo’n 2800 deelnemende scholen is de animo voor de zogeheten Week van de Lentekriebels groter dan ooit. Tegelijkertijd ziet kenniscentrum Rutgers, dat de lespakketten over seksualiteit samenstelt, dit jaar ook een stuk meer ophef over de inhoud dan voorheen. "Foutieve berichten en nepnieuws dragen daaraan bij. Die hele onlinehetze is nieuw voor ons", zegt expert seksuele vorming Luc Lauwers.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Peter R. de Vries Foundation heeft tot dusver rond de 25 tips gekregen in de zaak van de verdwenen Maria van der Zanden nadat de stichting maandagavond had laten weten een beloning van 250.000 euro uit te loven voor de gouden tip. Dit meldde directeur Kelly de Vries dinsdag.
11 uur geleden