Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Engelshoven reikt miljoenenprijs uit aan TU Eindhoven en HvA

Van Engelshoven reikt miljoenenprijs uit aan TU Eindhoven en HvA

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Ingrid van Engelshoven heeft maandag de Nationale Hogeronderwijspremie uitgereikt aan zes onderwijsinstellingen die "een topprestatie leveren". Docententeams van de TU Eindhoven Innovation Space en van de Hogeschool Amsterdam (HvA) krijgen beide de eerste prijs ter waarde van 1,2 miljoen euro.

De Hogeschool Utrecht en Universiteit Utrecht wonnen beide 800.000 euro voor de tweede prijs en de derde prijs (500.000 euro) is voor de Hogeschool Windesheim en de Erasmus Universiteit. In totaal is er voor 5 miljoen euro aan prijzengeld verdeeld. Teams kunnen het geld gebruiken voor een "buitengewoon project" waarmee ze het hoger onderwijs vernieuwen en verbeteren, aldus het ministerie van Onderwijs.

De HvA kreeg de eerste prijs voor de examentraining LeerLevels, die gebruik maakt van kunstmatige intelligentie. De Innovation Space van de TU Eindhoven kreeg de prijs toegekend voor het oplossen van "maatschappelijke uitdagingen", zoals het opwekken van energie met nanotechnologie.

Dit jaar is de Hogeronderwijspremie voor het eerst uitgereikt. Van Engelshoven vindt het "heel belangrijk dat er nu voor docenten en docententeams zo'n premie is als blijk van waardering voor hun voortreffelijke werk". Voor wetenschappers bestaan de Spinozapremie en de Stevinpremie.

Meer uit Binnenland

Turkije heeft broer van Bolle Jos uitgeleverd aan Nederland

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.

2 uur geleden
Voetbaltrainer krijgt 5 jaar cel voor filmen in kleedkamers

MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.

7 uur geleden
OM eist vier keer levenslang in hoger beroep moordproces Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.

7 uur geleden
Aanhoudingen bij demonstraties Vriezenveen en Wijk bij Duurstede

DEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.

8 uur geleden
Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

9 uur geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

10 uur geleden
VS waarschuwen Nederlandse WK-fans: plan extra reistijd in

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.

10 uur geleden