Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Empel zegeviert ook in de Koppenbergcross

Van Empel zegeviert ook in de Koppenbergcross

OUDENAARDE (ANP) - Fem van Empel heeft in de Koppenbergcross opnieuw haar klasse getoond. De Nederlandse veldrijdster won ook deze wedstrijd met overmacht en lijkt helemaal klaar voor de Europese titelstrijd dit weekend in het Franse Pontchâteau. Van Empel had na een zware cross door de modder op de finish in Oudenaarde een voorsprong van 1.55 op Denise Betsema. De Britse Anna Kay eindigde als derde.

De regerend wereldkampioene heeft tot nu toe alle races gewonnen waarin ze is gestart. Zondag boekte ze in Maasmechelen haar tweede wereldbekerzege op rij. De dag ervoor was ze succesvol in de wedstrijd van de Superprestige in Ruddervoorde. Ze was eerder ook de beste in Overijse en de Nacht van Woerden.

In de Koppenbergcross startte Van Empel dan ook als grote favoriete. De winnares van vorig jaar maakte die verwachting waar door al in de eerste ronde weg te rijden bij de rest van het veld. Ze breidde haar voorsprong steeds verder uit. Betsema zette in haar eentje de achtervolging in, maar kon niet bij Van Empel in de buurt komen. "Het was loodzwaar", zei de 21-jarige renster van Jumbo-Visma. "Je komt niet echt vooruit. Je achterwiel draait steeds door. Het is toch wel verraderlijk."

Herstellen

De vrouwen hoefden maar drie ronden te rijden, maar daar was Van Empel wel blij mee. "Dit deed ik misschien voor de laatste keer bij de junioren. Maar ik heb geen moment rustig kunnen fietsen, anders viel je om." Ze verwacht niet dat de zware wedstrijd van invloed zal zijn op haar vorm voor de EK. "Het is nu belangrijk om zo goed mogelijk te herstellen. Ik ga wat rust nemen. Zaterdag is een nieuwe dag. Het EK is een aparte wedstrijd, maar ik heb er echt zin in."

Betsema was afgelopen zomer betrokken bij een aanrijding tijdens een training op Texel en liep daardoor een trainingsachterstand op. Maar ze liet in de Koppenbergcross zien dat ze weer in vorm aan het komen is. "Dit is superfijn. Ik weet dat niet iedereen hier is. Maar ik eindig hier nu voor de derde keer op rij als tweede. Dat geeft veel vertrouwen. Ik hoop nu helemaal terug te zijn", zei Betsema.

Meer uit Sport

Davis Cup-team heeft ruzie bijgelegd voor duel met Colombia

DEN BOSCH (ANP) - De rijen van het Nederlandse Davis Cup-team zijn weer gesloten. Volgens captain Paul Haarhuis zijn strubbelingen tussen de tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong "uitgesproken" en kijkt het team weer vooruit. Dat stelde Haarhuis in de Maaspoort in Den Bosch waar Nederland in de World Group I vrijdag en zaterdag tegen Colombia speelt. "De sfeer is goed", aldus Haarhuis donderdag in Den Bosch.

55 minuten geleden
Van de Zandschulp begint in Davis Cup tegen Colombiaan Rodriguez

DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp speelt vrijdag om 14.00 uur de eerste partij in de Davis Cup in Den Bosch tegen de Colombiaan Johan Alexander Rodriguez. Daarna zullen Tallon Griekspoor en Nicolás Mejía het tweede enkelspel spelen. Dat heeft de loting in Den Bosch op donderdag uitgewezen. Op zaterdag wordt het eerste dubbelspel gespeeld, waarna nog twee enkelspelen volgen.

2 uur geleden
Oud-voorzitter Kroes (87) van de Elfstedentocht overleden

LEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.

18 uur geleden
Formule 1 breidt uit naar tien sprintraces in 2027

LONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.

1 dag geleden
US Open-winnaar Zverev in Duits Davis Cup-team tegen Kroatië

DÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.

1 dag geleden
Australiër Agius maakt in 2027 debuut in MotoGP

DEN HAAG (ANP) - De Australische motorracer Senna Agius maakt in 2027 de overstap naar de MotoGP. De 20-jarige Agius gaat rijden voor KTM-team Tech3. Hij komt dit seizoen uit in de Moto2.

1 dag geleden
Volleyballers uitgeschakeld op EK na verlies tegen Finland

TAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.

1 dag geleden