Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Empel zegeviert ook in de Koppenbergcross

Van Empel zegeviert ook in de Koppenbergcross

OUDENAARDE (ANP) - Fem van Empel heeft in de Koppenbergcross opnieuw haar klasse getoond. De Nederlandse veldrijdster won ook deze wedstrijd met overmacht en lijkt helemaal klaar voor de Europese titelstrijd dit weekend in het Franse Pontchâteau. Van Empel had na een zware cross door de modder op de finish in Oudenaarde een voorsprong van 1.55 op Denise Betsema. De Britse Anna Kay eindigde als derde.

De regerend wereldkampioene heeft tot nu toe alle races gewonnen waarin ze is gestart. Zondag boekte ze in Maasmechelen haar tweede wereldbekerzege op rij. De dag ervoor was ze succesvol in de wedstrijd van de Superprestige in Ruddervoorde. Ze was eerder ook de beste in Overijse en de Nacht van Woerden.

In de Koppenbergcross startte Van Empel dan ook als grote favoriete. De winnares van vorig jaar maakte die verwachting waar door al in de eerste ronde weg te rijden bij de rest van het veld. Ze breidde haar voorsprong steeds verder uit. Betsema zette in haar eentje de achtervolging in, maar kon niet bij Van Empel in de buurt komen. "Het was loodzwaar", zei de 21-jarige renster van Jumbo-Visma. "Je komt niet echt vooruit. Je achterwiel draait steeds door. Het is toch wel verraderlijk."

Herstellen

De vrouwen hoefden maar drie ronden te rijden, maar daar was Van Empel wel blij mee. "Dit deed ik misschien voor de laatste keer bij de junioren. Maar ik heb geen moment rustig kunnen fietsen, anders viel je om." Ze verwacht niet dat de zware wedstrijd van invloed zal zijn op haar vorm voor de EK. "Het is nu belangrijk om zo goed mogelijk te herstellen. Ik ga wat rust nemen. Zaterdag is een nieuwe dag. Het EK is een aparte wedstrijd, maar ik heb er echt zin in."

Betsema was afgelopen zomer betrokken bij een aanrijding tijdens een training op Texel en liep daardoor een trainingsachterstand op. Maar ze liet in de Koppenbergcross zien dat ze weer in vorm aan het komen is. "Dit is superfijn. Ik weet dat niet iedereen hier is. Maar ik eindig hier nu voor de derde keer op rij als tweede. Dat geeft veel vertrouwen. Ik hoop nu helemaal terug te zijn", zei Betsema.

Meer uit Sport

Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

12 uur geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

13 uur geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

13 uur geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

22 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

23 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

1 dag geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

1 dag geleden