Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Empel zegeviert ook in de Koppenbergcross

Van Empel zegeviert ook in de Koppenbergcross

OUDENAARDE (ANP) - Fem van Empel heeft in de Koppenbergcross opnieuw haar klasse getoond. De Nederlandse veldrijdster won ook deze wedstrijd met overmacht en lijkt helemaal klaar voor de Europese titelstrijd dit weekend in het Franse Pontchâteau. Van Empel had na een zware cross door de modder op de finish in Oudenaarde een voorsprong van 1.55 op Denise Betsema. De Britse Anna Kay eindigde als derde.

De regerend wereldkampioene heeft tot nu toe alle races gewonnen waarin ze is gestart. Zondag boekte ze in Maasmechelen haar tweede wereldbekerzege op rij. De dag ervoor was ze succesvol in de wedstrijd van de Superprestige in Ruddervoorde. Ze was eerder ook de beste in Overijse en de Nacht van Woerden.

In de Koppenbergcross startte Van Empel dan ook als grote favoriete. De winnares van vorig jaar maakte die verwachting waar door al in de eerste ronde weg te rijden bij de rest van het veld. Ze breidde haar voorsprong steeds verder uit. Betsema zette in haar eentje de achtervolging in, maar kon niet bij Van Empel in de buurt komen. "Het was loodzwaar", zei de 21-jarige renster van Jumbo-Visma. "Je komt niet echt vooruit. Je achterwiel draait steeds door. Het is toch wel verraderlijk."

Herstellen

De vrouwen hoefden maar drie ronden te rijden, maar daar was Van Empel wel blij mee. "Dit deed ik misschien voor de laatste keer bij de junioren. Maar ik heb geen moment rustig kunnen fietsen, anders viel je om." Ze verwacht niet dat de zware wedstrijd van invloed zal zijn op haar vorm voor de EK. "Het is nu belangrijk om zo goed mogelijk te herstellen. Ik ga wat rust nemen. Zaterdag is een nieuwe dag. Het EK is een aparte wedstrijd, maar ik heb er echt zin in."

Betsema was afgelopen zomer betrokken bij een aanrijding tijdens een training op Texel en liep daardoor een trainingsachterstand op. Maar ze liet in de Koppenbergcross zien dat ze weer in vorm aan het komen is. "Dit is superfijn. Ik weet dat niet iedereen hier is. Maar ik eindig hier nu voor de derde keer op rij als tweede. Dat geeft veel vertrouwen. Ik hoop nu helemaal terug te zijn", zei Betsema.

Meer uit Sport

Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

59 minuten geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

2 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

2 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

3 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

5 uur geleden
Brons voor turner De Veer aan rekstok bij World Challenge Cup

KOPER (ANP) - Turner Martijn de Veer (23) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gepakt in de finale aan het onderdeel rekstok. De Veer kwam tot 13,366 punten en hoefde daarmee alleen Ricardo Villa uit Italië (13,633) en Timo Eder uit Duitsland (13,433) voor zich te dulden.

5 uur geleden
Swiatek verrassend onderuit tegen Kostjoek op Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.

7 uur geleden