
Van Empel wil bij debuut voor Jumbo-Visma 'vorm testen' in Baal
BAAL (ANP) - De veldrit in Baal wordt vooral een test voor Fem van Empel, die twee weken na haar pijnlijke val in de wereldbeker van Val di Sole haar wedstrijdrentree maakt. "Ik hoop dat ik een beetje een indicatie krijg van hoe ik ervoor sta voor de komende wereldbekers", zei de 20-jarige op Sporza voor aanvang van de race op nieuwjaarsdag, de deel uitmaakt van de reeks om de X2O Trofee.
Van Empel maakt in de Belgische veldrit tevens haar debuut bij haar nieuwe ploeg Jumbo-Visma. "Ik heb daar lang naar uitgekeken. Het is mooi dat ik nu bij het beste WorldTour-team bij de mannen mag rijden", zei de wielrenster, die dit seizoen al tien zeges boekte. "Ik hoop dat er nog een moment komt dat ik het wat kan laten bezinken, want het is een bizar seizoen. Ik kan nu nog maar moeilijk beseffen, omdat ik er week na week moet staan."
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - Venus Williams is met een zege teruggekeerd op de tennisbaan. De 45-jarige Amerikaanse was samen met haar landgenote Hailey Baptiste te sterk voor de Canadese Eugenie Bouchard en Amerikaanse Clervie Ngounoue in de eerste ronde van het dubbelspel van het toernooi van Washington: 6-3 6-1.
6 uur geledenBLACKPOOL (ANP) - Michael van Gerwen staat in de tweede ronde van de World Matchplay. Hij was na een serie matige legs op tijd bij de les tegen Raymond van Barneveld: 10-6.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht gewonnen van Italië: 16-13. De periodestanden waren 6-2 2-4 5-3 3-4.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Judo Bond Nederland (JBN) heeft Mark van der Ham aangesteld als hoofdbondscoach van het Nationale Training Centrum (NTC). Hij is vanaf 1 augustus verantwoordelijk voor de selectie die op Papendal traint en het talenten- en regioprogramma.
15 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Jonas Vingegaard gelooft er nog altijd in dat hij de Tour de France kan winnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kondigde op een persconferentie aan dat hij geletruidrager Tadej Pogacar zal blijven aanvallen in de derde week. "Het wordt heel lastig en het gat is groot, maar ik geloof nog steeds dat het kan."
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle neemt na het seizoen afscheid van Visma - Lease a Bike. Dat zei de 33-jarige Nederlander in de wielerpodcast van het AD.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft na zijn finaleplaats in het Zweedse Bastad een grote sprong gemaakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander klom van de 106e naar de 83e plaats.
20 uur geleden