Van Empel voor derde jaar op rij wereldkampioene veldrijden
LIÉVIN (ANP) - Fem van Empel is in het Franse Liévin voor de derde keer op rij wereldkampioene veldrijden geworden. De 22-jarige renster uit het Brabantse Den Dungen vocht een felle strijd uit met Lucinda Brand. De 35-jarige Dordtse werd tweede. Op enige afstand zorgde Puck Pieterse voor een volledig Nederlands podium.
Inge van der Heijden werd vierde, net voor de Hongaarse Blanka Vas, de eerste niet-Nederlandse in de uitslag.
Van de favorieten was Pieterse het beste weg. De wereldkampioene mountainbiken kreeg Van Empel achter zich aan. Het duo had al snel een gaatje, met name met Brand, die vorige week nog oppermachtig was in de wereldbekercross van Hoogerheide. Van Empel maakte meteen de beste indruk, een week na een enigszins tegenvallend optreden in het slotweekeinde van de wereldbeker. Samen hadden ze na een ronde een marge van negen seconden op Brand, die zich leek te herpakken na een moeizame start. Op Vas na leek de rest al kansloos voor een medaille.
Slotlus
Brand meldde zich in de tweede ronde bij het leidende tweetal. De Dordtse bereikte sinds 2018 op elk WK een podiumplaats met de wereldtitel in 2021 als hoogtepunt. Pieterse kon niet mee en passeerde na de derde ronde op 10 seconden de finishstreep.
Brand had maar één opdracht: het tempo hooghouden om de in de sprint snellere Van Empel af te matten. In de achtergrond passeerde Van der Heijden Vas waarmee de eerste vier posities voor Nederlandse rensters waren.
Van Empel wisselde van fiets in de vierde ronde en een ronde later opnieuw. Steeds zette Brand aan, in de vijfde ronde had ze even een gaatje en begon ze met een voorsprong van vier seconden aan de slotlus. Halverwege keerde Van Empel toch weer terug in het wiel van Brand. Van Empel versnelde net voor het oprijden van een knikje, kort voor de geasfalteerde finishstrook. Brand viel even stil en was geklopt.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
5 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
8 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
12 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
19 uur geleden