Van Empel voor de derde keer de beste in Koppenbergcross
MELDEN (ANP/BELGA) - Veldrijdster Fem van Empel van Visma - Lease a Bike heeft in het Belgische Melden voor het derde jaar op rij de Koppenbergcross bij de vrouwen op haar naam geschreven. De Koppenbergcross is de eerste wedstrijd van het seizoen in de X2O Badkamers Trofee.
Op en rond de 'bult van Melden" nabij Oudenaarde, finishte de regerende wereldkampioene solo, met een voorsprong van net iets meer dan een halve minuut op haar landgenote Lucinda Brand (Baloise Trek Lions). De Italiaanse Sara Casasola werd derde.
Op zondag 10 november is met de Rapencross in Lokeren de tweede wedstrijd van de X2O Badkamers Trofee.
"Dit is mijn favoriete cross op de kalender", zei Van Empel na haar zege. "Het doet heel veel deugd dat ik het hier dan voor het derde jaar op rij waar kan maken. Ik heb er heel hard voor gewerkt. Deze zege maakt me erg trots en geeft vertrouwen voor zondag", blikte ze vooruit op het EK in Spanje.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters kunnen in aanloop naar de Olympische en Paralympische Spelen van Los Angeles in 2028 naar een zogeheten pre-camp in Mission Viejo, in de staat Californië. Dat meldt sportkoepel NOC*NSF in een persbericht.
58 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben in Rio de Janeiro voor het eerst sinds 2023 een Elite16-toernooi op hun naam geschreven. De nummers 6 van de wereldranglijst wonnen in de finale met 21-16 21-16 van titelverdedigsters Carolina Solberg en Rebecca Silva uit Brazilië.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes vreest dat het maandag heel moeilijk wordt om haar gele trui in de Tour de France Femmes te verdedigen. "Het zal heel lastig worden, maar we gaan het proberen", zei de 27-jarige sprintster van SD Worx - Protime in Genève nadat ze de tweede etappe in de Tour de France Femmes wist te winnen.
16 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes is in de sprint een klasse apart. De 27-jarige renster van SD Worx - Protime was zondag in het Zwitserse Genève opnieuw de snelste van alle deelneemsters aan de Tour de France. Wiebes rijdt maandag voor de tweede dag op rij in de gele trui in de Ronde van Frankrijk.
16 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was in de gele leiderstrui in de straten van Genève wederom de snelste in een massasprint. Wiebes behoudt de leiding in het klassement en voert ook het puntenklassement om de groene trui aan.
16 uur geledenRØDOVRE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike won de eerste drie etappes van de vijfdaagse ronde. De Deen Rasmus Søjberg Pedersen won zondag de slotrit.
19 uur geledenAIGLE (ANP) - De tweede etappe van de Tour de France Femmes is zondag in het Zwitserse Aigle van start gegaan. Lorena Wiebes (27) rijdt in de gele leiderstrui in de rit over 147,9 kilometer naar Genève. De Nederlandse sprintster van SD Worx - Protime won zaterdag de openingsetappe van de Ronde van Frankrijk in Lausanne.
20 uur geleden