Van Empel voor de derde keer de beste in Koppenbergcross
MELDEN (ANP/BELGA) - Veldrijdster Fem van Empel van Visma - Lease a Bike heeft in het Belgische Melden voor het derde jaar op rij de Koppenbergcross bij de vrouwen op haar naam geschreven. De Koppenbergcross is de eerste wedstrijd van het seizoen in de X2O Badkamers Trofee.
Op en rond de 'bult van Melden" nabij Oudenaarde, finishte de regerende wereldkampioene solo, met een voorsprong van net iets meer dan een halve minuut op haar landgenote Lucinda Brand (Baloise Trek Lions). De Italiaanse Sara Casasola werd derde.
Op zondag 10 november is met de Rapencross in Lokeren de tweede wedstrijd van de X2O Badkamers Trofee.
"Dit is mijn favoriete cross op de kalender", zei Van Empel na haar zege. "Het doet heel veel deugd dat ik het hier dan voor het derde jaar op rij waar kan maken. Ik heb er heel hard voor gewerkt. Deze zege maakt me erg trots en geeft vertrouwen voor zondag", blikte ze vooruit op het EK in Spanje.
Meer uit Sport
ARLINGTON (ANP) - Ivan Bartón uit El Salvador is aangesteld als scheidsrechter voor de halve finale van het WK voetbal tussen Frankrijk en Spanje, komende dinsdag in Dallas Stadium. Bartón was op dit WK de eerste arbiter die een speler een rode kaart gaf omdat hij zijn mond bedekte bij het aanspreken van een tegenstander.
8 minuten geledenWEVELGEM (ANP) - Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen. De wielerploeg die nu nog Soudal Quick-Step heet, gaat vanaf 2027 verder als Soudal Safety Jogger. Dat heeft de Belgische formatie maandag bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf blijft wel nog zichtbaar op het nieuwe shirt.
55 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse tennisser Arthur Fery heeft een reuzensprong gemaakt op de wereldranglijst na zijn sensationele optreden op Wimbledon. Fery, die furore maakte door als wildcardspeler de halve finales te bereiken van het grandslamtoernooi in Londen, steeg 78 posities op de ATP-ranking. Hij staat nu 36e en haalde in één klap de drie beste Nederlandse tennissers in.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft met zijn titelprolongatie op Wimbledon laten zien dat hij "de beste tennisser ter wereld is". Dat zei de Duitser Alexander Zverev na zijn verloren finale tegen de Italiaanse nummer 1 van de wereld. "Ik ben nu 29 jaar en ik heb voor het eerst van mijn leven het gevoel gehad dat ik hier kon winnen. Dus daar wil ik mijn team voor bedanken", zei Zverev in het interview op de baan.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft voor het tweede jaar op rij Wimbledon gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst rekende in de finale af met Alexander Zverev: 6-7 (7) 7-6 (2) 6-3 6-4.
15 uur geledenUSSEL (ANP/AFP) - Viervoudig Tour de France-winnaar Tadej Pogačar zou als het aan hem lag "in juli en augustus helemaal niet meer op de warmste plekken rijden". Daarmee mengde de Sloveense wereldkampioen zich in het debat over de hitte in deze Tour de France, met iedere dag temperaturen boven de 35 graden. "Als ik alles mocht veranderen, zou ik de hele wielerkalender omgooien en het helemaal anders doen."
17 uur geleden