Van Empel voor de derde keer de beste in Koppenbergcross
MELDEN (ANP/BELGA) - Veldrijdster Fem van Empel van Visma - Lease a Bike heeft in het Belgische Melden voor het derde jaar op rij de Koppenbergcross bij de vrouwen op haar naam geschreven. De Koppenbergcross is de eerste wedstrijd van het seizoen in de X2O Badkamers Trofee.
Op en rond de 'bult van Melden" nabij Oudenaarde, finishte de regerende wereldkampioene solo, met een voorsprong van net iets meer dan een halve minuut op haar landgenote Lucinda Brand (Baloise Trek Lions). De Italiaanse Sara Casasola werd derde.
Op zondag 10 november is met de Rapencross in Lokeren de tweede wedstrijd van de X2O Badkamers Trofee.
"Dit is mijn favoriete cross op de kalender", zei Van Empel na haar zege. "Het doet heel veel deugd dat ik het hier dan voor het derde jaar op rij waar kan maken. Ik heb er heel hard voor gewerkt. Deze zege maakt me erg trots en geeft vertrouwen voor zondag", blikte ze vooruit op het EK in Spanje.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
3 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft de leiding in de MotoGP weer in handen. De 33-jarige Spanjaard won de sprintrace van de Grote Prijs van Indonesië, concurrent Jorge Martín werd vierde. Márquez heeft nu een voorsprong van 4 punten op zijn landgenoot.
4 uur geledenNANNUP (ANP) - Wielrenster Marianne Vos is voor de tweede keer wereldkampioene gravelrijden geworden. De 39-jarige Nederlandse kwam in het Australische Nannup na 126 kilometer over grotendeels onverharde wegen solo over de finish. In de laatste fase van de wedstrijd reed ze samen op kop met Rosa Klöser, maar de Duitse kwam enkele kilometers voor de streep ten val. Klöser veroverde nog wel het zilver, de Nederlandse Larissa Hartog het brons.
5 uur geleden