Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Empel verdedigt titel EK veldrijden op 'atypisch parcours'

Van Empel verdedigt titel EK veldrijden op 'atypisch parcours'

PONTEVEDRA (ANP) - Fem van Empel verdedigt zondag 3 november in het Spaanse Pontevedra haar Europese titel in het veldrijden. De wereldkampioene voert de zevenkoppige selectie aan, met daarin ook de vrouw in vorm Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse, die begin september de wereldtitel mountainbiken veroverde, is er niet bij. Zij zit nog in een rustperiode.

Bij de mannen zijn Lars van der Haar en Pim Ronhaar kanshebbers voor een medaille. Joris Nieuwenhuis, afgelopen winter winnaar van WK-zilver, herstelt nog van gordelroos en ontbreekt. Ook wereldkampioen Mathieu van der Poel rijdt het EK niet.

"Alle toppers die willen rijden, zijn er. En we starten ook zeker met ambities", zegt bondscoach Gerben de Knegt op de website van de KNWU. "Al moet ik wel zeggen dat we een atypisch crossparcours treffen in een stadspark met niet al te veel technische stukken. Ik verwacht daardoor een snelle, maar misschien ook wel tactische koers, waarin we op voorhand duidelijke afspraken moeten maken en de renners iets voor elkaar over moeten hebben."

Meer uit Sport

Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

14 minuten geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

2 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

3 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

5 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

9 uur geleden
Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

19 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

23 uur geleden