Van Empel soleert naar winst in eerste wereldbeker veldrijden
ANTWERPEN (ANP) - Fem van Empel heeft op indrukwekkende wijze de eerste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De wereldkampioene soleerde in Antwerpen naar de zege. Ze had aan de finish 31 seconden voorsprong op Lucinda Brand. De Luxemburgse Marie Schreiber fietste met bebloede knie naar de derde plaats op 1.11 minuut. Ceylin del Carmen Alvarado was de derde Nederlandse op de vijfde plaats.
Van Empel beleefde een uitstekend weekend, want zaterdag was ze ook al de beste in Kortrijk in de vierde Exact Cross van dit seizoen.
Schreiber opende traditiegetrouw snel, maar Van Empel achterhaalde haar nog in de eerste ronde. In de tweede ronde reed Van Empel al weg bij Schreiber en begon ze aan haar lange solo.
"Het was op dit parcours zaak je eigen lijn te rijden en een 'steady' tempo te houden", zei de winnares na afloop in het flashinterview bij Eurosport. "De harde wind en de lange zandstroken maakten de wedstrijd zwaar, maar ik ben blij dat ik al goed in mijn crossritme zit."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
15 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden