Van Empel sluit wereldbekerseizoen in Hoogerheide af met zege
HOOGERHEIDE (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel heeft in Hoogerheide de veertiende en laatste wedstrijd om de wereldbeker gewonnen. Voor de wereldkampioen van Visma - Lease a Bike was het haar zeventiende zege van het seizoen. De tweede plaats was verrassend voor de Hongaarse Kata Blanka Vas. Nederlands kampioene Lucinda Brand finishte als derde.
De eindzege in de wereldbeker was voor Ceylin del Carmen Alvarado. De Rotterdamse van Alpecin-Deceuninck was al zeker van de winst en finishte, vermoedelijk gehinderd door rugklachten, als vijftiende. Van Empel had zaterdag nog een cross in het Belgische Hamme gewonnen.
Zaterdag verdedigt Van Empel haar titel op het WK in het Tsjechische Tabor. "Het geeft uiteraard een goed gevoel om een week voor het WK twee keer te winnen. Het is een ongelooflijk seizoen tot nu toe, ik hoop dat zaterdag de kers op de taart volgt", vertelde de 21-jarige Brabantse in het flashinterview.
Aanval
Van Empel voerde meteen na de start het tempo op en zag aanvankelijk alleen Brand volgen. Puck Pieterse, normaal vaak in de buurt van de wereldkampioen, was ziek geweest en had geen goede dag. In de slotfase sloot Vas aan bij het leidende tweetal. Op de trappen kort voor de finish plaatste Van Empel haar aanval. "Blanka en Lucinda waren heel sterk en ik wist dat ik als eerste het asfalt op moest draaien", keek de winnares terug. "Het enige dat ik kon doen, was zo snel mogelijk die trappen oprennen."
Van Empel reist al vroeg in de week naar Tabor. "Ik ga het parcours goed verkennen en dan is het een kwestie van gezond blijven en hopen dat zaterdag alles op zijn plaats valt."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
52 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
3 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
4 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
16 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
17 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
20 uur geleden