Van Empel sluit wereldbekerseizoen in Hoogerheide af met zege
HOOGERHEIDE (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel heeft in Hoogerheide de veertiende en laatste wedstrijd om de wereldbeker gewonnen. Voor de wereldkampioen van Visma - Lease a Bike was het haar zeventiende zege van het seizoen. De tweede plaats was verrassend voor de Hongaarse Kata Blanka Vas. Nederlands kampioene Lucinda Brand finishte als derde.
De eindzege in de wereldbeker was voor Ceylin del Carmen Alvarado. De Rotterdamse van Alpecin-Deceuninck was al zeker van de winst en finishte, vermoedelijk gehinderd door rugklachten, als vijftiende. Van Empel had zaterdag nog een cross in het Belgische Hamme gewonnen.
Zaterdag verdedigt Van Empel haar titel op het WK in het Tsjechische Tabor. "Het geeft uiteraard een goed gevoel om een week voor het WK twee keer te winnen. Het is een ongelooflijk seizoen tot nu toe, ik hoop dat zaterdag de kers op de taart volgt", vertelde de 21-jarige Brabantse in het flashinterview.
Aanval
Van Empel voerde meteen na de start het tempo op en zag aanvankelijk alleen Brand volgen. Puck Pieterse, normaal vaak in de buurt van de wereldkampioen, was ziek geweest en had geen goede dag. In de slotfase sloot Vas aan bij het leidende tweetal. Op de trappen kort voor de finish plaatste Van Empel haar aanval. "Blanka en Lucinda waren heel sterk en ik wist dat ik als eerste het asfalt op moest draaien", keek de winnares terug. "Het enige dat ik kon doen, was zo snel mogelijk die trappen oprennen."
Van Empel reist al vroeg in de week naar Tabor. "Ik ga het parcours goed verkennen en dan is het een kwestie van gezond blijven en hopen dat zaterdag alles op zijn plaats valt."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
4 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
6 uur geleden