Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Empel overtuigt ook in veldrit Besançon, Vos 5e bij rentree

Van Empel overtuigt ook in veldrit Besançon, Vos 5e bij rentree

BESANÇON (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel heeft met opnieuw veel overmacht de wereldbekerwedstrijd in het Franse Besançon gewonnen. De wereldkampioene van Visma - Lease a Bike reed de hele rit over het gladde parcours aan kop en bouwde haar voorsprong gestaag uit. Landgenote Lucinda Brand finishte op 37 seconden als tweede, de Hongaarse Blanka Vas werd derde op ruim een minuut.

Marianne Vos maakte na bijna twee jaar afwezigheid haar rentree in het veldrijden met een vijfde plek. Haar achterstand op ploeggenote Van Empel was bijna twee minuten.

De 37-jarige Vos was tevreden met haar rit. "Het was een moeilijke wedstrijd en ik wist ook niet zo goed wat ik moest verwachten. Aan het einde voelde ik wel dat mijn energie niet meer overhield. Maar ik ben zeker blij met mijn eerste koers", zei Vos in een eerste reactie. De achtvoudig wereldkampioene sloeg vorige winter het veldrijden over en reed haar laatste cross in januari 2023.

Topvorm

De 22-jarige Brabantse Van Empel won donderdag ook al overtuigend de cross in het Belgische Gavere, wat haar tweede wereldbekeroverwinning was van het seizoen. Klassementsleidster Brand werd toen ook tweede.

Van Empel zegt zelf dan ook in topvorm te verkeren. "Het kan natuurlijk altijd beter, maar ik weet nu niet of dat nu ook zo is. Ik ga er in ieder geval hard voor blijven werken. Vandaag ging alles volgens plan en maakte ik weinig foutjes, ik denk dat dat belangrijk was", zei Van Empel in het flashinterview.

Meer uit Sport

Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

6 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

7 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

7 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

9 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

10 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

13 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

16 uur geleden