Van Empel overtuigt ook in veldrit Besançon, Vos 5e bij rentree
BESANÇON (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel heeft met opnieuw veel overmacht de wereldbekerwedstrijd in het Franse Besançon gewonnen. De wereldkampioene van Visma - Lease a Bike reed de hele rit over het gladde parcours aan kop en bouwde haar voorsprong gestaag uit. Landgenote Lucinda Brand finishte op 37 seconden als tweede, de Hongaarse Blanka Vas werd derde op ruim een minuut.
Marianne Vos maakte na bijna twee jaar afwezigheid haar rentree in het veldrijden met een vijfde plek. Haar achterstand op ploeggenote Van Empel was bijna twee minuten.
De 37-jarige Vos was tevreden met haar rit. "Het was een moeilijke wedstrijd en ik wist ook niet zo goed wat ik moest verwachten. Aan het einde voelde ik wel dat mijn energie niet meer overhield. Maar ik ben zeker blij met mijn eerste koers", zei Vos in een eerste reactie. De achtvoudig wereldkampioene sloeg vorige winter het veldrijden over en reed haar laatste cross in januari 2023.
Topvorm
De 22-jarige Brabantse Van Empel won donderdag ook al overtuigend de cross in het Belgische Gavere, wat haar tweede wereldbekeroverwinning was van het seizoen. Klassementsleidster Brand werd toen ook tweede.
Van Empel zegt zelf dan ook in topvorm te verkeren. "Het kan natuurlijk altijd beter, maar ik weet nu niet of dat nu ook zo is. Ik ga er in ieder geval hard voor blijven werken. Vandaag ging alles volgens plan en maakte ik weinig foutjes, ik denk dat dat belangrijk was", zei Van Empel in het flashinterview.
Meer uit Sport
ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen is er niet in geslaagd een memorabel WK met een hoofdprijs af te sluiten. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen verloor in de finale vrij kansloos van titelverdediger Luke Littler in een volgepakt Alexandra Palace in Londen: 7-1.
18 uur geledenKONYA (ANP) - Deniz Türüç vervolgt zijn loopbaan bij Konyaspor. De aanvaller heeft zijn handtekening onder een contract voor 2,5 jaar gezet, zo meldt zijn nieuwe Turkse voetbalclub.
22 uur geledenGULLEGEM (ANP) - Joris Nieuwenhuis is als derde geëindigd in de veldrit van Gullegem, de voorlaatste in de serie uit de Superprestige. De Nederlander legde het in de sneeuw en modder af tegen twee Belgen. Niels Vandeputte won, Michael Vanthourenhout werd tweede.
1 dag geleden