Van Empel overtuigt ook in veldrit Besançon, Vos 5e bij rentree
BESANÇON (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel heeft met opnieuw veel overmacht de wereldbekerwedstrijd in het Franse Besançon gewonnen. De wereldkampioene van Visma - Lease a Bike reed de hele rit over het gladde parcours aan kop en bouwde haar voorsprong gestaag uit. Landgenote Lucinda Brand finishte op 37 seconden als tweede, de Hongaarse Blanka Vas werd derde op ruim een minuut.
Marianne Vos maakte na bijna twee jaar afwezigheid haar rentree in het veldrijden met een vijfde plek. Haar achterstand op ploeggenote Van Empel was bijna twee minuten.
De 37-jarige Vos was tevreden met haar rit. "Het was een moeilijke wedstrijd en ik wist ook niet zo goed wat ik moest verwachten. Aan het einde voelde ik wel dat mijn energie niet meer overhield. Maar ik ben zeker blij met mijn eerste koers", zei Vos in een eerste reactie. De achtvoudig wereldkampioene sloeg vorige winter het veldrijden over en reed haar laatste cross in januari 2023.
Topvorm
De 22-jarige Brabantse Van Empel won donderdag ook al overtuigend de cross in het Belgische Gavere, wat haar tweede wereldbekeroverwinning was van het seizoen. Klassementsleidster Brand werd toen ook tweede.
Van Empel zegt zelf dan ook in topvorm te verkeren. "Het kan natuurlijk altijd beter, maar ik weet nu niet of dat nu ook zo is. Ik ga er in ieder geval hard voor blijven werken. Vandaag ging alles volgens plan en maakte ik weinig foutjes, ik denk dat dat belangrijk was", zei Van Empel in het flashinterview.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
10 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geleden