Van Empel overtuigt ook in veldrit Besançon, Vos 5e bij rentree
BESANÇON (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel heeft met opnieuw veel overmacht de wereldbekerwedstrijd in het Franse Besançon gewonnen. De wereldkampioene van Visma - Lease a Bike reed de hele rit over het gladde parcours aan kop en bouwde haar voorsprong gestaag uit. Landgenote Lucinda Brand finishte op 37 seconden als tweede, de Hongaarse Blanka Vas werd derde op ruim een minuut.
Marianne Vos maakte na bijna twee jaar afwezigheid haar rentree in het veldrijden met een vijfde plek. Haar achterstand op ploeggenote Van Empel was bijna twee minuten.
De 37-jarige Vos was tevreden met haar rit. "Het was een moeilijke wedstrijd en ik wist ook niet zo goed wat ik moest verwachten. Aan het einde voelde ik wel dat mijn energie niet meer overhield. Maar ik ben zeker blij met mijn eerste koers", zei Vos in een eerste reactie. De achtvoudig wereldkampioene sloeg vorige winter het veldrijden over en reed haar laatste cross in januari 2023.
Topvorm
De 22-jarige Brabantse Van Empel won donderdag ook al overtuigend de cross in het Belgische Gavere, wat haar tweede wereldbekeroverwinning was van het seizoen. Klassementsleidster Brand werd toen ook tweede.
Van Empel zegt zelf dan ook in topvorm te verkeren. "Het kan natuurlijk altijd beter, maar ik weet nu niet of dat nu ook zo is. Ik ga er in ieder geval hard voor blijven werken. Vandaag ging alles volgens plan en maakte ik weinig foutjes, ik denk dat dat belangrijk was", zei Van Empel in het flashinterview.
Meer uit Sport
SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
2 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
8 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
12 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
16 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
19 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
1 dag geleden