Van Empel keert in Namen terug in wereldbeker veldrijden
ARNHEM (ANP) - Wereldkampioen veldrijden Fem van Empel keert komende zondag in Namen terug in de wereldbeker. De 21-jarige Brabantse renster van Jumbo-Visma won de eerste twee wedstrijden van de cyclus. Ze koos daarna voor andere wedstrijden en laste na de Europese titelstrijd een rustpauze in. Afgelopen weekend gaf ze de voorkeur aan een trainingskamp met haar ploeg in plaats van de veldrit in het Italiaanse Val di Sole.
Bij de vrouwen starten verder ook onder anderen Manon Bakker, Lucinda Brand en klassementsleider Ceylin del Carmen Alvarado. Bakker boekte zondag in Italië haar eerste zege in de wereldbeker. Dat gold ook voor Joris Nieuwenhuis bij de mannen. Hij komt samen met onder anderen Lars van der Haar en Pim Ronhaar in actie in Namen. Mathieu van der Poel maakt binnenkort zijn opwachting in de wereldbeker.
Bondscoach Gerben de Knegt is te spreken over het seizoen tot nu toe. "We zijn als Nederland met een sterke reeks bezig deze winter, waarbij veel verschillende coureurs er tot nog toe in geslaagd zijn een wereldbekermanche te winnen. Daarmee staan we er goed voor. Er breekt langzamerhand een belangrijke en drukke periode aan. Namen is een veldrit met een mooi en iconisch parcours waar praktisch iedereen wil rijden, dus we kunnen met een topbezetting afreizen", aldus De Knegt.
Meer uit Sport
BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
5 minuten geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
58 minuten geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
2 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.
2 uur geleden