Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Empel keert in Namen terug in wereldbeker veldrijden

Van Empel keert in Namen terug in wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioen veldrijden Fem van Empel keert komende zondag in Namen terug in de wereldbeker. De 21-jarige Brabantse renster van Jumbo-Visma won de eerste twee wedstrijden van de cyclus. Ze koos daarna voor andere wedstrijden en laste na de Europese titelstrijd een rustpauze in. Afgelopen weekend gaf ze de voorkeur aan een trainingskamp met haar ploeg in plaats van de veldrit in het Italiaanse Val di Sole.

Bij de vrouwen starten verder ook onder anderen Manon Bakker, Lucinda Brand en klassementsleider Ceylin del Carmen Alvarado. Bakker boekte zondag in Italië haar eerste zege in de wereldbeker. Dat gold ook voor Joris Nieuwenhuis bij de mannen. Hij komt samen met onder anderen Lars van der Haar en Pim Ronhaar in actie in Namen. Mathieu van der Poel maakt binnenkort zijn opwachting in de wereldbeker.

Bondscoach Gerben de Knegt is te spreken over het seizoen tot nu toe. "We zijn als Nederland met een sterke reeks bezig deze winter, waarbij veel verschillende coureurs er tot nog toe in geslaagd zijn een wereldbekermanche te winnen. Daarmee staan we er goed voor. Er breekt langzamerhand een belangrijke en drukke periode aan. Namen is een veldrit met een mooi en iconisch parcours waar praktisch iedereen wil rijden, dus we kunnen met een topbezetting afreizen", aldus De Knegt.

Meer uit Sport

Voormalig F1-coureur en paralympisch kampioen Zanardi overleden

BOLOGNA (ANP/RTR) - ‌Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

10 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

10 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

11 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

15 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

19 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

19 uur geleden