Van Emden uit Giro na zware val, etappe geneutraliseerd
GRADO (ANP) - Wielrenner Jos van Emden heeft de Ronde van Italië moeten verlaten. De 36-jarige routinier van Jumbo-Visma was kort na de start van de vijftiende etappe betrokken bij een massale valpartij in het peloton. De organisatie besloot de rit tijdelijk te neutraliseren. Ook de Duitser Emanuel Buchmann, de nummer 6 van het klassement, kon niet verder.
Vanwege de massale val op een smalle weg konden de ploegleidersauto's en de medische diensten niet doorrijden. De race werd daarom stilgelegd. Van Emden heeft volgens Jumbo-Visma diverse schaafwonden en pijn aan de ribben. Voor de nummer 99 van het algemeen klassement is de Giro voorbij. Zijn ploeggenoten Tobias Foss uit Noorwegen en de Italiaan Edoardo Affini waren ook betrokken bij de val, maar zij kunnen de etappe wel vervolgen. Een ambulance kwam het parcours op om de gevallen renners met fysieke schade te helpen.
De vijftiende etappe gaat over 147 kilometer, van Grado naar Gorizia. De Colombiaan Egan Bernal draagt de roze leiderstrui.
De sprinters Dylan Groenewegen en David Dekker van Jumbo-Visma stapten eerder al af.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
4 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
6 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
6 uur geleden