Van Emden uit Giro na zware val, etappe geneutraliseerd
GRADO (ANP) - Wielrenner Jos van Emden heeft de Ronde van Italië moeten verlaten. De 36-jarige routinier van Jumbo-Visma was kort na de start van de vijftiende etappe betrokken bij een massale valpartij in het peloton. De organisatie besloot de rit tijdelijk te neutraliseren. Ook de Duitser Emanuel Buchmann, de nummer 6 van het klassement, kon niet verder.
Vanwege de massale val op een smalle weg konden de ploegleidersauto's en de medische diensten niet doorrijden. De race werd daarom stilgelegd. Van Emden heeft volgens Jumbo-Visma diverse schaafwonden en pijn aan de ribben. Voor de nummer 99 van het algemeen klassement is de Giro voorbij. Zijn ploeggenoten Tobias Foss uit Noorwegen en de Italiaan Edoardo Affini waren ook betrokken bij de val, maar zij kunnen de etappe wel vervolgen. Een ambulance kwam het parcours op om de gevallen renners met fysieke schade te helpen.
De vijftiende etappe gaat over 147 kilometer, van Grado naar Gorizia. De Colombiaan Egan Bernal draagt de roze leiderstrui.
De sprinters Dylan Groenewegen en David Dekker van Jumbo-Visma stapten eerder al af.
Meer uit Sport
INGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
1 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Gianni Infantino heeft gezegd dat de halftime-show bij de finale van het WK voetbal "de meest onvergetelijke show ooit" zal worden. Dat zei de FIFA-voorzitter tegen televisiezender Fox na afloop van de zestiende finale tussen Spanje en Oostenrijk in Inglewood. Volgens Infantino wordt er in de komende dagen nog een speciaal iemand aangekondigd die in de pauze van de eindstrijd op 19 juli in East Rutherford ook in actie zal komen.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - De deelnemers aan de Tour de France zijn voor de Sagrada Família in Barcelona gepresenteerd aan duizenden wielerfans. Tijdens de anderhalf uur durende presentatie kwamen alle renners langs, met de ploeg UAE Team Emirates van viervoudig winnaar en titelverdediger Tadej Pogačar als laatste.
10 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Duitse media stellen dat Julian Nagelsmann alsnog wordt ontslagen als bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Bild meldt dat hem al is geadviseerd om de eer aan zichzelf te houden en op te stappen.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Tadej Pogačar denkt niet alleen aan tweevoudig winnaar Jonas Vingegaard als concurrent in de jacht op zijn vijfde eindzege in de Tour de France. "Er zijn er nog wel wat meer die voor de overwinning kunnen gaan. Maar de concurrentie met Jonas is de afgelopen jaren inderdaad boeiend geweest. Ik hoop dat dat nog lang zo doorgaat, want we stuwen elkaar steeds weer naar een hoger niveau", zei de 27-jarige Sloveen van UAE Team Emirates tijdens een persconferentie in Barcelona.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard voelt zich in aanloop naar de start van de Tour de France beter dan de afgelopen jaren. Na het opnieuw missen van de eindzege vorig jaar besloot de tweevoudig winnaar uit Denemarken met zijn ploeg Visma-Lease a Bike de voorbereiding om te gooien. Vingegaard (29) won in mei overtuigend de Giro d'Italia en dat heeft hem veel goed gedaan.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Tweevoudig ritwinnaar Thymen Arensman zit nog in onzekerheid over zijn vorm en fitheid tijdens de komende Tour de France, die zaterdag begint in Barcelona. Ruim een maand geleden reed hij voor het klassement in de Giro d'Italia, waarin hij als vierde eindigde. De 26-jarige wielrenner van Netcompany Ineos combineerde de twee grote rondes vorig jaar ook al, wat hem bij zijn Tourdebuut twee ritzeges opleverde.
22 uur geleden