Van Emden uit Giro na zware val, etappe geneutraliseerd
GRADO (ANP) - Wielrenner Jos van Emden heeft de Ronde van Italië moeten verlaten. De 36-jarige routinier van Jumbo-Visma was kort na de start van de vijftiende etappe betrokken bij een massale valpartij in het peloton. De organisatie besloot de rit tijdelijk te neutraliseren. Ook de Duitser Emanuel Buchmann, de nummer 6 van het klassement, kon niet verder.
Vanwege de massale val op een smalle weg konden de ploegleidersauto's en de medische diensten niet doorrijden. De race werd daarom stilgelegd. Van Emden heeft volgens Jumbo-Visma diverse schaafwonden en pijn aan de ribben. Voor de nummer 99 van het algemeen klassement is de Giro voorbij. Zijn ploeggenoten Tobias Foss uit Noorwegen en de Italiaan Edoardo Affini waren ook betrokken bij de val, maar zij kunnen de etappe wel vervolgen. Een ambulance kwam het parcours op om de gevallen renners met fysieke schade te helpen.
De vijftiende etappe gaat over 147 kilometer, van Grado naar Gorizia. De Colombiaan Egan Bernal draagt de roze leiderstrui.
De sprinters Dylan Groenewegen en David Dekker van Jumbo-Visma stapten eerder al af.
Meer uit Sport
MONTMÉLO (ANP) - Max Verstappen rijdt dit weekeinde in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië met een splinternieuwe motor. "Dat moet wel, want de oude doet het niet meer. Anders ben ik straks Fred Flintstone", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan het raceweekend.
9 uur geledenVILLARS-LES-DOMBES (ANP) - Wout van Aert heeft de vijfde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De Belgische renner van Visma - Lease a Bike was in Villars-les-Dombes de snelste in de massasprint, voor de Fransman Hugo Hofstetter en Phil Bauhaus uit Duitsland.
10 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Kimi Antonelli is zelf ook verbaasd dat hij al in zijn tweede jaar de Formule 1 domineert. De 19-jarige Italiaan van Mercedes won de laatste vijf grands prix en leidt riant in het wereldkampioenschap. "Als je me twee jaar geleden had gezegd dat ik ooit het kampioenschap zou leiden, had ik je voor gek verklaard", zei hij tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië. "Maar ik ben blij dat ik in deze positie verkeer en dankbaar voor de kans die ik heb gekregen."
11 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het grastoernooi van Rosmalen. De als zesde geplaatste Nederlander verloor in twee sets van Zhang Zhizhen, de Chinese nummer 214 van de wereldranglijst: 6-7 (5) 4-6.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Wimbledon heeft het prijzengeld voor de tennissers met 20 procent verhoogd. De organisatie meldt dat er een prijzenpot is van in totaal 64,2 miljoen Britse pond, zo'n 74,4 miljoen euro.
14 uur geledenROSMALEN (ANP) - Titelverdedigster Elise Mertens is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als derde geplaatste Belgische verloor in twee sets van de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-3 6-3.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De rentree van Serena Williams in het vrouwendubbel op het grastoernooi van Queen's is tot een vroegtijdig einde gekomen. Williams' dubbelpartner Victoria Mboko uit Canada heeft zich moeten terugtrekken met een blessure.
16 uur geleden