Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Emden uit Giro na zware val, etappe geneutraliseerd

Van Emden uit Giro na zware val, etappe geneutraliseerd

GRADO (ANP) - Wielrenner Jos van Emden heeft de Ronde van Italië moeten verlaten. De 36-jarige routinier van Jumbo-Visma was kort na de start van de vijftiende etappe betrokken bij een massale valpartij in het peloton. De organisatie besloot de rit tijdelijk te neutraliseren. Ook de Duitser Emanuel Buchmann, de nummer 6 van het klassement, kon niet verder.

Vanwege de massale val op een smalle weg konden de ploegleidersauto's en de medische diensten niet doorrijden. De race werd daarom stilgelegd. Van Emden heeft volgens Jumbo-Visma diverse schaafwonden en pijn aan de ribben. Voor de nummer 99 van het algemeen klassement is de Giro voorbij. Zijn ploeggenoten Tobias Foss uit Noorwegen en de Italiaan Edoardo Affini waren ook betrokken bij de val, maar zij kunnen de etappe wel vervolgen. Een ambulance kwam het parcours op om de gevallen renners met fysieke schade te helpen.

De vijftiende etappe gaat over 147 kilometer, van Grado naar Gorizia. De Colombiaan Egan Bernal draagt de roze leiderstrui.

De sprinters Dylan Groenewegen en David Dekker van Jumbo-Visma stapten eerder al af.

Meer uit Sport

Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

20 minuten geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

41 minuten geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

46 minuten geleden
Nederland heeft in Milaan meer medailles dan vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.

47 minuten geleden
Shorttrackers sluiten olympisch toernooi af met zeven medailles

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.

49 minuten geleden
Shorttrackers bezorgen Nederland op aflossing achtste goud

MILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.

1 uur geleden
Velzeboer en Schulting na val op 1500 meter uitgeschakeld

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.

1 uur geleden