Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Egmond geeft Kuipers de ruimte om door te fluiten

Van Egmond geeft Kuipers de ruimte om door te fluiten

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Björn Kuipers wilde komende zomer op het EK afscheid nemen van het internationale topvoetbal, maar dat plan viel in duigen door de coronacrisis. Het EK is uitgesteld naar de zomer van 2021. De 47-jarige supermarkteigenaar uit Oldenzaal beslist in het najaar of hij toch nog een seizoen doorgaat, om zo alsnog te kunnen eindigen op de Europese eindronde.

"Björn heeft aangegeven dat hij tot september, oktober wil wachten met het nemen van een beslissing", zegt Dick van Egmond, de scheidsrechterscoördinator van de KNVB. "We hebben samen besproken dat dat het meest verstandig is. Maar hij moet zelf die afweging maken. Als hij nog een jaar door wil gaan, dan krijgt hij daar van de KNVB de gelegenheid voor."

De KNVB zou afgelopen maand van de Europese federatie UEFA te horen krijgen welke scheidsrechters zijn geselecteerd voor het EK. Het bericht kwam er echter niet, omdat het coronavirus het voetbal in heel Europa heeft stilgelegd en het EK daarom is uitgesteld.

Van Egmond hoopt dat Nederland met twee scheidsrechters is vertegenwoordigd op de Europese eindronde: Kuipers en de 37-jarige Danny Makkelie.

Meer uit Voetbal

FIFA geeft verklaring voor lege stoeltjes bij WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA houdt vol dat de bezoekerscijfers bij het WK kloppen, ondanks beelden van lege stoeltjes tijdens de tweede wedstrijd van het WK tussen Zuid-Korea en Tsjechië in Mexico afgelopen donderdag.

1 uur geleden
Engels voetbalteam slachtoffer van diefstal in Kansas City

KANSAS CITY (ANP/RTR) - Het Engelse voetbalelftal is slachtoffer geworden van diefstal. Bij het team is materiaal voor de trainingen gestolen uit een transportbus.

1 uur geleden
Pochettino wijst op teamprestatie VS na ruime zege op Paraguay

INGLEWOOD (ANP/RTR) - De overtuigende zege van de Verenigde Staten op Paraguay (4-1) is volgens bondscoach Mauricio Pochettino van de VS het resultaat van teamprestatie, meer dan van de klasse van individuele spelers.

2 uur geleden
De Jong gelooft in Oranje, maar ziet ploeg niet als WK-favoriet

KANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong kijkt met veel vertrouwen uit naar het WK dat voor het Nederlands elftal zondag begint met een wedstrijd tegen Japan in het Dallas Stadium. "We hebben goede spelers en zijn onvoorspelbaar", zegt hij. "We hebben snelheid en fysieke kracht, zijn goed aan de bal en kunnen snel counteren. Ook hebben we voldoende 'lengte' voor spelhervattingen."

5 uur geleden
De Jong: voetbal gaat weer de goede kant op

KANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong verwacht dat aanvallend spel beloond wordt op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik heb het gevoel dat het voetbal weer de goede kant op gaat", stelt de middenvelder van Oranje.

5 uur geleden
Voetballers van de Verenigde Staten beginnen overtuigend aan WK

INGLEWOOD (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten zijn met een klinkende zege aan het WK begonnen. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Paraguay (4-1) in het Los Angeles Stadium in Inglewood.

7 uur geleden
Infantino grapt: misschien WK uitbreiden voor Italië

ROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.

9 uur geleden