Van Egmond geeft Kuipers de ruimte om door te fluiten
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Björn Kuipers wilde komende zomer op het EK afscheid nemen van het internationale topvoetbal, maar dat plan viel in duigen door de coronacrisis. Het EK is uitgesteld naar de zomer van 2021. De 47-jarige supermarkteigenaar uit Oldenzaal beslist in het najaar of hij toch nog een seizoen doorgaat, om zo alsnog te kunnen eindigen op de Europese eindronde.
"Björn heeft aangegeven dat hij tot september, oktober wil wachten met het nemen van een beslissing", zegt Dick van Egmond, de scheidsrechterscoördinator van de KNVB. "We hebben samen besproken dat dat het meest verstandig is. Maar hij moet zelf die afweging maken. Als hij nog een jaar door wil gaan, dan krijgt hij daar van de KNVB de gelegenheid voor."
De KNVB zou afgelopen maand van de Europese federatie UEFA te horen krijgen welke scheidsrechters zijn geselecteerd voor het EK. Het bericht kwam er echter niet, omdat het coronavirus het voetbal in heel Europa heeft stilgelegd en het EK daarom is uitgesteld.
Van Egmond hoopt dat Nederland met twee scheidsrechters is vertegenwoordigd op de Europese eindronde: Kuipers en de 37-jarige Danny Makkelie.
Meer uit Voetbal
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse politie heeft donderdag bekendgemaakt dat ze een inval heeft gedaan bij de nationale voetbalbond. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar de aanstelling van de bondscoach tijdens een teleurstellend verlopen WK, waarin het land er niet in slaagde de knock-outfase te bereiken.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Gianni Infantino (56) treedt voorlopig niet af als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat bleek woensdag na een spoedvergadering van de bond in de Marokkaanse hoofdstad Rabat.
8 uur geledenTORONTO (ANP) - Premier Mark Carney van Canada heeft geen vertrouwen meer in voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA, zei hij woensdag. De positie van de Zwitserse Italiaan Infantino staat onder druk, nadat hij een plan presenteerde om de commerciële rechten van het WK voetbal gedeeltelijk te willen verkopen aan investeerders. Het plan is inmiddels teruggetrokken.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Joey Veerman. De middenvelder kreeg zondag in de verloren wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen AZ (0-4) een rode kaart.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino Marokko heeft aangeboden de WK-finale van 2030 te mogen organiseren in ruil voor steun. "Het is onwaar en misleidend te beweren dat de FIFA-voorzitter enige belofte over het organiseren van de finale van het WK van 2030 heeft gedaan. Dat besluit zal FIFA pas op een later moment nemen", aldus een voorlichter.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente-trainer John van den Brom hoopt in aanloop naar de eerste wedstrijd tegen het Slowaakse DAC 1904 in de derde voorronde van de Conference League dat zijn spelers hebben geleerd van de uitschakeling in de kwalificatie voor de Europa League. "We moeten als team leren omgaan met de Europese wetten in het voetbal", zei hij een dag voor het thuisduel van donderdag.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Portugees Luis Figo (53) vindt dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino moet opstappen. Dat stelt de oud-voetballer en FIFA-legende in een artikel in de Britse krant Daily Mail. "Ik zou wel 10.000 woorden kunnen wijden aan de problemen bij de FIFA. Maar de oplossing laat zich in drie woorden vatten: Infantino moet weg", aldus Figo, die ooit het voorzitterschap van de FIFA ambieerde.
15 uur geleden