Van Egmond geeft Kuipers de ruimte om door te fluiten
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Björn Kuipers wilde komende zomer op het EK afscheid nemen van het internationale topvoetbal, maar dat plan viel in duigen door de coronacrisis. Het EK is uitgesteld naar de zomer van 2021. De 47-jarige supermarkteigenaar uit Oldenzaal beslist in het najaar of hij toch nog een seizoen doorgaat, om zo alsnog te kunnen eindigen op de Europese eindronde.
"Björn heeft aangegeven dat hij tot september, oktober wil wachten met het nemen van een beslissing", zegt Dick van Egmond, de scheidsrechterscoördinator van de KNVB. "We hebben samen besproken dat dat het meest verstandig is. Maar hij moet zelf die afweging maken. Als hij nog een jaar door wil gaan, dan krijgt hij daar van de KNVB de gelegenheid voor."
De KNVB zou afgelopen maand van de Europese federatie UEFA te horen krijgen welke scheidsrechters zijn geselecteerd voor het EK. Het bericht kwam er echter niet, omdat het coronavirus het voetbal in heel Europa heeft stilgelegd en het EK daarom is uitgesteld.
Van Egmond hoopt dat Nederland met twee scheidsrechters is vertegenwoordigd op de Europese eindronde: Kuipers en de 37-jarige Danny Makkelie.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het eerste punt in de competitiefase van de Europa League binnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder kwam in eigen huis tegen het Bulgaarse Levski Sofia dankzij aanvoerder Tjaronn Chery terug van een achterstand en speelde gelijk: 1-1.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de competitiefase van de Conference League begonnen met een 1-0-overwinning op het Zwitserse FC Thun. De ploeg van trainer John van den Brom maakte in eigen huis na een rode kaart voor de bezoekers in de tweede helft het verschil.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink bezorgde AZ met zijn eerste balcontact een zege op Hapoel Beër Sjeva (2-1) in de Europa League. De spits benutte een strafschop die werd veroorzaakt toen hij nog niet op het veld stond.
6 uur geledenSPLIT (ANP) - Míchel Sánchez vindt dat de nederlaag van Ajax te wijten is aan persoonlijke fouten bij de tegendoelpunten. "Dit soort fouten kun je niet maken", zei de coach van Ajax na de 2-1-nederlaag van zijn elftal bij Hajduk Split tegen Ziggo Sport.
6 uur geledenSPLIT (ANP) - Davy Klaassen vindt dat Ajax na een 2-1-nederlaag bij Hajduk Split "niet in de paniekstand" hoeft te schieten. Dat zei de aanvoerder van Ajax in Split na afloop tegen Ziggo Sport. "Als je niet kunt domineren dan zijn sommige momenten bepalend. Daar ging het mis", zei Klaassen, die voor de gelijkmaker van Ajax tekende in de 53e minuut.
7 uur geledenSPLIT (ANP) - Ajax is slecht begonnen aan de Conference League. De ploeg van de Spaanse coach Míchel Sánchez blameerde zich met een 2-1-nederlaag in een door vuurwerk onderbroken duel met Hajduk Split. Ajax is daarmee nog zonder punten in de competitiefase van het weinig prestigieuze Europese toernooi.
7 uur geledenSPLIT (ANP) - Ajax heeft de eerste wedstrijd in de competitiefase van de Conference League met 2-1 verloren bij HNK Hajduk Split. Het elftal van coach Míchel Sánchez ging in het uitverkochte Poljudstadion ten onder in een duel dat tijdelijk werd stilgelegd nadat de fans van de thuisclub vuurwerk afstaken.
7 uur geleden