Van Egmond geeft Kuipers de ruimte om door te fluiten
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Björn Kuipers wilde komende zomer op het EK afscheid nemen van het internationale topvoetbal, maar dat plan viel in duigen door de coronacrisis. Het EK is uitgesteld naar de zomer van 2021. De 47-jarige supermarkteigenaar uit Oldenzaal beslist in het najaar of hij toch nog een seizoen doorgaat, om zo alsnog te kunnen eindigen op de Europese eindronde.
"Björn heeft aangegeven dat hij tot september, oktober wil wachten met het nemen van een beslissing", zegt Dick van Egmond, de scheidsrechterscoördinator van de KNVB. "We hebben samen besproken dat dat het meest verstandig is. Maar hij moet zelf die afweging maken. Als hij nog een jaar door wil gaan, dan krijgt hij daar van de KNVB de gelegenheid voor."
De KNVB zou afgelopen maand van de Europese federatie UEFA te horen krijgen welke scheidsrechters zijn geselecteerd voor het EK. Het bericht kwam er echter niet, omdat het coronavirus het voetbal in heel Europa heeft stilgelegd en het EK daarom is uitgesteld.
Van Egmond hoopt dat Nederland met twee scheidsrechters is vertegenwoordigd op de Europese eindronde: Kuipers en de 37-jarige Danny Makkelie.
Meer uit Voetbal
ZAGREB (ANP/AFP) - De politie in Kroatië heeft 23 supporters van Hajduk Split aangeklaagd, omdat zij voorafgaand aan de wedstrijd vorige week donderdag tegen Ajax nazistische en antisemitische leuzen scandeerden. Leden van de harde kern riepen tijdens een mars op weg naar het stadion leuzen als 'verpletter de Joden' en 'sta op Adolf Hitler'.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester City moet het acht weken zonder aanvaller Antoine Semenyo stellen. Dat zei Manchester City-trainer Enzo Maresca op een persconferentie in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AEK Athene van dinsdag.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Sarina Wiegman blijft langer bondscoach van de Engelse voetbalsters. De 56-jarige Wiegman lag vast tot en met het WK van 2027 en heeft een nieuw contract getekend tot en met het EK van 2029.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.
21 uur geledenTURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.
21 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.
22 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd in de Eredivisie verloren. FC Utrecht was in de Grolsch Veste met 2-1 te sterk. FC Twente was bij een zege naar de gedeelde tweede plaats op de ranglijst geklommen, maar staat nu vijfde met een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord.
22 uur geleden