Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Duijvenbode 'wil niet dat het saai is als Dirkie dart'

Van Duijvenbode 'wil niet dat het saai is als Dirkie dart'

LONDEN (ANP) - Dirk van Duijvenbode hervatte het WK darts maandag in de eerste partij van de dag met een zinderend duel met Ross Smith. Na een achterstand van 3-0 in sets verzekerde 'Aubergenius' zich alsnog als eerste Nederlander van een plek bij de laatste zestien.

"Je moet kijken als Dirkie aan het gooien is hé, het moet niet saai worden", zegt Van Duijvenbode (29) over zijn inhaalrace. "Ik voelde me prima, maar ik denk toch dat de eerste wedstrijd wat vertrouwen heeft weggenomen. Het ging niet bepaald perfect in het begin."

Van Duijvenbode liet in de eerste sets op de beslissende momenten afweten, maar hij herpakte zich op knappe wijze. "Ik dacht halverwege de wedstrijd: ik had de wedstrijd al moeten winnen, maar ik ga nu even normaal gooien. Ik begon triples te 'pompen' en dacht: nu ga jij het lastig krijgen. Succes, dacht ik bij mezelf. Hij ging steeds minder gooien en ik beter."

Gerwyn Price

In de vierde ronde neemt Van Duijvenbode het mogelijk op tegen regerend wereldkampioen Gerwyn Price, die eerst nog wel de Belg Kim Huybrechts moet zien te verslaan.

"Hij is een heel goede speler, maar als ik gooi zoals in de laatste twee, drie sets, dan ben ik helemaal niet bang hoor", aldus de nummer 17 van de wereld. "Voor mijn gevoel zijn er maar twee of drie spelers die mijn scores aan kunnen als ik top ben. Dan moet hij echt aan de bak. Het gaat er vooral om dat ik goed begin en niet te ver achter kom. Hij is stoïcijns en goed en zet altijd door."

Vincent van der Voort

Kort na de zege van Van Duijvenbode op Smith werd door de organiserende PDC bekendgemaakt dat Vincent van der Voort zich had teruggetrokken uit het WK na een positieve coronatest. Van Duijvenbode maakt zich niet te veel zorgen om een besmetting. "Nee, de laatste dagen ben ik niet met hem in contact geweest. Het is heel vervelend voor hem", zei de kwartfinalist van vorig jaar.

"De regels hier zijn niet zo veranderd. Je mag het publiek niet meer aanraken en een bokje geven mag niet. Maar het is hier een wereld van verschil met Nederland, waar alles dicht is."

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

3 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

4 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

4 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

4 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

5 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

18 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

19 uur geleden