Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Duijvenbode 'wil niet dat het saai is als Dirkie dart'

Van Duijvenbode 'wil niet dat het saai is als Dirkie dart'

LONDEN (ANP) - Dirk van Duijvenbode hervatte het WK darts maandag in de eerste partij van de dag met een zinderend duel met Ross Smith. Na een achterstand van 3-0 in sets verzekerde 'Aubergenius' zich alsnog als eerste Nederlander van een plek bij de laatste zestien.

"Je moet kijken als Dirkie aan het gooien is hé, het moet niet saai worden", zegt Van Duijvenbode (29) over zijn inhaalrace. "Ik voelde me prima, maar ik denk toch dat de eerste wedstrijd wat vertrouwen heeft weggenomen. Het ging niet bepaald perfect in het begin."

Van Duijvenbode liet in de eerste sets op de beslissende momenten afweten, maar hij herpakte zich op knappe wijze. "Ik dacht halverwege de wedstrijd: ik had de wedstrijd al moeten winnen, maar ik ga nu even normaal gooien. Ik begon triples te 'pompen' en dacht: nu ga jij het lastig krijgen. Succes, dacht ik bij mezelf. Hij ging steeds minder gooien en ik beter."

Gerwyn Price

In de vierde ronde neemt Van Duijvenbode het mogelijk op tegen regerend wereldkampioen Gerwyn Price, die eerst nog wel de Belg Kim Huybrechts moet zien te verslaan.

"Hij is een heel goede speler, maar als ik gooi zoals in de laatste twee, drie sets, dan ben ik helemaal niet bang hoor", aldus de nummer 17 van de wereld. "Voor mijn gevoel zijn er maar twee of drie spelers die mijn scores aan kunnen als ik top ben. Dan moet hij echt aan de bak. Het gaat er vooral om dat ik goed begin en niet te ver achter kom. Hij is stoïcijns en goed en zet altijd door."

Vincent van der Voort

Kort na de zege van Van Duijvenbode op Smith werd door de organiserende PDC bekendgemaakt dat Vincent van der Voort zich had teruggetrokken uit het WK na een positieve coronatest. Van Duijvenbode maakt zich niet te veel zorgen om een besmetting. "Nee, de laatste dagen ben ik niet met hem in contact geweest. Het is heel vervelend voor hem", zei de kwartfinalist van vorig jaar.

"De regels hier zijn niet zo veranderd. Je mag het publiek niet meer aanraken en een bokje geven mag niet. Maar het is hier een wereld van verschil met Nederland, waar alles dicht is."

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Oldenburg gaat weer roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.

40 minuten geleden
Formule 1-races volgend jaar 15 kilometer korter

LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.

13 uur geleden
Ervaren klimmer Poels (38) voert jonge selectie EK wielrennen aan

ARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.

14 uur geleden
Verhaeren stopt aan het einde van het jaar bij wielerploeg Visma

DEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.

20 uur geleden
Raad van toezicht draagt Koenen voor als directeur wielerbond

ARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.

21 uur geleden
Evenepoel haalde veel motivatie uit kans op vierde tijdritgoud

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.

1 dag geleden
Evenepoel eerste renner met vier wereldtitels tijdrijden op rij

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.

1 dag geleden