Van Duijvenbode 'wil niet dat het saai is als Dirkie dart'
LONDEN (ANP) - Dirk van Duijvenbode hervatte het WK darts maandag in de eerste partij van de dag met een zinderend duel met Ross Smith. Na een achterstand van 3-0 in sets verzekerde 'Aubergenius' zich alsnog als eerste Nederlander van een plek bij de laatste zestien.
"Je moet kijken als Dirkie aan het gooien is hé, het moet niet saai worden", zegt Van Duijvenbode (29) over zijn inhaalrace. "Ik voelde me prima, maar ik denk toch dat de eerste wedstrijd wat vertrouwen heeft weggenomen. Het ging niet bepaald perfect in het begin."
Van Duijvenbode liet in de eerste sets op de beslissende momenten afweten, maar hij herpakte zich op knappe wijze. "Ik dacht halverwege de wedstrijd: ik had de wedstrijd al moeten winnen, maar ik ga nu even normaal gooien. Ik begon triples te 'pompen' en dacht: nu ga jij het lastig krijgen. Succes, dacht ik bij mezelf. Hij ging steeds minder gooien en ik beter."
Gerwyn Price
In de vierde ronde neemt Van Duijvenbode het mogelijk op tegen regerend wereldkampioen Gerwyn Price, die eerst nog wel de Belg Kim Huybrechts moet zien te verslaan.
"Hij is een heel goede speler, maar als ik gooi zoals in de laatste twee, drie sets, dan ben ik helemaal niet bang hoor", aldus de nummer 17 van de wereld. "Voor mijn gevoel zijn er maar twee of drie spelers die mijn scores aan kunnen als ik top ben. Dan moet hij echt aan de bak. Het gaat er vooral om dat ik goed begin en niet te ver achter kom. Hij is stoïcijns en goed en zet altijd door."
Vincent van der Voort
Kort na de zege van Van Duijvenbode op Smith werd door de organiserende PDC bekendgemaakt dat Vincent van der Voort zich had teruggetrokken uit het WK na een positieve coronatest. Van Duijvenbode maakt zich niet te veel zorgen om een besmetting. "Nee, de laatste dagen ben ik niet met hem in contact geweest. Het is heel vervelend voor hem", zei de kwartfinalist van vorig jaar.
"De regels hier zijn niet zo veranderd. Je mag het publiek niet meer aanraken en een bokje geven mag niet. Maar het is hier een wereld van verschil met Nederland, waar alles dicht is."
Meer uit Sport
SAINT-DENIS (ANP) - De Italiaanse Sara Curtis heeft tijdens de EK zwemmen het wereldrecord op de 50 meter rugslag verbeterd. De pas 19-jarige Curtis tikte in de halve finales in het Olympic Aquatic Centre van Parijs aan in 26,63, ruim 2 tienden van een seconde sneller dan het oude record van de Australische Kaylee McKeown uit 2023 (26,86).
34 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich ook op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de finale op de EK. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs won de 26-jarige Friezin de eerste halve finale in 1.56,35, de derde tijd van allemaal. Ze was sneller dan woensdagochtend in de series (1.58,00). Imani de Jong schaarde zich niet bij de beste acht.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar heeft een flitsende start gemaakt op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige meerkamper bezet na drie onderdelen de tweede plaats achter de Duitse wereldkampioen Leo Neugebauer.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken kan zich opmaken voor de finale van het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. De winnares van het zilver bij het kogelstoten had in de kwalificaties genoeg aan één worp om de limiet van 62,50 te slechten. Ze noteerde 62,74 meter. De finale is vrijdag.
7 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) komt tijdens de kwalificatiewedstrijd bij de EK turnen in Zagreb in actie op de toestellen brug en balk. Dat blijkt uit de opstelling van de Nederlandse vrouwenploeg.
9 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen (26) heeft zich op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de halve finales op de EK in Parijs. De Friezin noteerde met 1.58,00 de vierde tijd, achter de Tsjechische Barbora Seemanová die met 1.57,10 de snelste was.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren start met een geheel fitte en frisse selectie aan het WK hockey in eigen land. Volgens de 53-jarige trainer van de titelverdediger is zijn ploeg in vorm. "We hebben na de play-offs en de laatste wedstrijden in de Pro League even rust gehad en daarna stevig getraind. Nu zijn we aan het taperen en klaar voor zaterdag", kijkt hij uit naar de eerste groepswedstrijd in Amstelveen tegen Chili.
12 uur geleden