Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Duijvenbode 'wil niet dat het saai is als Dirkie dart'

Van Duijvenbode 'wil niet dat het saai is als Dirkie dart'

LONDEN (ANP) - Dirk van Duijvenbode hervatte het WK darts maandag in de eerste partij van de dag met een zinderend duel met Ross Smith. Na een achterstand van 3-0 in sets verzekerde 'Aubergenius' zich alsnog als eerste Nederlander van een plek bij de laatste zestien.

"Je moet kijken als Dirkie aan het gooien is hé, het moet niet saai worden", zegt Van Duijvenbode (29) over zijn inhaalrace. "Ik voelde me prima, maar ik denk toch dat de eerste wedstrijd wat vertrouwen heeft weggenomen. Het ging niet bepaald perfect in het begin."

Van Duijvenbode liet in de eerste sets op de beslissende momenten afweten, maar hij herpakte zich op knappe wijze. "Ik dacht halverwege de wedstrijd: ik had de wedstrijd al moeten winnen, maar ik ga nu even normaal gooien. Ik begon triples te 'pompen' en dacht: nu ga jij het lastig krijgen. Succes, dacht ik bij mezelf. Hij ging steeds minder gooien en ik beter."

Gerwyn Price

In de vierde ronde neemt Van Duijvenbode het mogelijk op tegen regerend wereldkampioen Gerwyn Price, die eerst nog wel de Belg Kim Huybrechts moet zien te verslaan.

"Hij is een heel goede speler, maar als ik gooi zoals in de laatste twee, drie sets, dan ben ik helemaal niet bang hoor", aldus de nummer 17 van de wereld. "Voor mijn gevoel zijn er maar twee of drie spelers die mijn scores aan kunnen als ik top ben. Dan moet hij echt aan de bak. Het gaat er vooral om dat ik goed begin en niet te ver achter kom. Hij is stoïcijns en goed en zet altijd door."

Vincent van der Voort

Kort na de zege van Van Duijvenbode op Smith werd door de organiserende PDC bekendgemaakt dat Vincent van der Voort zich had teruggetrokken uit het WK na een positieve coronatest. Van Duijvenbode maakt zich niet te veel zorgen om een besmetting. "Nee, de laatste dagen ben ik niet met hem in contact geweest. Het is heel vervelend voor hem", zei de kwartfinalist van vorig jaar.

"De regels hier zijn niet zo veranderd. Je mag het publiek niet meer aanraken en een bokje geven mag niet. Maar het is hier een wereld van verschil met Nederland, waar alles dicht is."

Meer uit Sport

De Boo verbaast zichzelf met mooiste schaatsweekend uit carrière

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.

21 minuten geleden
Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

1 uur geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

2 uur geleden
Kok voor het eerst wereldkampioene sprint met perfecte score

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.

2 uur geleden
Openingsceremonie Paralympics start met Rusland en zonder TeamNL

VERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.

3 uur geleden
Kok wint ook tweede 500 meter op WK sprint met grote voorsprong

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.

4 uur geleden
Marathon van Rotterdam krijgt nieuwe finishlocatie

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.

12 uur geleden