Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Duijvenbode verrast ook Durrant op WK darts in Londen

Van Duijvenbode verrast ook Durrant op WK darts in Londen

LONDEN (ANP) - Dirk van Duijvenbode heeft bij het WK darts in Londen opnieuw voor een verrassing gezorgd. De 28-jarige Nederlander bleef in de vierde ronde na een stroeve start de 22 jaar oudere Engelsman Glen Durrant de baas: 4-3, na een achterstand van 1-3. Daarmee vervolgt 'Aubergenius' een indrukwekkend toernooi waarin hij onder anderen ook al oud-wereldkampioen Rob Cross versloeg.

Van Duijvenbode gooit op nieuwjaarsdag tegen de Schot Gary Anderson, de wereldkampioen van 2015 en 2016. Hij is na Michael van Gerwen de tweede Nederlander bij de laatste acht. Eerder op woensdag werd Vincent van der Voort uitgeschakeld. De Noord-Ier Daryl Gurney was met 4-2 te sterk.

De als twaalfde geplaatste Durrant won bij de andere dartsbond BDO drie keer de Lakeside-wereldtitel. Bij de PDC behaalde hij half oktober zijn eerste grote succes. De Brit veroverde de titel in de Premier League, goed voor een winstpremie van circa 275.000 euro.

Auberginekwekerij

Van Duijvenbode doet normaal de administratie op een auberginekwekerij in 's-Gravenzande. Vandaar zijn bijnaam 'Aubergenius'.

Van Duijvenbode had ook tegen Durrant snode plannen, maar haalde aanvankelijk niet zijn hoge niveau van zijn voorgaande partijen in het lege Alexandra Palace. Hij maakte op het podium ook soms een wat onrustige en geïrriteerde indruk.

Van Duijvenbode wond zich voor en na de eerste verloren set nogal op over het dartbord. Volgens de Nederlander hing het niet helemaal goed op de juiste plek. Hij gooide zeker niet slecht in de eerste set, maar Durrant sloeg op de juiste momenten toe.

Dubbels

Ook na de tweede set (3-2 voor Durrant) was het gemiddelde per beurt van Van Duijvenbode aanzienlijk hoger dan van de Brit. Hij liet het echter opnieuw afweten bij het uitgooien op de dubbels.

In de derde set (3-1 voor Van Duijvenbode) waren de rollen plotseling omgedraaid. Durrant faalde op 25 en op 16, waarna de Nederlander de leg wel goed uitgooide. Vanaf de vijfde set kwam Van Duijvenbode nog wat beter in zijn spel en onder meer met een finish van 170 in de derde leg van de zesde set tankte hij nog wat zelfvertrouwen. In de beslissende leg van de laatste set hield de nummer 43 van de wereldranglijst zijn zenuwen het beste in bedwang.

Meer uit Sport

Verstappen 'helemaal klaar' na mislukte kwalificatie in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen is er even "helemaal klaar mee" na de kwalificatie van de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen kwam in de kwalificatie op de Hungaroring niet verder dan de zesde tijd en sprak van een auto die "totaal onbestuurbaar" is.

5 minuten geleden
Verstappen zesde in kwalificatie voor Grote Prijs van Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start zondag als zesde bij de Grote Prijs van Hongarije in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de poleposition laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappen was 0,518 seconde langzamer.

7 minuten geleden
Turnster Sanne Wevers (34) denkt dat WK 'laatste kunstje' wordt

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) verwacht dat de wereldkampioenschappen in Rotterdam in oktober dit jaar het slotstuk van haar loopbaan zullen worden.

32 minuten geleden
Ecuadoraan Carapaz wint ook koninginnenrit in Tour de France

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz heeft zaterdag de koninginnenrit van de Tour de France gewonnen. De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost was de beste uit een vroege ontsnapping in de twintigste etappe over 170,9 kilometer van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez, met onderweg drie beklimmingen van de buitencategorie en 5450 hoogtemeters. Het was zijn tweede zege in deze Tour.

39 minuten geleden
Turnster Visser blij met winst EK-kwalificatie na zware periode

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (24) is opgelucht dat ze de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de EK heeft gewonnen. Visser kende door het overlijden van haar oma naar eigen zeggen 'twee hele moeilijke weken' en was daardoor extra blij dat ze in Rotterdam een gedegen meerkamp wist neer te zetten.

43 minuten geleden
Turnster Visser wint tweede EK-kwalificatie

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de EK gewonnen. Visser kwam na een gedegen meerkamp tot 53,167 punten en voldeed daarmee voor de tweede keer aan de gestelde richtscore van 51,5 punten.

2 uur geleden
Turnsters Geurts en Volleman ontbreken bij tweede EK-kwalificatie

ROTTERDAM (ANP) - Turnsters Elze Geurts en Tisha Volleman hebben zich afgemeld voor de tweede en laatste EK-kwalificatiewedstrijd die zaterdagmiddag plaatsvindt. Geurts en Volleman, die vorig jaar beiden tot de EK-ploeg behoorden, hebben besloten zich te richten op het traject richting de WK in Rotterdam in oktober dit jaar.

2 uur geleden