Van Duijvenbode op sensationele wijze naar vierde ronde WK darts
LONDEN (ANP) - Dirk van Duijvenbode heeft zich op het WK darts op sensationele wijze verzekerd van een plek in de vierde ronde. Hij knokte zich na een achterstand van 3-0 in sets met 4-3 langs de Engelsman Ross Smith, de nummer 34 van de Order of Merit. Van Duijvenbode is de nummer 17 op de wereldranglijst.
Van Duijvenbode begon weifelend aan het duel en liet het in de eerste sets afweten op de belangrijke momenten. Smith liet in de beslissende legs zijn beste spel zien en leek een opvallend gemakkelijke zege te gaan boeken.
Bij 2-2 in legs in de vierde set kon Smith het afmaken, maar in wat zijn laatste beurt had kunnen zijn, miste hij op pijnlijke wijze een single. Daardoor kon Van Duijvenbode in de daaropvolgende beurt terugkomen tot 3-1.
Zelfvertrouwen
Langzaam maar zeker kwam Van Duijvenbode beter in de wedstrijd en in rap tempo trok hij de vijfde set naar zich toe. Smith begon steeds meer te twijfelen, terwijl het zelfvertrouwen van de Nederlander met de leg steeg. Hij maakte zijn comeback compleet door dubbel-6 uit te gooien.
Voor een plek in de kwartfinales neemt Van Duijvenbode het mogelijk op tegen titelhouder Gerwyn Price, die in de derde ronde nog aantreedt tegen de Belg Kim Huybrechts.
Vijf Nederlanders
Vorig jaar haalde Van Duijvenbode (29) de laatste acht in de Londense dartstempel Alexandra Palace. Gary Anderson was hem toen de baas.
Er zitten nog vijf Nederlanders in het toernooi. Naast Van Duijvenbode zijn dat Michael van Gerwen, Vincent van der Voort, Martijn Kleermaker en Danny Noppert.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
20 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
21 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
21 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
21 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
22 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
23 uur geleden