Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Duijvenbode op sensationele wijze naar vierde ronde WK darts

Van Duijvenbode op sensationele wijze naar vierde ronde WK darts

LONDEN (ANP) - Dirk van Duijvenbode heeft zich op het WK darts op sensationele wijze verzekerd van een plek in de vierde ronde. Hij knokte zich na een achterstand van 3-0 in sets met 4-3 langs de Engelsman Ross Smith, de nummer 34 van de Order of Merit. Van Duijvenbode is de nummer 17 op de wereldranglijst.

Van Duijvenbode begon weifelend aan het duel en liet het in de eerste sets afweten op de belangrijke momenten. Smith liet in de beslissende legs zijn beste spel zien en leek een opvallend gemakkelijke zege te gaan boeken.

Bij 2-2 in legs in de vierde set kon Smith het afmaken, maar in wat zijn laatste beurt had kunnen zijn, miste hij op pijnlijke wijze een single. Daardoor kon Van Duijvenbode in de daaropvolgende beurt terugkomen tot 3-1.

Zelfvertrouwen

Langzaam maar zeker kwam Van Duijvenbode beter in de wedstrijd en in rap tempo trok hij de vijfde set naar zich toe. Smith begon steeds meer te twijfelen, terwijl het zelfvertrouwen van de Nederlander met de leg steeg. Hij maakte zijn comeback compleet door dubbel-6 uit te gooien.

Voor een plek in de kwartfinales neemt Van Duijvenbode het mogelijk op tegen titelhouder Gerwyn Price, die in de derde ronde nog aantreedt tegen de Belg Kim Huybrechts.

Vijf Nederlanders

Vorig jaar haalde Van Duijvenbode (29) de laatste acht in de Londense dartstempel Alexandra Palace. Gary Anderson was hem toen de baas.

Er zitten nog vijf Nederlanders in het toernooi. Naast Van Duijvenbode zijn dat Michael van Gerwen, Vincent van der Voort, Martijn Kleermaker en Danny Noppert.

Meer uit Sport

UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

2 uur geleden
Laros heeft 'nog wat overgehouden' voor WK-finale 1500 meter

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.

3 uur geleden
Duplantis vestigt op WK wereldrecord polsstokhoogspringen

TOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.

4 uur geleden
Hordeloopster Visser grijpt in WK-finale weer naast medaille

TOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.

4 uur geleden
Laros (20) overtuigend naar finale 1500 meter op WK in Tokio

TOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).

5 uur geleden
Visser snelt in Tokio naar derde WK-finale 100 meter horden

TOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.

6 uur geleden
Volleyballers naar achtste finales WK na zege op Roemenië

QUEZON CITY (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben zich geplaatst voor de achtste finales van het WK op de Filipijnen. Het team van bondscoach Joel Banks won in Quezon City de tweede groepswedstrijd in drie sets van Roemenië: 25-23 26-24 26-24.

6 uur geleden