Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Duijvenbode op sensationele wijze naar vierde ronde WK darts

Van Duijvenbode op sensationele wijze naar vierde ronde WK darts

LONDEN (ANP) - Dirk van Duijvenbode heeft zich op het WK darts op sensationele wijze verzekerd van een plek in de vierde ronde. Hij knokte zich na een achterstand van 3-0 in sets met 4-3 langs de Engelsman Ross Smith, de nummer 34 van de Order of Merit. Van Duijvenbode is de nummer 17 op de wereldranglijst.

Van Duijvenbode begon weifelend aan het duel en liet het in de eerste sets afweten op de belangrijke momenten. Smith liet in de beslissende legs zijn beste spel zien en leek een opvallend gemakkelijke zege te gaan boeken.

Bij 2-2 in legs in de vierde set kon Smith het afmaken, maar in wat zijn laatste beurt had kunnen zijn, miste hij op pijnlijke wijze een single. Daardoor kon Van Duijvenbode in de daaropvolgende beurt terugkomen tot 3-1.

Zelfvertrouwen

Langzaam maar zeker kwam Van Duijvenbode beter in de wedstrijd en in rap tempo trok hij de vijfde set naar zich toe. Smith begon steeds meer te twijfelen, terwijl het zelfvertrouwen van de Nederlander met de leg steeg. Hij maakte zijn comeback compleet door dubbel-6 uit te gooien.

Voor een plek in de kwartfinales neemt Van Duijvenbode het mogelijk op tegen titelhouder Gerwyn Price, die in de derde ronde nog aantreedt tegen de Belg Kim Huybrechts.

Vijf Nederlanders

Vorig jaar haalde Van Duijvenbode (29) de laatste acht in de Londense dartstempel Alexandra Palace. Gary Anderson was hem toen de baas.

Er zitten nog vijf Nederlanders in het toernooi. Naast Van Duijvenbode zijn dat Michael van Gerwen, Vincent van der Voort, Martijn Kleermaker en Danny Noppert.

Meer uit Sport

IOC herintroduceert geslachtsbepaling voor vrouwelijke atleten

LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.

1 uur geleden
Belgische wielerbond dient klacht in tegen klimaatactivist

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.

1 uur geleden
Verstappen stuurt bij Grote Prijs Japan Engelse journalist weg

SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.

5 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar halve finale Miami Open

MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.

6 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

16 uur geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

18 uur geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

21 uur geleden