Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van drugshandel verdachte Glory-kickbokser op vrije voeten

Van drugshandel verdachte Glory-kickbokser op vrije voeten

DEN BOSCH (ANP) - Glory-kickbokser Mohammed J. uit Den Bosch komt vanaf vrijdag op vrije voeten, heeft de rechtbank in Den Bosch donderdag besloten. De 27-jarige J. wordt verdacht van drugs- en wapenhandel en het witwassen van geld en horloges.

J. moet zich wel aan verschillende voorwaarden houden en mag bijvoorbeeld tot de uitspraak in zijn zaak het land niet verlaten. Als hij in het buitenland een wedstrijd moet boksen, moet de rechtbank daar toestemming voor geven, liet de voorzitter van de rechtbank weten.

De kickbokser zou tijdens zijn hechtenis een blessure opgelopen hebben en nu hard aan zijn herstel moeten werken. "Glory wil mij zo snel mogelijk weer in de ring hebben. En ik wil ook zo snel mogelijk weer vechten", zei hij tegen de rechter.

Behandeling uitgesteld

Het is onduidelijk wanneer zijn zaak inhoudelijk behandeld gaat worden. Dat zou aanvankelijk donderdag het geval zijn, maar omdat er nog getuigen gehoord moeten worden, is dat met onbepaalde tijd uitgesteld.

J. werd in januari opgepakt op verdenking van het treffen van voorbereidingshandelingen voor de productie of smokkel van verdovende middelen en zat sindsdien in voorarrest. Justitie kreeg in die periode informatie van het Team Criminele Inlichtingen (TCI), de geheime dienst van de politie, over een groot conflict in het criminele milieu. Dat zou te maken hebben met aanslagen in Den Bosch, waaronder een aanslag op de slagerij van de vader van de verdachte in juli 2021.

PGP-berichten

Volgens J.'s advocaat draait de zaak "enkel en alleen" op oude ontsleutelde PGP-berichten en geruchten. Zo zou het gerucht 'op straat' gaan dat J. drugs zou hebben gestolen van de vermeende drugscrimineel Piet Costa en daarom op een dodenlijst staan. "Niets van waar", aldus J.'s advocaat Jan-Heijn Kuijpers, die ook advocaat is van Roger P., alias Piet Costa. P., heeft zelfs een brief aan de rechtbank geschreven dat het "onzin" is.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

4 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

4 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

6 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

7 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

8 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

8 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

8 uur geleden