Van drugs- en wapenhandel verdacht familielid Taghi blijft in cel
ARNHEM (ANP) - De 21-jarige Aimane T., een familielid van de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, moet in de cel blijven. Dat heeft de rechtbank in Arnhem dinsdag bepaald in een voorbereidende zitting. Gorinchemmer T. wordt verdacht van onder meer handel in en bezit van automatische wapens en harddrugs en een woninginbraak in de periode tussen 2020 en begin 2022.
Zijn advocaat had gevraagd hem vrij te laten, onder meer omdat hij dreigt zijn woning kwijt te raken. De rechtbank gaf echter aan het maatschappelijke belang zwaarder te vinden wegen dan zijn persoonlijke belang. In een rapport van de reclassering staat dat de kans op herhaling als groot wordt ingeschat. Dat ziet de rechtbank ook als reden om T. nog in voorarrest te houden.
T. zit vast op een afdeling met intensiever toezicht. "Ik ben daar echt alleen maar gezet vanwege mijn achternaam", aldus T. Ridouan Taghi is hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. Daarin is een levenslange gevangenisstraf tegen hem geëist.
T. ontkent
Volgens T.'s advocaat zou uit informatie van de politie blijken dat hij helemaal niks met de vermeende criminele organisatie van zijn familielid te maken heeft. "Integendeel zelfs. Hij wordt meer gezien als last dan als aanvulling van die organisatie, staat volgens de politie in onderschepte communicatie", aldus advocaat Yehudi Moszkowicz.
T. ontkent dat hij iets met drugs en wapens te maken heeft, maar erkent wel dat hij "in het verleden" fouten heeft gemaakt. Hij heeft een strafblad met veroordelingen voor onder meer mishandeling en vernieling. "Ik heb verkeerde keuzes gemaakt, maar wil nooit meer in deze situaties terechtkomen." T. zat in de rechtbank met zijn arm in een mitella, omdat zijn schouder uit de kom was. Dat had hij overgehouden aan een recente vechtpartij met een medegedetineerde, vertelde hij de rechter.
Inhoudelijke behandeling
Het is de bedoeling om de zaak van T. 19 maart volgend jaar inhoudelijk te behandelen. Die behandeling is al meerdere keren uitgesteld, onder meer door tijdgebrek, extra onderzoekswensen en een wraking die vervolgens werd afgewezen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
4 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
7 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
14 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
19 uur geleden