Van drugs- en wapenhandel verdacht familielid Taghi blijft in cel
ARNHEM (ANP) - De 21-jarige Aimane T., een familielid van de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, moet in de cel blijven. Dat heeft de rechtbank in Arnhem dinsdag bepaald in een voorbereidende zitting. Gorinchemmer T. wordt verdacht van onder meer handel in en bezit van automatische wapens en harddrugs en een woninginbraak in de periode tussen 2020 en begin 2022.
Zijn advocaat had gevraagd hem vrij te laten, onder meer omdat hij dreigt zijn woning kwijt te raken. De rechtbank gaf echter aan het maatschappelijke belang zwaarder te vinden wegen dan zijn persoonlijke belang. In een rapport van de reclassering staat dat de kans op herhaling als groot wordt ingeschat. Dat ziet de rechtbank ook als reden om T. nog in voorarrest te houden.
T. zit vast op een afdeling met intensiever toezicht. "Ik ben daar echt alleen maar gezet vanwege mijn achternaam", aldus T. Ridouan Taghi is hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. Daarin is een levenslange gevangenisstraf tegen hem geƫist.
T. ontkent
Volgens T.'s advocaat zou uit informatie van de politie blijken dat hij helemaal niks met de vermeende criminele organisatie van zijn familielid te maken heeft. "Integendeel zelfs. Hij wordt meer gezien als last dan als aanvulling van die organisatie, staat volgens de politie in onderschepte communicatie", aldus advocaat Yehudi Moszkowicz.
T. ontkent dat hij iets met drugs en wapens te maken heeft, maar erkent wel dat hij "in het verleden" fouten heeft gemaakt. Hij heeft een strafblad met veroordelingen voor onder meer mishandeling en vernieling. "Ik heb verkeerde keuzes gemaakt, maar wil nooit meer in deze situaties terechtkomen." T. zat in de rechtbank met zijn arm in een mitella, omdat zijn schouder uit de kom was. Dat had hij overgehouden aan een recente vechtpartij met een medegedetineerde, vertelde hij de rechter.
Inhoudelijke behandeling
Het is de bedoeling om de zaak van T. 19 maart volgend jaar inhoudelijk te behandelen. Die behandeling is al meerdere keren uitgesteld, onder meer door tijdgebrek, extra onderzoekswensen en een wraking die vervolgens werd afgewezen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
11 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
13 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
13 uur geleden