Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Drimmelen weg bij adviesbureau om MeToo-affaire bij D66

Van Drimmelen weg bij adviesbureau om MeToo-affaire bij D66

DEN HAAG (ANP) - De in opspraak geraakte D66-strateeg Frans van Drimmelen geeft zijn partijlidmaatschap op en legt zijn werk neer bij het adviesbureau Dröge en Van Drimmelen. Dat bevestigt hij na berichtgeving van het AD.

In een verklaring aan het AD erkent Van Drimmelen dat hij "domme dingen" heeft gedaan, zoals het aangaan van een buitenechtelijke relatie. Die duurde anderhalf jaar en eindigde in 2015, schrijft hij. "Ik heb daarna getracht in gesprek te raken door het sturen van berichten langs verschillende kanalen." Ook erkent hij dat hij "te lang, te hardnekkig en soms bijzonder onaardig" heeft geprobeerd een gesprek met de vrouw voor elkaar te krijgen. Van Drimmelen wordt onder meer beschuldigd van stalking, chantage en bedreiging.

"Dit gedrag heb ik te lang aangehouden", schrijft de D66-prominent. "Ik was verliefd, verbouwereerd, boos en heel ongelukkig met de situatie." Van Drimmelen schrijft "enorm spijt" te hebben en dat hij "onvoldoende rekening" heeft gehouden met de gevoelens van de vrouw met wie hij de buitenechtelijke relatie had.

Verontschuldiging

Ook kan Van Drimmelen zich "goed voorstellen" dat hij berichten stuurde waardoor de vrouw zich bedreigd voelde. Hij verontschuldigt zich aan de vrouw en anderen die hij gekwetst heeft.

Van Drimmelen schrijft dat hij zich nooit schuldig heeft gemaakt aan machtsmisbruik of seksuele intimidatie. Volgens hem is er sprake van een "in de media ontstane hetze" en zijn er "enorm veel onwaarheden over mij geschreven en gezegd".

De Volkskrant berichtte vorig weekend dat D66 een jaar lang conclusies over Van Drimmelen verzweeg. Uit het rapport zou naar voren komen dat Van Drimmelen zich schuldig had gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag. Het bestuur heeft toegezegd opnieuw naar het onderzoek te kijken en komt vrijdag met een reactie.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem: het is aan raad om afweging te maken

GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.

1 uur geleden
Gouden Loeki voor derde jaar op rij naar kerstcommercial HEMA

AMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.

1 uur geleden
Jill Helena 'van slag' door vrijspraakverzoek in zaak-Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.

3 uur geleden
Gorinchem deed aangifte van meerdere vormen van verkiezingsfraude

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.

4 uur geleden
Verbod op uitkleedfunctie Grok is baanbrekend, zegt Offlimits

AMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.

5 uur geleden
VluchtelingenWerk steunt oproep asielminister over opvangplekken

AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.

5 uur geleden
Geldmaat: zwaardere en meer explosieven bij plofkraken

WEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.

6 uur geleden