Van Drimmelen weg bij adviesbureau om MeToo-affaire bij D66
DEN HAAG (ANP) - De in opspraak geraakte D66-strateeg Frans van Drimmelen geeft zijn partijlidmaatschap op en legt zijn werk neer bij het adviesbureau Dröge en Van Drimmelen. Dat bevestigt hij na berichtgeving van het AD.
In een verklaring aan het AD erkent Van Drimmelen dat hij "domme dingen" heeft gedaan, zoals het aangaan van een buitenechtelijke relatie. Die duurde anderhalf jaar en eindigde in 2015, schrijft hij. "Ik heb daarna getracht in gesprek te raken door het sturen van berichten langs verschillende kanalen." Ook erkent hij dat hij "te lang, te hardnekkig en soms bijzonder onaardig" heeft geprobeerd een gesprek met de vrouw voor elkaar te krijgen. Van Drimmelen wordt onder meer beschuldigd van stalking, chantage en bedreiging.
"Dit gedrag heb ik te lang aangehouden", schrijft de D66-prominent. "Ik was verliefd, verbouwereerd, boos en heel ongelukkig met de situatie." Van Drimmelen schrijft "enorm spijt" te hebben en dat hij "onvoldoende rekening" heeft gehouden met de gevoelens van de vrouw met wie hij de buitenechtelijke relatie had.
Verontschuldiging
Ook kan Van Drimmelen zich "goed voorstellen" dat hij berichten stuurde waardoor de vrouw zich bedreigd voelde. Hij verontschuldigt zich aan de vrouw en anderen die hij gekwetst heeft.
Van Drimmelen schrijft dat hij zich nooit schuldig heeft gemaakt aan machtsmisbruik of seksuele intimidatie. Volgens hem is er sprake van een "in de media ontstane hetze" en zijn er "enorm veel onwaarheden over mij geschreven en gezegd".
De Volkskrant berichtte vorig weekend dat D66 een jaar lang conclusies over Van Drimmelen verzweeg. Uit het rapport zou naar voren komen dat Van Drimmelen zich schuldig had gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag. Het bestuur heeft toegezegd opnieuw naar het onderzoek te kijken en komt vrijdag met een reactie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten voeren maandag actie buiten paleis Huis ten Bosch in Den Haag. Daar wordt het nieuwe kabinet beëdigd. De demonstranten zijn bij de paleishekken op de grond gaan zitten en hebben fietsen neergelegd. Ook tonen ze spandoeken met 'Jetten, doe wat je beloofd hebt'.
5 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS geeft naar verwachting eind april de eerste veiligheidsmedewerkers een wapenstok voor een proef die een jaar duurt. De vervoerder kreeg vorig jaar toestemming van het kabinet om maximaal 75 ov-boa's een korte wapenstok te laten dragen. De medewerkers die meedoen aan de proef zijn verdeeld over de standplaatsen Rotterdam, Den Haag, Zwolle en Den Bosch.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de Maasstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt heeft in de nacht van zondag op maandag vanaf 02.45 uur een brand gewoed. De brand ontstond in een winkel op de begane grond, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. De brand sloeg daarna over naar de bovengelegen woning.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
19 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
19 uur geleden