Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Drimmelen weg bij adviesbureau om MeToo-affaire bij D66

Van Drimmelen weg bij adviesbureau om MeToo-affaire bij D66

DEN HAAG (ANP) - De in opspraak geraakte D66-strateeg Frans van Drimmelen geeft zijn partijlidmaatschap op en legt zijn werk neer bij het adviesbureau Dröge en Van Drimmelen. Dat bevestigt hij na berichtgeving van het AD.

In een verklaring aan het AD erkent Van Drimmelen dat hij "domme dingen" heeft gedaan, zoals het aangaan van een buitenechtelijke relatie. Die duurde anderhalf jaar en eindigde in 2015, schrijft hij. "Ik heb daarna getracht in gesprek te raken door het sturen van berichten langs verschillende kanalen." Ook erkent hij dat hij "te lang, te hardnekkig en soms bijzonder onaardig" heeft geprobeerd een gesprek met de vrouw voor elkaar te krijgen. Van Drimmelen wordt onder meer beschuldigd van stalking, chantage en bedreiging.

"Dit gedrag heb ik te lang aangehouden", schrijft de D66-prominent. "Ik was verliefd, verbouwereerd, boos en heel ongelukkig met de situatie." Van Drimmelen schrijft "enorm spijt" te hebben en dat hij "onvoldoende rekening" heeft gehouden met de gevoelens van de vrouw met wie hij de buitenechtelijke relatie had.

Verontschuldiging

Ook kan Van Drimmelen zich "goed voorstellen" dat hij berichten stuurde waardoor de vrouw zich bedreigd voelde. Hij verontschuldigt zich aan de vrouw en anderen die hij gekwetst heeft.

Van Drimmelen schrijft dat hij zich nooit schuldig heeft gemaakt aan machtsmisbruik of seksuele intimidatie. Volgens hem is er sprake van een "in de media ontstane hetze" en zijn er "enorm veel onwaarheden over mij geschreven en gezegd".

De Volkskrant berichtte vorig weekend dat D66 een jaar lang conclusies over Van Drimmelen verzweeg. Uit het rapport zou naar voren komen dat Van Drimmelen zich schuldig had gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag. Het bestuur heeft toegezegd opnieuw naar het onderzoek te kijken en komt vrijdag met een reactie.

Meer uit Binnenland

Groep wadlopers gered van het wad bij Ameland

AMELAND (ANP) - Een groep van 32 wadlopers is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.

46 minuten geleden
Gestrande wadlopers met reddingsboten en heli van wad gehaald

AMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.

1 uur geleden
België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

11 uur geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

13 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

16 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

19 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

19 uur geleden