Van Dorp voelt zich 'de mafkees' in de skiff maar ziet wel kansen
BELGRADO (ANP) - Voor Simon van Dorp voelden de WK roeien in Belgrado bij vlagen nog wat onwennig. Hij deed voor het eerst mee in de skiff, maar baarde desondanks opzien met een zilveren plak. Van Dorp ziet in aanloop naar de Olympische Spelen van Parijs kansen in de smalle eenpersoonsboot.
Vanwege de liefst vijf gouden medailles van de Nederlandse roeiploeg op de WK in Belgrado, bleef de zilveren plak van Van Dorp in de skiff wat onderbelicht. Toch voelde het voor Van Dorp (26) als "een zilveren medaille met een gouden randje".
"Ik ben er wel trots op en veel meer zat er niet in. Er is absoluut vreugde, maar ook wel verbetenheid. Ik denk dat ik zou liegen als ik zou zeggen dat ik niet probeerde voor goud te gaan. Ik ben ijdel genoeg om te denken dat ik dat ook wel even kan."
Mafkees
Van Dorp, flink afgevallen vanwege zijn overstap naar de skiff, moest in de finale zijn meerdere erkennen in regerend wereldkampioen Oliver Zeidler uit Duitsland. De Nederlandse debutant was wel sneller dan de Griek Stefanos Douskos, de huidige olympisch kampioen. "Voor de race voelde het heel vet om tussen de olympisch kampioen en wereldkampioen in te liggen. Ik ben iemand die net komt kijken in de skiff en ik voelde me toch een beetje die mafkees die maar mee doet. Het voelde alsof we gingen gokken met hun geld. Het is hun veld, waar ik een beetje mee kwam kijken. Het is bizar dat het zo goed gelukt is op mijn eerste toernooi."
Als het aan Van Dorp ligt, doet hij volgend jaar op de Olympische Spelen in Parijs ook mee in de skiff. "Momenteel vind ik op de Spelen de acht en de skiff het vetst. Maar we gaan nu eerst vakantie vieren en dan zien we het daarna wel", aldus Van Dorp.
Verbeteren
"Als ik door zou gaan in de skiff dan zou ik nog wel wat technisch dingen kunnen verbeteren. Ook zijn er nog wel wat dingen in de afstelling die ik zou willen proberen. Ik mis nog wat ervaring en hoop elke race beter te worden."
Van Dorp baalde dat hij zijn prestatie niet kon delen met zijn vriendin. "Ze doet de officiersopleiding bij Defensie en is nu op bivak. Ik heb haar al een paar dagen niet gesproken. De afspraak was dat ze tot donderdag niet bereikbaar zou zijn, maar als ik wereldkampioen zou worden, dan hadden we mogen bellen."
Dubbelvier
Van Dorp maakte op de EK in het voorjaar nog deel uit van de dubbelvier, die tweede werd. Bondscoach Eelco Meenhorst besloot in te grijpen en Van Dorp te vervangen voor Lennart van Lierop. Voor het finaleweekend gaf Van Dorp te kennen dat hij dat zag als degradatie en dat hij in Belgrado in de skiff het ongelijk van de coach wilde bewijzen.
Meer uit Sport
HAARLEM (ANP) - Nederland is de Honkbalweek Haarlem begonnen met een overwinning. In het Pim Mulierstadion werden de International Globetrotters, een verzameling van honkballers uit verschillende landen over de hele wereld, met 6-1 verslagen.
4 uur geledenBAD HOMBURG (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft zich vrijdag - na een hittepauze van anderhalf uur - geplaatst voor de finale van het grastoernooi van Bad Homburg. Ze was in twee sets te sterk voor de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-4 6-4. Tussen die sets zat de pauze in het stadje nabij Frankfurt.
11 uur geledenBAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
18 uur geledenMANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
1 dag geleden