Van Dongen loopt enkelblessure op, ook Egurrola van het veld
WELLINGTON (ANP) - Verdedigster Merel van Dongen heeft maandag tijdens de uitlooptraining van de Nederlandse voetbalsters in de Nieuw-Zeelandse stad Wellington een enkelblessure opgelopen. De wisselspeelster is mogelijk voor de rest van het WK uitgeschakeld, maar gaat niet naar huis.
"Wij hebben hoop dat Van Dongen dit WK nog mee kan doen, maar die is theoretisch, omdat wij niet weten hoelang we nog in het toernooi actief zijn", aldus een KNVB-woordvoerster. Volgens de NOS schreeuwde de verdedigster van Atlético Madrid het uit van de pijn, vermoedelijk als gevolg van een botsing met reservekeepster Lize Kop.
Ook Damaris Egurrola, vrijdag in de kwartfinale tegen Spanje de mogelijke vervangster van de geschorste Daniëlle van de Donk, raakte geblesseerd. Egurrola verliet het veld toen de wisselspeelsters een partijvorm speelden. Ze is er volgens de KNVB niet zo ernstig aan toe als Van Dongen en kan naar verwachting woensdag weer met de groep meetrainen. Voor Van Dongen heeft de medische staf van de KNVB een alternatief herstelprogramma gemaakt.
Invalsters
Egurrola heeft net als Van Dongen geen basisplaats bij Oranje, maar kwam zondag in de met 2-0 gewonnen wedstrijd tegen Zuid-Afrika in de achtste finales wel in de ploeg voor Van de Donk. Zij kreeg haar tweede gele kaart van dit WK en daarom is Van de Donk geschorst voor de kwartfinale tegen Spanje (vrijdag om 03.00 uur Nederlandse tijd).
De basisspeelsters van Oranje deden maandag in Wellington een hersteltraining. Spits Lineth Beerensteyn zat volgens de NOS de gehele training langs de kant. Beerensteyn raakte in de eerste groepswedstrijd tegen Portugal geblesseerd aan haar enkel, maar maakte zondag tegen Zuid-Afrika haar rentree en speelde direct de hele wedstrijd. De spits nam de tweede treffer van Oranje voor haar rekening. Beerensteyn deed het maandag volgens de KNVB "rustig aan".
Meer uit Voetbal
CÓRDOBA (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal heeft zijn eerste interland na de verloren WK-finale tegen Spanje met overtuigende cijfers gewonnen. Het team won in Córdoba met 4-0 van Bolivia in een vriendschappelijk duel.
4 uur geledenLYON (ANP) - Voetbalsters Veerle Buurman en Wieke Kaptein hebben met Chelsea in de Champions League gelijkgespeeld bij OL Lyonnes. Het duel in Lyon eindigde in 0-0. Bij de Franse topclub speelden international Damaris Egurrola en voormalig Ajax-speelster Lily Yohannes.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Vedette Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van het Portugese elftal verlaten een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Denemarken. De 41-jarige voetballer heeft dat gedaan na uitspraken van bondscoach Jorge Jesus op de persconferentie, die eerder zei dat er niets aan de hand was.
15 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Crysencio Summerville kreeg na het voorbije wereldkampioenschap voetbal met het Nederlands elftal aanbiedingen van meerdere clubs, ook uit Europa. Dat zei de rechtsbuiten woensdag in Thessaloniki, waar hij zich met Oranje voorbereidt op de Nations League-ontmoeting met Griekenland van donderdag.
15 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk gaat donderdag bij het Nederlands elftal in geval van nood rechts centraal in de verdediging spelen. De 35-jarige aanvoerder doet dat liever niet, maar heeft in een gesprek met Xavi Hernández aangegeven daartoe wel bereid te zijn. Dat gaf de Spaanse bondscoach woensdag aan tijdens een persconferentie in Thessaloniki. Oranje speelt donderdag voor de Nations League tegen Griekenland.
15 uur geledenROME (ANP) - Voetbalsters Esmee Brugts en Renee van Asten hebben met FC Barcelona in de Champions League een ruime overwinning geboekt tegen AS Roma. In Rome won de Spaanse titelhouder met 6-0.
15 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández baalt van de vele blessures bij het Nederlands elftal. "We zijn niet echt gelukkig, het is vooral pure pech", zei de Spanjaard op een persconferentie in Thessaloniki, waar Oranje het donderdag in de Nations League opneemt tegen Griekenland.
16 uur geleden