Van Dongen loopt enkelblessure op, ook Egurrola van het veld
WELLINGTON (ANP) - Verdedigster Merel van Dongen heeft maandag tijdens de uitlooptraining van de Nederlandse voetbalsters in de Nieuw-Zeelandse stad Wellington een enkelblessure opgelopen. De wisselspeelster is mogelijk voor de rest van het WK uitgeschakeld, maar gaat niet naar huis.
"Wij hebben hoop dat Van Dongen dit WK nog mee kan doen, maar die is theoretisch, omdat wij niet weten hoelang we nog in het toernooi actief zijn", aldus een KNVB-woordvoerster. Volgens de NOS schreeuwde de verdedigster van Atlético Madrid het uit van de pijn, vermoedelijk als gevolg van een botsing met reservekeepster Lize Kop.
Ook Damaris Egurrola, vrijdag in de kwartfinale tegen Spanje de mogelijke vervangster van de geschorste Daniëlle van de Donk, raakte geblesseerd. Egurrola verliet het veld toen de wisselspeelsters een partijvorm speelden. Ze is er volgens de KNVB niet zo ernstig aan toe als Van Dongen en kan naar verwachting woensdag weer met de groep meetrainen. Voor Van Dongen heeft de medische staf van de KNVB een alternatief herstelprogramma gemaakt.
Invalsters
Egurrola heeft net als Van Dongen geen basisplaats bij Oranje, maar kwam zondag in de met 2-0 gewonnen wedstrijd tegen Zuid-Afrika in de achtste finales wel in de ploeg voor Van de Donk. Zij kreeg haar tweede gele kaart van dit WK en daarom is Van de Donk geschorst voor de kwartfinale tegen Spanje (vrijdag om 03.00 uur Nederlandse tijd).
De basisspeelsters van Oranje deden maandag in Wellington een hersteltraining. Spits Lineth Beerensteyn zat volgens de NOS de gehele training langs de kant. Beerensteyn raakte in de eerste groepswedstrijd tegen Portugal geblesseerd aan haar enkel, maar maakte zondag tegen Zuid-Afrika haar rentree en speelde direct de hele wedstrijd. De spits nam de tweede treffer van Oranje voor haar rekening. Beerensteyn deed het maandag volgens de KNVB "rustig aan".
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ziet geen aanleiding om maatregelen te nemen tegen assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans. De Australiër maakte kort voor de wedstrijd tussen Duitsland en Curaçao (7-1) een handgebaar dat in extreemrechtse kringen symbool staat voor witte suprematie. De VAR zegt dat hij dat gebaar onbedoeld maakte.
2 minuten geledenATLANTA (ANP) - De keeper van Kaapverdië, Josimar Vozinha, heeft er in enkele uren enkele miljoenen volgers op Instagram bijgekregen. Voorafgaand aan het duel met Spanje had de 40-jarige doelman zo'n 50.000 volgers op het sociale medium. In de nacht van maandag op dinsdag stond de teller op ruim 3,7 miljoen volgers.
3 minuten geledenMIAMI (ANP) - Saudi-Arabië heeft in de nacht van maandag op dinsdag met een 1-1 gelijkspel tegen Uruguay opnieuw in de eerste groepswedstrijd van een WK voetbal verrast. Het elftal van de Griekse bondscoach Georgios Donis baarde, vier jaar na de sensationele zege op Argentinië op het WK van 2022 in Qatar, voor 62.000 toeschouwers in Miami opnieuw opzien tegen een Zuid-Amerikaanse tegenstander.
5 minuten geledenSEATTLE (ANP) - België heeft met de nodige moeite een punt overgehouden aan zijn eerste groepsduel op het WK voetbal. De formatie van bondscoach Rudi Garcia speelde in het Seattle Stadium met 1-1 gelijk tegen Egypte.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Doelman Jasper Cillessen vertrekt bij NEC. Dat maakte de 37-jarige oud-international bekend op Instagram. "Vandaag heb ik helaas besloten om mijn contract bij NEC niet met één jaar te verlengen", schreef de keeper.
4 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - Doelman Josimar Vozinha heeft met talloze reddingen een groot aandeel gehad in het 0-0-gelijkspel van Kaapverdië tegen Spanje op het WK. De 40-jarige keeper werd na afloop van het debuut van Kaapverdië op het WK uitgeroepen tot man van de wedstrijd van de ploeg waarin ook vijf in Rotterdam geboren spelers meededen.
4 uur geledenATLANTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente ziet geen reden tot paniek na het teleurstellende 0-0-gelijkspel tegen WK-debutant Kaapverdië. "In ons plan hebben we nog zeven wedstrijden te gaan, tot en met de finale", zei hij na afloop in de persconferentie.
4 uur geleden