Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dongen loopt enkelblessure op, ook Egurrola van het veld

Van Dongen loopt enkelblessure op, ook Egurrola van het veld

WELLINGTON (ANP) - Verdedigster Merel van Dongen heeft maandag tijdens de uitlooptraining van de Nederlandse voetbalsters in de Nieuw-Zeelandse stad Wellington een enkelblessure opgelopen. De wisselspeelster is mogelijk voor de rest van het WK uitgeschakeld, maar gaat niet naar huis.

"Wij hebben hoop dat Van Dongen dit WK nog mee kan doen, maar die is theoretisch, omdat wij niet weten hoelang we nog in het toernooi actief zijn", aldus een KNVB-woordvoerster. Volgens de NOS schreeuwde de verdedigster van Atlético Madrid het uit van de pijn, vermoedelijk als gevolg van een botsing met reservekeepster Lize Kop.

Ook Damaris Egurrola, vrijdag in de kwartfinale tegen Spanje de mogelijke vervangster van de geschorste Daniëlle van de Donk, raakte geblesseerd. Egurrola verliet het veld toen de wisselspeelsters een partijvorm speelden. Ze is er volgens de KNVB niet zo ernstig aan toe als Van Dongen en kan naar verwachting woensdag weer met de groep meetrainen. Voor Van Dongen heeft de medische staf van de KNVB een alternatief herstelprogramma gemaakt.

Invalsters

Egurrola heeft net als Van Dongen geen basisplaats bij Oranje, maar kwam zondag in de met 2-0 gewonnen wedstrijd tegen Zuid-Afrika in de achtste finales wel in de ploeg voor Van de Donk. Zij kreeg haar tweede gele kaart van dit WK en daarom is Van de Donk geschorst voor de kwartfinale tegen Spanje (vrijdag om 03.00 uur Nederlandse tijd).

De basisspeelsters van Oranje deden maandag in Wellington een hersteltraining. Spits Lineth Beerensteyn zat volgens de NOS de gehele training langs de kant. Beerensteyn raakte in de eerste groepswedstrijd tegen Portugal geblesseerd aan haar enkel, maar maakte zondag tegen Zuid-Afrika haar rentree en speelde direct de hele wedstrijd. De spits nam de tweede treffer van Oranje voor haar rekening. Beerensteyn deed het maandag volgens de KNVB "rustig aan".

Meer uit Voetbal

Juventus klimt met ruime zege op Sassuolo naar vierde plaats

SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.

8 uur geleden
Titelverdediger Ivoorkust via Burkina Faso verder op Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.

8 uur geleden
Real Madrid zonder geblesseerde Mbappé naar Saudi-Arabië

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.

10 uur geleden
Algerije met Hadj Moussa naar kwartfinales van de Afrika Cup

RABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.

11 uur geleden
PEC Zwolle ontbindt contract aanvaller Manu

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.

11 uur geleden
Ten Hag keert als technisch directeur terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.

11 uur geleden
Feyenoord-doelman Andreev maakt seizoen af bij Lech Poznan

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.

11 uur geleden