Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dongen begon op WK nieuw hoofdstuk: net als bij Harry Potter

Van Dongen begon op WK nieuw hoofdstuk: net als bij Harry Potter

SYDNEY (ANP) - Veel spelen deed ze dit WK voetbal voor vrouwen in Nieuw-Zeeland en Australië nog niet, maar voor de 30-jarige verdedigster Merel van Dongen is dat geen probleem. Op een andere manier vervult ze haar rol in het team, bijvoorbeeld door "jonkies" als Wieke Kaptein (17) en Esmee Brugts (20) te helpen op hun eerste grote toernooi. "Op het veld zie ik ze dingen doen die ik echt niet kan, maar tegelijkertijd heb ik weer dingen meegemaakt waar zij nog geen ervaring mee hebben."

Het maakt Van Dongen, met 61 interlands een van de oudgedienden van Oranje, zelf ook weer een "enorme ervaring rijker". "Het zijn weer 23 meiden met een coach en een bal, maar tegelijkertijd is het allemaal anders. Ik vergelijk het met Harry Potter: elk boek is weer een heel nieuw verhaal met nieuwe karakters en nieuwe scènes. Zo voelt dit ook."

Ze vindt het "waanzinnig" om Brugts en Kaptein te zien spelen. "Zij zijn nog beter dan onze generatie en hebben een niveau dat ik echt niet had op die leeftijd." Dat heeft volgens Van Dongen een logische verklaring: steeds meer meiden gaan voetballen, waardoor er meer keuze is in de selectie.

Vanzelfsprekend

Van Dongen kreeg de andere rol als vanzelfsprekend, mede door de mix tussen jong en oud in de selectie. "Dat gaat heel natuurlijk, want ik ben 30 en Wieke is 17. Als je jong bent ben je heel erg op jezelf gericht, op je eigen ontwikkeling. Als je in een team komt worden andere dingen belangrijk: wat is je rol in een team? Wat doe je bij tegenslag? Wat doe je bij winst? Wat als je enorm succesvol wordt en iedereen je naam kent? Dat hebben zij allemaal nog niet meegemaakt, ik wel. Daar probeer ik ze bij te helpen."

In de groepswedstrijd tegen Vietnam (7-0) maakte Van Dongen haar eerste speelminuten dit WK. "Een WK is raar, als iemand geblesseerd raakt moet je er soms zo ineens in. Iedereen zal denken: het zijn maar 17 minuten en dan ook nog eens tegen Vietnam, maar voor mij betekent het echt veel meer dan dat." Bondscoach Andries Jonker liet weten dat het geen "cadeautje" was dat hij Van Dongen liet spelen. Hij verving haar voor Brugts, die hij na haar twee goals in de slotfase van het laatste groepsduel wilde sparen.

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

10 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

10 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

11 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

11 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

13 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

13 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

14 uur geleden