Van Domselaar trots op prestatie, einde WK voelt onwerkelijk
WELLINGTON (ANP) - Keepster Daphne van Domselaar noemt het "gewoon balen" dat Oranje op het WK in de kwartfinale na verlenging heeft verloren van Spanje. "Dit is niet waarvoor we hier zijn gekomen. Dat het voorbij is, kan ik me nog niet realiseren", zei Van Domselaar. "Uiteindelijk beloon je jezelf niet in die verlenging, want het had ook andersom kunnen zijn", zei ze over de 2-1-nederlaag.
Zelf speelde Van Domselaar naar eigen zeggen "een prima wedstrijd". "Gelukkig konden we heel lang de nul houden." De twee tegentreffers kwamen door een penalty en "een klein slippertje achterin, dat is balen", zei de Nederlandse keepster.
"We wisten dat zij goed positiespel konden spelen. Ze werden wel een paar keer gevaarlijk, maar voor de rest stonden we aardig achterin. De tweede helft gingen wij iets meer voetballen", zei Van Domselaar. Helemaal aan het einde van de tweede verlenging liep de keepster mee naar het zestienmetergebied van Spanje toen Oranje een hoekschop kreeg. "Dat is een noodgreep, maar wie weet kop je de bal er nog in."
Oranje heeft volgens de 23-jarige keepster "zoveel stappen gemaakt" in het afgelopen jaar. "Mijn eerste WK-ervaring was megavet. Ik ben supertrots op hoe we het hebben gedaan." Van Domselaar speelt komend seizoen in Engeland voor Aston Villa.
Meer uit Voetbal
ARLINGTON (ANP/RTR/AFP) - Ook de Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni is nog geen fan van de drinkpauzes op het WK voetbal. "Het voelt gek, omdat het spelverloop zo onderbroken wordt. Alle onderbrekingen kunnen de op papier zwakkere teams helpen, omdat ze meer tijd krijgen om te herstellen", zei Scaloni in aanloop naar het tweede groepsduel met Oostenrijk van maandag.
4 minuten geledenVANCOUVER (ANP) - Egypte heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding genomen in groep G. Het elftal van bondscoach Hossam Hassan knokte zich in Vancouver tegen Nieuw-Zeeland na rust terug van een achterstand en won met 3-1. Voor Egypte was het de eerste zege ooit op een WK.
4 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP/RTR) - Bondscoach Pedro Leitão Brito van Kaapverdië maakte zijn spelers na afloop van de wedstrijd tegen Uruguay op het WK voetbal een groot compliment. "Ik wil het team en al onze mensen feliciteren met de manier waarop we hebben gespeeld: met hart en ziel," zei hij na het verrassende gelijkspel van 2-2. Het was, na de 0-0 tegen Spanje, de tweede stunt van Kaapverdië op de mondiale titelstrijd.
6 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw voor een stunt gezorgd door de tweede groepswedstrijd in het Miami Stadium met 2-2 gelijk te spelen tegen Uruguay. Het elftal van bondscoach Pedro Leitão Brito veroverde eerder ook al verrassend een punt tegen Spanje (0-0). WK-debutant Kaapverdië speelde met vijf geboren Rotterdammers tegen de Zuid-Amerikanen.
7 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint aan de tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Uruguay met drie in Nederland geboren spelers in de startopstelling. Bondscoach Pedro Leitão Brito heeft een basisplaats voor verdediger Sidny Lopes Cabral en middenvelders Jamiro Monteiro en Garry Rodrigues.
10 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - België heeft ook de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet weten te winnen. Iran hield de Rode Duivels in het stadion nabij Los Angeles op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
10 uur geledenATLANTA (ANP) - Spanje heeft zich met een 4-0-zege op Saudi-Arabië op het WK hersteld van de teleurstellende openingswedstrijd tegen Kaapverdië (0-0). Met Lamine Yamal voor het eerst in de basis zette de Europees kampioen de nummer 61 van de wereld in Atlanta vanaf het begin onder zware druk, met halverwege de eerste helft een 3-0-voorsprong als resultaat. Spits Mikel Oyarzabal was met twee treffers en een assist de uitblinker.
13 uur geleden