Van Domselaar trots op prestatie, einde WK voelt onwerkelijk
WELLINGTON (ANP) - Keepster Daphne van Domselaar noemt het "gewoon balen" dat Oranje op het WK in de kwartfinale na verlenging heeft verloren van Spanje. "Dit is niet waarvoor we hier zijn gekomen. Dat het voorbij is, kan ik me nog niet realiseren", zei Van Domselaar. "Uiteindelijk beloon je jezelf niet in die verlenging, want het had ook andersom kunnen zijn", zei ze over de 2-1-nederlaag.
Zelf speelde Van Domselaar naar eigen zeggen "een prima wedstrijd". "Gelukkig konden we heel lang de nul houden." De twee tegentreffers kwamen door een penalty en "een klein slippertje achterin, dat is balen", zei de Nederlandse keepster.
"We wisten dat zij goed positiespel konden spelen. Ze werden wel een paar keer gevaarlijk, maar voor de rest stonden we aardig achterin. De tweede helft gingen wij iets meer voetballen", zei Van Domselaar. Helemaal aan het einde van de tweede verlenging liep de keepster mee naar het zestienmetergebied van Spanje toen Oranje een hoekschop kreeg. "Dat is een noodgreep, maar wie weet kop je de bal er nog in."
Oranje heeft volgens de 23-jarige keepster "zoveel stappen gemaakt" in het afgelopen jaar. "Mijn eerste WK-ervaring was megavet. Ik ben supertrots op hoe we het hebben gedaan." Van Domselaar speelt komend seizoen in Engeland voor Aston Villa.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft een akkoord bereikt met Internazionale over de transfer van Oranje-international Denzel Dumfries. De 30-jarige verdediger heeft een contract getekend tot 30 juni 2030.
3 uur geledenEAST-RUTHERFORD (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië zegt dat Raphinha klaar is om te spelen in de wedstrijd in de achtste finales van het WK tegen Noorwegen. De aanvaller van Barcelona is volgens de Italiaanse coach hersteld van een hamstringblessure, maar is nog niet klaar om te starten.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/Belga) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland heeft zijn spelers voorbereid op een intens begin van de wedstrijd in de achtste finales van het WK tegen gastland Mexico. "De eerste 15 à 20 minuten worden voor ons het zwaarst", keek de Duitse trainer vooruit naar het duel in het Aztekenstadion in Mexico-Stad, dat plaatsvindt in de nacht van zondag op maandag.
6 uur geledenPHILADELPHIA (ANP/DPA) - De Franse aanvoerder Kylian Mbappé heeft zijn ploeggenoten geprezen, omdat ze het hoofd koel wisten te houden bij de 1-0-zege in de achtste finale van het WK op Paraguay. De vedette benadrukte echter dat zij ook weten hoe ze lelijk moeten spelen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan in de achtste finale van het WK tegen gastland Mexico mogelijk nog niet beschikken over Reece James. De rechtsback ontbrak op de laatste training van het Engelse elftal voorafgaand aan het duel in het Aztekenstadion, in de nacht van zondag op maandag (02.00 uur Nederlandse tijd).
6 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk speelt donderdag (22.00 uur Nederlandse tijd) in de kwartfinales van het WK voetbal in Boston tegen Marokko. Het elftal van bondscoach Didier Deschamps won in de nacht van zaterdag op zondag in de achtste finales van Paraguay met 1-0. De Franse spits Kylian Mbappé besliste het duel in Philadelphia twintig minuten voor tijd met een rake strafschop.
14 uur geledenTUNIS (ANP/RTR) - Hervé Renard is niet langer bondscoach van Tunesië. De 57-jarige Fransman verving tijdens het WK voetbal Sabri Lamouchi, die werd ontslagen na de verloren eerste groepswedstrijd tegen Zweden (1-5). Tunesië leed onder Renard nederlagen tegen Japan (0-4) en Nederland (1-3).
17 uur geleden