Van Domselaar trots op prestatie, einde WK voelt onwerkelijk
WELLINGTON (ANP) - Keepster Daphne van Domselaar noemt het "gewoon balen" dat Oranje op het WK in de kwartfinale na verlenging heeft verloren van Spanje. "Dit is niet waarvoor we hier zijn gekomen. Dat het voorbij is, kan ik me nog niet realiseren", zei Van Domselaar. "Uiteindelijk beloon je jezelf niet in die verlenging, want het had ook andersom kunnen zijn", zei ze over de 2-1-nederlaag.
Zelf speelde Van Domselaar naar eigen zeggen "een prima wedstrijd". "Gelukkig konden we heel lang de nul houden." De twee tegentreffers kwamen door een penalty en "een klein slippertje achterin, dat is balen", zei de Nederlandse keepster.
"We wisten dat zij goed positiespel konden spelen. Ze werden wel een paar keer gevaarlijk, maar voor de rest stonden we aardig achterin. De tweede helft gingen wij iets meer voetballen", zei Van Domselaar. Helemaal aan het einde van de tweede verlenging liep de keepster mee naar het zestienmetergebied van Spanje toen Oranje een hoekschop kreeg. "Dat is een noodgreep, maar wie weet kop je de bal er nog in."
Oranje heeft volgens de 23-jarige keepster "zoveel stappen gemaakt" in het afgelopen jaar. "Mijn eerste WK-ervaring was megavet. Ik ben supertrots op hoe we het hebben gedaan." Van Domselaar speelt komend seizoen in Engeland voor Aston Villa.
Meer uit Voetbal
LENS (ANP) - RC Lens heeft Paris Saint-Germain verslagen in de strijd om de Trophée des Champions, de Franse supercup. De Franse bekerwinnaar won in het eigen stadion met 1-0 van de landskampioen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Robin Veldman was een tevreden trainer na het gelijkspel tegen Ajax (2-2). "We hebben na rust de ArenA stil gekregen", zei hij vlak na de wedstrijd. "Dan weet je dat je goed bezig bent."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez zag dat Ajax energie miste in de tweede helft van het thuisduel met sc Heerenveen (2-2). "Ik weet niet hoe dat komt", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Misschien omdat we de laatste weken veel duels hebben gespeeld. Na rust verloren we de controle over de wedstrijd. We konden geen druk meer zetten en daardoor niet meer goed aanvallen."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een stroef optreden tegen sc Heerenveen afgesloten met puntenverlies (2-2). De club verspeelde een voorsprong van 2-0 in de Johan Cruijff ArenA, het stadion dat deze week de dertigste verjaardag viert.
6 uur geledenCARDIFF (ANP) - Arsenal heeft Manchester City zondag verslagen in de strijd om de Community Shield, de Engelse supercup. De landskampioen was in het Principality Stadium in Cardiff met 3-0 te sterk voor de winnaar van de FA Cup.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst maakt zich zorgen over het feit dat Feyenoord niet negentig minuten het eigen spel weet te spelen. "We moeten hiervan leren en met een frisse blik vooruitkijken", zei Van Bronckhorst tegen ESPN na een 2-2 gelijkspel tegen Go Ahead Eagles. Feyenoord gaat zondag op bezoek bij Cambuur.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft thuis tegen PEC Zwolle de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer John van den Brom won met 3-1 en maakte in de tweede helft het verschil.
8 uur geleden