Van Domselaar trots op prestatie, einde WK voelt onwerkelijk
WELLINGTON (ANP) - Keepster Daphne van Domselaar noemt het "gewoon balen" dat Oranje op het WK in de kwartfinale na verlenging heeft verloren van Spanje. "Dit is niet waarvoor we hier zijn gekomen. Dat het voorbij is, kan ik me nog niet realiseren", zei Van Domselaar. "Uiteindelijk beloon je jezelf niet in die verlenging, want het had ook andersom kunnen zijn", zei ze over de 2-1-nederlaag.
Zelf speelde Van Domselaar naar eigen zeggen "een prima wedstrijd". "Gelukkig konden we heel lang de nul houden." De twee tegentreffers kwamen door een penalty en "een klein slippertje achterin, dat is balen", zei de Nederlandse keepster.
"We wisten dat zij goed positiespel konden spelen. Ze werden wel een paar keer gevaarlijk, maar voor de rest stonden we aardig achterin. De tweede helft gingen wij iets meer voetballen", zei Van Domselaar. Helemaal aan het einde van de tweede verlenging liep de keepster mee naar het zestienmetergebied van Spanje toen Oranje een hoekschop kreeg. "Dat is een noodgreep, maar wie weet kop je de bal er nog in."
Oranje heeft volgens de 23-jarige keepster "zoveel stappen gemaakt" in het afgelopen jaar. "Mijn eerste WK-ervaring was megavet. Ik ben supertrots op hoe we het hebben gedaan." Van Domselaar speelt komend seizoen in Engeland voor Aston Villa.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
8 uur geleden