Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dissel: voorlopig geen nieuwe coronamaatregelen nodig

Van Dissel: voorlopig geen nieuwe coronamaatregelen nodig

DEN HAAG (ANP) - Het is voorlopig niet nodig om nieuwe maatregelen te nemen om de verspreiding van het coronavirus in te dammen. De basismaatregelen, zoals handen wassen en bij een positieve test in quarantaine gaan, zijn voldoende. Dat adviseert Jaap van Dissel van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

In een presentatie aan de commissie-Volksgezondheid van de Tweede Kamer zegt Van Dissel woensdag dat de 'thermometer' op het laagste niveau staat. Met die thermometer houdt de overheid de stand van de epidemie in de gaten. Het is de opvolger van de risiconiveaus. Als de thermometer op het laagste niveau staat, is de druk op de zorg en de samenleving beperkt en blijft dit voorlopig waarschijnlijk ook het geval.

Het RIVM meldde dinsdag dat het aantal positieve tests stijgt en dat de verwachte najaarsgolf van het coronavirus mogelijk is begonnen. Het aantal coronagevallen stijgt onder meer bij bewoners van verpleeghuizen. Het aantal opnames in ziekenhuizen stijgt ook, vooral onder ouderen, en dan met name ouderen die zich helemaal niet hebben laten vaccineren. Ouderen kunnen sinds vorige week met voorrang een herhaalprik krijgen. Van Dissel noemt de periode nu "het juiste moment" voor de nieuwe vaccinatieronde.

Herinfecties

Veel mensen die nu positief testen, zijn al eerder besmet geweest met het coronavirus. Sinds de komst van de omikronvariant stijgt het percentage herinfecties, en nu is ruim een derde van alle positief geteste mensen opnieuw geïnfecteerd. De nieuwe besmettingen verlopen wel milder.

Uit de cijfers van Van Dissel blijkt ook dat iemand die een booster heeft gehad, 47 procent minder kans op een ziekenhuisopname heeft dan iemand die alleen de herhaalprik heeft gehad. Na de herhaalprik is er 22 procent minder kans om met een coronabesmetting in het ziekenhuis terecht te komen. De kans op ic-opname is met een booster eveneens kleiner dan na een basisserie. Gezien de stijging van het aantal besmettingen onder vooral 70-plussers, is het een "goed tijdstip om nu weer te gaan vaccineren", zei Van Dissel. Bij hen neemt het effect van de herhaalprik af.

Nederland zit nog niet in een stabiele, zogeheten 'endemische fase', zei Van Dissel. Er is nog steeds onzekerheid over de opkomst van nieuwe varianten en de mate van bescherming (immuniteit) die is opgebouwd.

Meer uit Binnenland

Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

5 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

8 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

12 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

15 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

15 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

15 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

19 uur geleden