Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dissel: kinderen met corona ter observatie naar ziekenhuis

Van Dissel: kinderen met corona ter observatie naar ziekenhuis

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de jonge mensen die nu in het ziekenhuis liggen vanwege een coronabesmetting is opgenomen "ter observatie", zegt directeur bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) Jaap van Dissel in de Tweede Kamer. Eerder deze week werd bekend dat er op dit moment opvallend veel coronapatiënten onder de dertig jaar in de ziekenhuizen worden opgenomen.

Het Landelijke Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) meldde de toename maandag, maar kon er nog geen goede verklaring voor geven.

Tijdens een presentatie aan Kamerleden woensdag toonde Van Dissel een grafiek met het aantal ziekenhuisopnames, verdeeld over verschillende leeftijdsgroepen. In de groep 0 tot 9-jarigen is een stijging van het aantal opnames te zien. Dat gaat volgens Van Dissel in de praktijk om "zeer jeugdigen, die ter observatie worden opgenomen omdat men toch zo voorzichtig mogelijk wil zijn." Hij wijst erop dat de absolute aantallen opnames in deze leeftijdsgroep alsnog "zeer gering" zijn. De stijging is overigens niet te zien op de intensive cares.

Van Dissel verklaarde de stijging in het aantal opnames van jongere mensen verder door de toename van het aantal coronabesmettingen in die leeftijdsgroepen. Met name onder schoolgaande jongeren nam het aantal coronagevallen afgelopen weken sterk toe. Op school is volgens Van Dissel naar schatting momenteel 1 op de 10 tot 1 op de 15 kinderen positief. Als er in een bepaalde leeftijdsgroep veel besmettingen zijn, zullen er automatisch meer mensen uit die leeftijdsgroep naar het ziekenhuis moeten, zo is de redenatie.

Meer uit Binnenland

Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

39 minuten geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

1 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

2 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

2 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

2 uur geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

3 uur geleden
Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden