Van Dissel en Gommers beantwoorden vragen over coronavaccin
DEN HAAG (ANP) - Wanneer werkt een medicijn tegen corona goed genoeg? Hoe kan een coronavaccin veilig zijn, als het proces nu zo snel gaat? Het zouden zomaar vragen over coronamedicijnen kunnen zijn die bij de Nederlander leven, denkt het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). Daarom wordt op donderdagavond 5 november een YouTube-livestream georganiseerd over het coronavirus, met als onderwerp medicijnen en vaccins.
Experts geven die avond, gepresenteerd door Jeroen Pauw en Ajouad el Miloudi, uitleg over hoe het ervoor staat en wat we kunnen verwachten. Diederik Gommers (voorzitter Nederlandse Vereniging voor Intensive Care, NVIC), Ton de Boer, de voorzitter van het CBG en directeur Infectieziektebestrijding Jaap van Dissel van het RIVM beantwoorden vragen van mensen thuis.
Ton de Boer, voorzitter van het CBG, vindt het belangrijk dat er meer uitleg komt: "Er zijn nu twee medicijnen tegen het coronavirus goedgekeurd en we zijn inmiddels ook begonnen met de beoordeling van de eerste vaccins. Wij begrijpen dat hier veel vragen over zijn en vinden het dan ook belangrijk dat iedereen in deze tijd de mogelijkheid krijgt om deze vragen te stellen aan deskundigen."
De interactieve online uitzending ‘Het Grootste Coronaspreekuur: medicijnen & vaccins’ vindt plaats op donderdag 5 november van 19.30 uur tot 21.30 uur op YouTube en is voor iedereen toegankelijk.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
1 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
4 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Trouwen op het gemeentehuis is in 2026 in bijna alle gemeenten duurder geworden dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP van alle tarieven voor een huwelijksceremonie op het gemeentehuis.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.
17 uur geleden