Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijke pakt brons op olympisch judotoernooi

Van Dijke pakt brons op olympisch judotoernooi

TOKIO (ANP) - Judoka Sanne van Dijke heeft op de Olympische Spelen een bronzen medaille gepakt in de klasse tot 70 kilogram. De 26-jarige Van Dijke, debutante op de Spelen, was in de strijd om brons in de golden score op ippon te sterk voor de Duitse Giovanna Scoccimarro. De verlenging duurde liefst 7 minuten en 44 seconden.

Van Dijke, regerend Europees kampioene, is de nummer 3 van de wereld. Scoccimarro staat zes plekken lager op de wereldranglijst.

Voor de Nederlandse judoploeg in Tokio is het de eerste medaille op deze Spelen. Vijf jaar geleden pakten de Nederlandse judoka's één plak; Anicka van Emden werd ook derde, in de klasse tot 63 kilogram.

Van Dijke kreeg in de klasse tot 70 kilogram de voorkeur boven Kim Polling, die Nederland in 2016 in de klasse tot 70 kilogram vertegenwoordigde op de Spelen.

Meer uit Sport

Steunpakket voor op doping betrapte tennissers

LONDEN (ANP) - Voor tennissers die betrokken zijn bij doping of matchfixing is een steunpakket ontwikkeld. Ze kunnen gratis juridische hulp krijgen, vertrouwelijke welzijnsbegeleiding of geld om in een geaccrediteerd laboratorium medicijnen of supplementen te testen op verboden middelen. Bedenker van het plan is ITIA, het onafhankelijke bureau dat strijdt tegen doping en matchfixing in het tennis.

8 uur geleden
Italiaanse bendeleden vast om poging tot corruptie Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - Twee broers van een beruchte Italiaanse bende hooligans, Lazio's "Irriducibili", zijn gearresteerd na een poging om illegaal overheidsopdrachten voor de Olympische Winterspelen van volgend jaar te verkrijgen. Dat melden Italiaanse aanklagers woensdag.

9 uur geleden
Wielrenster Brand (36) gaat nog een jaar door bij Lidl-Trek

WATERLOO (ANP) - Wielrenster Lucinda Brand gaat nog zeker een jaar door. De 36-jarige Nederlandse verlengt haar contract bij Lidl-Trek tot en met het seizoen 2026, meldt de ploeg in een persbericht.

9 uur geleden
Mercedes-baas Wolff mist 'persoonlijkheid' Horner in Formule 1

LOS ANGELES (ANP/DPA) - Mercedes-teambaas Toto Wolff vindt dat de Formule 1 iets is kwijtgeraakt sinds het vertrek van voormalig Red Bull-baas Christian Horner. "Hij wordt zeker gemist", vertelt Wolff in een interview aan Sports Bild.

13 uur geleden
Van Duijvenbode schakelt Van Gerwen uit in World Grand Prix

LEICESTER (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de World Grand Prix uitgeschakeld. De 36-jarige Brabander verloor van landgenoot Dirk van Duijvenbode met 2-0 in sets.

1 dag geleden
Recordwinnaar Porsche verdwijnt uit 24 Uur van Le Mans

STUTTGART (ANP) - Porsche heeft de autosportwereld opgeschrikt met de boodschap dat het vanaf 2026 niet meer meedoet in het WK endurance (WEC), oftewel het langeafstandsracen. Het betekent vrijwel zeker dat het Duitse sportwagenmerk niet meer te zien is in de eliteklasse (hypercar) van de 24 Uur van Le Mans. Porsche is recordhouder met negentien overwinningen in de klassieker. Dit jaar eindigde een Porsche als tweede.

1 dag geleden
Griekspoor verliest in Shanghai van nummer 204 van de wereld

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich op het masterstoernooi van Shanghai laten verrassen door qualifier Valentin Vacherot. De Nederlandse nummer 31 van de wereld verloor in de vierde ronde in drie sets van de nummer 204 van de wereld uit Monaco: 6-4 6-7 (1) 4-6. De late avondpartij duurde bijna tweeënhalf uur.

1 dag geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!