Van Dijke naar halve finales olympisch judotoernooi
TOKIO (ANP) - Judoka Sanne van Dijke heeft zich op de Olympische Spelen verzekerd van een plek in de halve finales. De 26-jarige debutante was bij de laatste acht in een spannend en lang duel de meerdere van de Italiaanse Alice Bellandi.
Van Dijke, eerder op de dag te sterk voor Gulnoza Matniyazova uit Oezbekistan, versloeg Bellandi in de golden score op ippon. De verlenging duurde 2 minuten en 44 seconden. Vlak voor het ingaan van de golden score scoorde Bellandi een waza-ari, maar na het bekijken van de beelden kreeg ook Van Dijke een waza-ari toegekend. Van Dijke is de nummer 3 van de wereld, Bellandi staat 30e op de mondiale ranglijst.
De halve finales zijn woensdag vanaf 10.00 uur Nederlandse tijd. Van Dijke neemt het daarin op tegen Michaela Polleres uit Oostenrijk, die achtste staat op de wereldranglijst.
Van Dijke kan de Nederlandse judoploeg in Tokio de eerste olympische medaille bezorgen. Tornike Tsjakadoea (tot 60 kilogram) en Juul Franssen (tot 63 kilogram) grepen net naast een bronzen plak.
Noël van 't End slaagde er in de klasse tot 90 kilogram niet in zich bij de laatste vier te scharen. Hij verloor in de kwartfinales van de Turk Mihael Zgank en is veroordeeld tot de herkansingen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.
4 uur geleden