Van Dijke naar halve finales olympisch judotoernooi
TOKIO (ANP) - Judoka Sanne van Dijke heeft zich op de Olympische Spelen verzekerd van een plek in de halve finales. De 26-jarige debutante was bij de laatste acht in een spannend en lang duel de meerdere van de Italiaanse Alice Bellandi.
Van Dijke, eerder op de dag te sterk voor Gulnoza Matniyazova uit Oezbekistan, versloeg Bellandi in de golden score op ippon. De verlenging duurde 2 minuten en 44 seconden. Vlak voor het ingaan van de golden score scoorde Bellandi een waza-ari, maar na het bekijken van de beelden kreeg ook Van Dijke een waza-ari toegekend. Van Dijke is de nummer 3 van de wereld, Bellandi staat 30e op de mondiale ranglijst.
De halve finales zijn woensdag vanaf 10.00 uur Nederlandse tijd. Van Dijke neemt het daarin op tegen Michaela Polleres uit Oostenrijk, die achtste staat op de wereldranglijst.
Van Dijke kan de Nederlandse judoploeg in Tokio de eerste olympische medaille bezorgen. Tornike Tsjakadoea (tot 60 kilogram) en Juul Franssen (tot 63 kilogram) grepen net naast een bronzen plak.
Noël van 't End slaagde er in de klasse tot 90 kilogram niet in zich bij de laatste vier te scharen. Hij verloor in de kwartfinales van de Turk Mihael Zgank en is veroordeeld tot de herkansingen.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
22 minuten geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
26 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
4 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
5 uur geleden