Van Dijke had anderen medaille gegund na 'teleurstellende Spelen'
TOKIO (ANP) - Judoka Sanne van Dijke baalde er flink van dat zij de enige judoka is die Tokio verlaat met een medaille op zak. In de gemengde landenwedstrijd, de afsluiting van het olympische judotoernooi, werd Nederland vijfde. In de strijd om brons was Duitsland met 4-2 te sterk.
"We zaten er zo dichtbij. Alle vier de partijen die we verloren, hadden we net zo goed kunnen winnen. Het is zuur dat ze alle vier net hun kant op vielen. En die wedstrijden die wij wonnen, die waren gewoon duidelijk", zei Van Dijke, die Nederland nog wel op een 1-0-voorsprong zette.
"Ik wist dat mijn wedstrijd echt wel een belangrijke was. Ik dacht: als ik mijn taak volbreng, dan zorgt dat voor extra energie en geef ik het team een boost. Het mocht helaas niet zo zijn."
Lege handen
En dus bleef de Nederlandse judoploeg steken op één medaille; Van Dijke pakte woensdag brons in de klasse tot 70 kilogram. "Ik had het iedereen heel erg gegund om met een medaille naar huis te gaan vandaag. Het is gewoon heel zuur dat het net de andere kant opviel", aldus Van Dijke.
"Zeker omdat het individueel teleurstellende Spelen waren, mag ik wel zeggen, had ik graag met het team een bronzen plak gepakt. Het scheelde echt een haar, maar we staan toch met lege handen."
Zuipen
Van Dijke vliegt maandag terug naar Nederland. "Wat ik nu ga doen? Eerst ga ik drie dagen in bed liggen, dan ga ik eens mijn kop eraf zuipen en dan naar de koning."
De landenwedstrijd betekende het allerlaatste optreden van Henk Grol, die vrijdag al individueel voor het laatst in actie kwam. "Hoe mooi was het geweest om met brons af te sluiten, we waren er zó dichtbij", zei Grol (36) na zijn laatste dag als judoprofessional.
Grol verloor een dag eerder in de klasse boven 100 kilogram in een partij van slechts 25 seconden. "Ik kon het niet loslaten en heb geen minuut geslapen. Ik heb de hele nacht buiten op het balkon gezeten. En ik denk dat ik vanavond weer slecht ga slapen."
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
9 minuten geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
2 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
3 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
5 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
8 uur geleden