Van Dijke had anderen medaille gegund na 'teleurstellende Spelen'
TOKIO (ANP) - Judoka Sanne van Dijke baalde er flink van dat zij de enige judoka is die Tokio verlaat met een medaille op zak. In de gemengde landenwedstrijd, de afsluiting van het olympische judotoernooi, werd Nederland vijfde. In de strijd om brons was Duitsland met 4-2 te sterk.
"We zaten er zo dichtbij. Alle vier de partijen die we verloren, hadden we net zo goed kunnen winnen. Het is zuur dat ze alle vier net hun kant op vielen. En die wedstrijden die wij wonnen, die waren gewoon duidelijk", zei Van Dijke, die Nederland nog wel op een 1-0-voorsprong zette.
"Ik wist dat mijn wedstrijd echt wel een belangrijke was. Ik dacht: als ik mijn taak volbreng, dan zorgt dat voor extra energie en geef ik het team een boost. Het mocht helaas niet zo zijn."
Lege handen
En dus bleef de Nederlandse judoploeg steken op één medaille; Van Dijke pakte woensdag brons in de klasse tot 70 kilogram. "Ik had het iedereen heel erg gegund om met een medaille naar huis te gaan vandaag. Het is gewoon heel zuur dat het net de andere kant opviel", aldus Van Dijke.
"Zeker omdat het individueel teleurstellende Spelen waren, mag ik wel zeggen, had ik graag met het team een bronzen plak gepakt. Het scheelde echt een haar, maar we staan toch met lege handen."
Zuipen
Van Dijke vliegt maandag terug naar Nederland. "Wat ik nu ga doen? Eerst ga ik drie dagen in bed liggen, dan ga ik eens mijn kop eraf zuipen en dan naar de koning."
De landenwedstrijd betekende het allerlaatste optreden van Henk Grol, die vrijdag al individueel voor het laatst in actie kwam. "Hoe mooi was het geweest om met brons af te sluiten, we waren er zó dichtbij", zei Grol (36) na zijn laatste dag als judoprofessional.
Grol verloor een dag eerder in de klasse boven 100 kilogram in een partij van slechts 25 seconden. "Ik kon het niet loslaten en heb geen minuut geslapen. Ik heb de hele nacht buiten op het balkon gezeten. En ik denk dat ik vanavond weer slecht ga slapen."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
17 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
18 uur geleden