Van Dijke had anderen medaille gegund na 'teleurstellende Spelen'
TOKIO (ANP) - Judoka Sanne van Dijke baalde er flink van dat zij de enige judoka is die Tokio verlaat met een medaille op zak. In de gemengde landenwedstrijd, de afsluiting van het olympische judotoernooi, werd Nederland vijfde. In de strijd om brons was Duitsland met 4-2 te sterk.
"We zaten er zo dichtbij. Alle vier de partijen die we verloren, hadden we net zo goed kunnen winnen. Het is zuur dat ze alle vier net hun kant op vielen. En die wedstrijden die wij wonnen, die waren gewoon duidelijk", zei Van Dijke, die Nederland nog wel op een 1-0-voorsprong zette.
"Ik wist dat mijn wedstrijd echt wel een belangrijke was. Ik dacht: als ik mijn taak volbreng, dan zorgt dat voor extra energie en geef ik het team een boost. Het mocht helaas niet zo zijn."
Lege handen
En dus bleef de Nederlandse judoploeg steken op één medaille; Van Dijke pakte woensdag brons in de klasse tot 70 kilogram. "Ik had het iedereen heel erg gegund om met een medaille naar huis te gaan vandaag. Het is gewoon heel zuur dat het net de andere kant opviel", aldus Van Dijke.
"Zeker omdat het individueel teleurstellende Spelen waren, mag ik wel zeggen, had ik graag met het team een bronzen plak gepakt. Het scheelde echt een haar, maar we staan toch met lege handen."
Zuipen
Van Dijke vliegt maandag terug naar Nederland. "Wat ik nu ga doen? Eerst ga ik drie dagen in bed liggen, dan ga ik eens mijn kop eraf zuipen en dan naar de koning."
De landenwedstrijd betekende het allerlaatste optreden van Henk Grol, die vrijdag al individueel voor het laatst in actie kwam. "Hoe mooi was het geweest om met brons af te sluiten, we waren er zó dichtbij", zei Grol (36) na zijn laatste dag als judoprofessional.
Grol verloor een dag eerder in de klasse boven 100 kilogram in een partij van slechts 25 seconden. "Ik kon het niet loslaten en heb geen minuut geslapen. Ik heb de hele nacht buiten op het balkon gezeten. En ik denk dat ik vanavond weer slecht ga slapen."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
18 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geleden