Van Dijke gaat opnieuw judoën om brons op Spelen
PARIJS (ANP) - Judoka Sanne van Dijke is er op de Olympische Spelen in Parijs niet in geslaagd de finale te bereiken in de klasse tot 70 kilogram. In de halve finale was de Kroatische Barbara Matic, de nummer 1 van de wereld, te sterk. Matic, die eerder de voor Italië uitkomende Kim Polling had verslagen, won op ippon.
Van Dijke (29) zorgde op de Spelen van Tokio met brons voor de enige Nederlandse judomedaille. Ze neemt het in de strijd om het brons op tegen de Belgische Gabriella Willems.
Van Dijke was het toernooi in de Arena Champ-de-Mars begonnen met een bye waarna ze in de tweede ronde te sterk was voor de Bosnische Aleksandra Samardzic. In de kwartfinale was ze met een waza-ari te sterk voor de Japanse Saki Niizoe, de nummer 6 van de wereld.
In aanloop naar de Spelen in Parijs kampte Van Dijke nog met een rugblessure, waardoor ze in het voorjaar de EK en WK moest overslaan.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
25 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
3 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
12 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
14 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
14 uur geleden