Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk ziet Oranje opnieuw tegentreffer na corner incasseren

Van Dijk ziet Oranje opnieuw tegentreffer na corner incasseren

HAMBURG (ANP) - Virgil van Dijk was vooral opgelucht na de benauwde zege van het Nederlands elftal op Polen (2-1). "Ik denk dat we opnieuw hebben laten zien dat onze invallers het verschil kunnen maken", zei de aanvoerder van Oranje. "Die frisse krachten hadden we ook nu weer nodig."

Wout Weghorst stond ruim twee minuten in het veld toen hij het winnende doelpunt maakte. "Wout is een speler met veel kwaliteit, dat laat hij al maanden zien", stelde Van Dijk. "Hij is een belangrijke schakel in de groep, dat heeft hij nu weer bewezen. Iedereen moet klaar zijn. Hij heeft ons een prima middag bezorgd."

Van Dijk had ook kritiek op het spel van Oranje in het Volksparkstadion van Hamburg. Adam Buksa kopte Polen op voorsprong na een hoekschop. De vorige twee tegentreffers die Oranje incasseerde tijdens een oefeninterland met de Duitsers werden ook al door een corner ingeleid.

"We balen van die tegengoal uit een standaardsituatie", zei Van Dijk. "Dat moeten we eens goed analyseren. We trainen erop. Hij kon te makkelijk lopen, dat moet beter. Maar zeker in het eerste uur speelden we goed voetbal. We hebben veel kansen gekregen, dan moet je er nog wel eentje meer maken. Het belangrijkste is dat we de wedstrijd hebben gewonnen. Hopelijk scoren we verder in het toernooi makkelijker. Het voelt goed om dominant te zijn. Maar je moet die kansen ook afmaken."

Meer uit Voetbal

Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

3 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

3 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

3 uur geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

16 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

16 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

16 uur geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

16 uur geleden