Van Dijk ziet Oranje opnieuw tegentreffer na corner incasseren
HAMBURG (ANP) - Virgil van Dijk was vooral opgelucht na de benauwde zege van het Nederlands elftal op Polen (2-1). "Ik denk dat we opnieuw hebben laten zien dat onze invallers het verschil kunnen maken", zei de aanvoerder van Oranje. "Die frisse krachten hadden we ook nu weer nodig."
Wout Weghorst stond ruim twee minuten in het veld toen hij het winnende doelpunt maakte. "Wout is een speler met veel kwaliteit, dat laat hij al maanden zien", stelde Van Dijk. "Hij is een belangrijke schakel in de groep, dat heeft hij nu weer bewezen. Iedereen moet klaar zijn. Hij heeft ons een prima middag bezorgd."
Van Dijk had ook kritiek op het spel van Oranje in het Volksparkstadion van Hamburg. Adam Buksa kopte Polen op voorsprong na een hoekschop. De vorige twee tegentreffers die Oranje incasseerde tijdens een oefeninterland met de Duitsers werden ook al door een corner ingeleid.
"We balen van die tegengoal uit een standaardsituatie", zei Van Dijk. "Dat moeten we eens goed analyseren. We trainen erop. Hij kon te makkelijk lopen, dat moet beter. Maar zeker in het eerste uur speelden we goed voetbal. We hebben veel kansen gekregen, dan moet je er nog wel eentje meer maken. Het belangrijkste is dat we de wedstrijd hebben gewonnen. Hopelijk scoren we verder in het toernooi makkelijker. Het voelt goed om dominant te zijn. Maar je moet die kansen ook afmaken."
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
9 uur geleden