Van Dijk ziet Oranje opnieuw tegentreffer na corner incasseren
HAMBURG (ANP) - Virgil van Dijk was vooral opgelucht na de benauwde zege van het Nederlands elftal op Polen (2-1). "Ik denk dat we opnieuw hebben laten zien dat onze invallers het verschil kunnen maken", zei de aanvoerder van Oranje. "Die frisse krachten hadden we ook nu weer nodig."
Wout Weghorst stond ruim twee minuten in het veld toen hij het winnende doelpunt maakte. "Wout is een speler met veel kwaliteit, dat laat hij al maanden zien", stelde Van Dijk. "Hij is een belangrijke schakel in de groep, dat heeft hij nu weer bewezen. Iedereen moet klaar zijn. Hij heeft ons een prima middag bezorgd."
Van Dijk had ook kritiek op het spel van Oranje in het Volksparkstadion van Hamburg. Adam Buksa kopte Polen op voorsprong na een hoekschop. De vorige twee tegentreffers die Oranje incasseerde tijdens een oefeninterland met de Duitsers werden ook al door een corner ingeleid.
"We balen van die tegengoal uit een standaardsituatie", zei Van Dijk. "Dat moeten we eens goed analyseren. We trainen erop. Hij kon te makkelijk lopen, dat moet beter. Maar zeker in het eerste uur speelden we goed voetbal. We hebben veel kansen gekregen, dan moet je er nog wel eentje meer maken. Het belangrijkste is dat we de wedstrijd hebben gewonnen. Hopelijk scoren we verder in het toernooi makkelijker. Het voelt goed om dominant te zijn. Maar je moet die kansen ook afmaken."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de Amerikaanse linksback Kevin Paredes transfervrij vastgelegd. De 23-jarige voetballer stond sinds begin 2022 onder contract bij VfL Wolfsburg, waarmee hij vorige maand degradeerde uit de Bundesliga. De viervoudig international van de VS kwam door een voetblessure de afgelopen twee seizoenen niet veel in actie. Daarvoor kreeg hij wel veel speeltijd.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het duel met Tunesië op het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdedigster Jonna van de Velde verruilt Ajax voor Hoffenheim. De 24-jarige voetbalster verlaat de Amsterdammers na acht jaar voor de Duitse nummer 4 van vorig seizoen.
6 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Keeper Édouard Mendy mist de laatste groepswedstrijd van Senegal op het WK voetbal tegen Irak. De doelman is in de met 3-2 verloren groepswedstrijd tegen Noorwegen geblesseerd geraakt aan een knie, zo meldde de Senegalese voetbalbond.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam neemt verdediger Bas Kuipers over van FC Twente. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 31-jarige linksback, die op Het Kasteel een contract tekent tot medio 2028, met een optie voor nog een jaar.
8 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - De vrouwentak van de Italiaanse club Lazio moet de Zweedse voetbalster Maja Göthberg een schadevergoeding van ongeveer 69.000 euro betalen om het onrechtmatig beëindigen van haar contract. Lazio besloot haar dienstverband niet te verlengen nadat de verdedigster de club had verteld dat ze zwanger was. Het hof van sportarbitrage CAS bepaalde dat Lazio dat niet had mogen doen.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.
12 uur geleden