Van Dijk ziet Oranje opnieuw tegentreffer na corner incasseren
HAMBURG (ANP) - Virgil van Dijk was vooral opgelucht na de benauwde zege van het Nederlands elftal op Polen (2-1). "Ik denk dat we opnieuw hebben laten zien dat onze invallers het verschil kunnen maken", zei de aanvoerder van Oranje. "Die frisse krachten hadden we ook nu weer nodig."
Wout Weghorst stond ruim twee minuten in het veld toen hij het winnende doelpunt maakte. "Wout is een speler met veel kwaliteit, dat laat hij al maanden zien", stelde Van Dijk. "Hij is een belangrijke schakel in de groep, dat heeft hij nu weer bewezen. Iedereen moet klaar zijn. Hij heeft ons een prima middag bezorgd."
Van Dijk had ook kritiek op het spel van Oranje in het Volksparkstadion van Hamburg. Adam Buksa kopte Polen op voorsprong na een hoekschop. De vorige twee tegentreffers die Oranje incasseerde tijdens een oefeninterland met de Duitsers werden ook al door een corner ingeleid.
"We balen van die tegengoal uit een standaardsituatie", zei Van Dijk. "Dat moeten we eens goed analyseren. We trainen erop. Hij kon te makkelijk lopen, dat moet beter. Maar zeker in het eerste uur speelden we goed voetbal. We hebben veel kansen gekregen, dan moet je er nog wel eentje meer maken. Het belangrijkste is dat we de wedstrijd hebben gewonnen. Hopelijk scoren we verder in het toernooi makkelijker. Het voelt goed om dominant te zijn. Maar je moet die kansen ook afmaken."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
8 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
9 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
9 uur geleden