Van Dijk ziet Liverpool onnodig in de problemen komen tegen City
LONDEN (ANP) - Virgil van Dijk was vooral blij met de uitslag van de halve finale van de FA Cup tussen zijn Liverpool en Manchester City (3-2). "Het is natuurlijk hartstikke mooi dat we een finale tegen Chelsea of Crystal Palace mogen spelen", zei de aanvoerder van het Nederlands elftal. "De FA Cup is denk ik de enige prijs die we met deze spelersgroep de laatste jaren niet hebben gewonnen."
Liverpool leidde bij rust met 3-0 op Wembley. Sadio Mané scoorde tweemaal. Ibrahima Konaté opende de score met een kopbal. "Die voorsprong had niet meer in gevaar mogen komen", zei Van Dijk. "We kregen ook kansen om vaker te scoren. Nu scoorde City vroeg in de tweede helft. Daarna gingen ze er weer in geloven."
City startte niet met de best mogelijke formatie. Doelman Ederson, Kevin De Bruyne, Rúben Dias, Ilkay Gündogan en Riyad Mahrez moesten op de bank plaatsnemen. "Maar ze blijven City, de regerend kampioen van Engeland. Daar win je nooit makkelijk van", aldus Van Dijk.
Guardiola
Trainer Pep Guardiola van City kon leven met de uitschakeling. "We begonnen niet goed en die tweede goal gaven we weg", doelde de Spanjaard op een blunder van doelman Zack Steffen. "Maar in mijn ogen hebben we een heel goede tweede helft gespeeld."
City en Liverpool strijden dit seizoen met elkaar om de landstitel. City staat bovenaan in de Premier League, met een voorsprong van 1 punt op Liverpool. Beide ploegen kunnen elkaar ook nog in de finale van de Champions League treffen. Liverpool won dit seizoen al de League Cup.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
8 minuten geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
17 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
3 uur geledenSINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
1 dag geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
1 dag geleden