
Van Dijk vindt blijdschap om gunstig speelschema Oranje ongepast
WOLFSBURG (ANP) - Virgil van Dijk vindt het niet gepast om blij te zijn met het speelschema van het Nederlands elftal op het EK. Oranje ontloopt veel toplanden en treft dinsdag Roemenië in de achtste finales. De winnaar neemt het in de kwartfinale op tegen Oostenrijk of Turkije.
"Ik denk dat wij niets over het speelschema moeten zeggen na onze laatste wedstrijd", aldus Van Dijk, daarmee doelend op de nederlaag van 3-2 tegen Oostenrijk van dinsdag. "We moeten zo gaan trainen en hard gaan werken zodat we klaar zijn voor een hele moeilijke wedstrijd."
Het Nederlands elftal volgde de ontknoping in groep F niet. Dankzij de zege van Georgië op Portugal (2-0) ontliep Oranje de Engelsen en is Roemenië de opponent. "We hadden toen onze nabespreking, die was best wel lang. Daarna volgde nog een extra meeting. Na de meeting werd het duidelijk dat het Roemenië werd", zei Van Dijk.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
6 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
6 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
15 uur geleden