Van Dijk tevreden met spel én resultaat Oranje
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was tevreden met het spel én het resultaat van het Nederlands elftal tegen Denemarken (4-2). Aan de andere kant ging nog lang niet alles zoals bondscoach Louis van Gaal dat wil, in het 'nieuwe' spelsysteem. "We zijn het aan het ontwikkelen", zei de verdediger van Liverpool bij de NOS.
"We winnen, dat is het belangrijkste", vervolgde Van Dijk. "Ik denk ook dat we veel hebben geleerd. In de afgelopen dagen is er veel getraind en veel gesproken. In het nieuwe systeem hebben we veel goede momenten gekend. Maar het heeft natuurlijk ook tijd nodig."
Van Dijk denkt soms nog met weemoed aan het 'oude' systeem. "Ik ben voorstander van 4-3-3, maar ik ben niet de bondscoach. De trainer heeft er een sterke mening over en vandaag hebben we ook gezien waarom. De trainer heeft ook gezegd dat het in sommige trainingssessie beter ging dan in de andere. We hebben er zeker vertrouwen in. Alleen in de wedstrijd is het anders dan bij een oefening. Je hebt ook met een tegenstander te maken. We moeten nog wat meer solide worden denk ik."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - De nieuwe bondscoach van Portugal heeft Cristiano Ronaldo gewoon weer opgeroepen voor de komende reeks interlands in de Nations League.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord kan zondag voor het thuisduel met FC Utrecht een beroep doen op Reiss Nelson. De 26-jarige buitenspeler, die begin september werd vastgelegd, had eerder nog geen werkvergunning en kampte met een conditionele achterstand.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV beschouwt de uitwedstrijd van komende zondag tegen FC Twente als een topper. "Dat wordt in heel korte tijd onze zoveelste zware uitwedstrijd. FC Twente is bezig aan een goede reeks, dus we kunnen aan de bak", zei de coach van de koploper in de Eredivisie in aanloop naar het duel in Enschede. "Het is de laatste wedstrijd voor een lange interlandbreak, dus dan moeten we winnen. Anders zitten we daar drie weken tegenaan te hikken."
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ruud Nijstad (FC Twente), Lewis Schouten (AZ) en Sean Steur (Newcastle United) voor het eerst geselecteerd voor Jong Oranje. De beloftenploeg speelt in de komende periode EK-kwalificatiewedstrijden tegen de jeugdige voetballers van Noorwegen, Slovenië en Bosnië en Herzegovina.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft Dean Huijsen weer opgenomen in de nationale selectie. De verdediger van Real Madrid, die in Amsterdam werd geboren maar opgroeide in Spanje, was er door een spierblessure niet bij op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Spanje werd daar wereldkampioen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Bondscoach Mark van Bommel van België heeft AZ-doelman Jari De Busser in zijn eerste selectie opgenomen. Het is de eerste keer dat de 26-jarige keeper een uitnodiging heeft gekregen voor de nationale ploeg.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De nieuwe bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal heeft Joey Veerman teruggehaald bij Oranje. De oud-speler van PSV, nu in dienst van Borussia Dortmund, kreeg van de vorige bondscoach Ronald Koeman geen oproep voor het WK. Spits Wout Weghorst, die er op het WK wel bij was, kreeg geen oproep.
5 uur geleden