Van Dijk tevreden met spel én resultaat Oranje
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was tevreden met het spel én het resultaat van het Nederlands elftal tegen Denemarken (4-2). Aan de andere kant ging nog lang niet alles zoals bondscoach Louis van Gaal dat wil, in het 'nieuwe' spelsysteem. "We zijn het aan het ontwikkelen", zei de verdediger van Liverpool bij de NOS.
"We winnen, dat is het belangrijkste", vervolgde Van Dijk. "Ik denk ook dat we veel hebben geleerd. In de afgelopen dagen is er veel getraind en veel gesproken. In het nieuwe systeem hebben we veel goede momenten gekend. Maar het heeft natuurlijk ook tijd nodig."
Van Dijk denkt soms nog met weemoed aan het 'oude' systeem. "Ik ben voorstander van 4-3-3, maar ik ben niet de bondscoach. De trainer heeft er een sterke mening over en vandaag hebben we ook gezien waarom. De trainer heeft ook gezegd dat het in sommige trainingssessie beter ging dan in de andere. We hebben er zeker vertrouwen in. Alleen in de wedstrijd is het anders dan bij een oefening. Je hebt ook met een tegenstander te maken. We moeten nog wat meer solide worden denk ik."
Meer uit Voetbal
GUADALUPE (ANP/AFP) - Aanvoerder Achraf Hakimi roemde de mentale kracht van Marokko nadat zijn ploeg na strafschoppen het Nederlands elftal had uitgeschakeld in de zestiende finales van het WK voetbal.
55 minuten geledenGUADALUPE (ANP) - Vier van de 26 internationals die bondscoach Ronald Koeman meenam naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kwamen geen minuut in actie. Naast verdedigers Lutsharel Geertruida en Mats Wieffer bleven ook de twee reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken de vier duels op de reservebank.
55 minuten geledenASUNCIÓN (ANP) - President Santiago Peña van Paraguay heeft dinsdag tot een nationale feestdag uitgeroepen na de overwinning van het nationale elftal op Duitsland op het WK. "Paraguay geeft nooit op, vrije dag verdorie", aldus Peña in een decreet dat hij verspreidde via sociale media.
58 minuten geledenGUADALUPE (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouabhi gelooft dat Marokko 'niet te stoppen is' als het zo blijft presteren op het WK. "Dan houdt niemand ons tegen", zei hij na de zege op Nederland na strafschoppen in de zestiende finale. "Maar ik zeg ook tegen mijn jongens dat niemand onverslaanbaar is. Als we plotseling fouten gaan maken, dan zijn we snel thuis."
2 uur geledenGUADALUPE (ANP) - De nederlaag van het Nederlands elftal tegen Marokko na strafschoppen is de schuld van Ronald Koeman. Dat zei Zlatan Ibrahimović, die veel wedstrijden op het WK voor de Amerikaanse televisiezender FOX analyseert.
2 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Frenkie de Jong vindt dat het Nederlands elftal een teleurstellend WK achter de rug heeft. "Het is moeilijk om nu al te zeggen waar het aan lag en alles te analyseren. Ik heb een leeg gevoel nu. Welk cijfer ik dit toernooi zou geven? Dat weet ik niet. We gaan er in de eerste knock-outronde al uit, dat is niet iets waar je op hoopt. Dit is natuurlijk onvoldoende", sprak de middenvelder in het Monterrey Stadium in Guadalupe na de nederlaag in de zestiende finales tegen Marokko.
2 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk nam geen strafschop voor het Nederlands elftal tegen Marokko omdat hij kramp had. Dat vertelde Ronald Koeman vlak na de uitschakeling van Oranje in de zestiende finale op het WK tijdens een persconferentie.
2 uur geleden