Van Dijk snapt scepsis fans over uitblijven versterkingen
LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk snapt dat de fans zich zorgen maken over het uitblijven van versterkingen bij Liverpool. 'The Reds' houden zich vooralsnog rustig op de transfermarkt, terwijl al een aantal spelers van naam is vertrokken.
"Ik kan het in sommige opzichten zeker begrijpen, maar ik ben niet een erg negatief ingesteld persoon", zei de nieuwe aanvoerder Van Dijk erover. "Maar het is een feit dat er veel spelers zijn vertrokken, waaronder onze aanvoerder en onze viceaanvoerder. En op dit moment zijn er slechts twee spelers bij gekomen."
Tegenover het vertrek van onder anderen Jordan Henderson, de voormalig captain, en Roberto Firmino staat de komst van Alexis Mac Allister en Dominik Szoboszlai. Mac Allister kwam over van Brighton & Hove Albion, Szoboszlai van RB Leipzig.
Twijfels
"De manier waarop we hebben gespeeld was in balbezit heel goed, maar verdedigend was het niet zo goed. Ik kan begrijpen dat sommige mensen twijfels hebben als je zoveel goals tegen krijgt."
Volgens Van Dijk moeten andere spelers zich gaan laten gelden dan de afgelopen jaren. "Er zijn karakters weggegaan, spelers die een grote rol hebben gespeeld in de successen. Maar anderen moeten nu opstaan. Dat is een mooie uitdaging, naar mijn mening. We moeten vertrouwen hebben en willen weer bovenin meedoen."
Liverpool begint het nieuwe seizoen zondag met een uitwedstrijd tegen Chelsea.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
7 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
8 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
10 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
10 uur geleden