Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk schiet Oranje richting EK van volgend jaar in Duitsland

Van Dijk schiet Oranje richting EK van volgend jaar in Duitsland

ATHENE (ANP) - Zoals een goede aanvoerder betaamt, steekt Virgil van Dijk een vinger op als het Nederlands elftal in de blessuretijd van het uitduel met Griekenland een strafschop mag nemen. Griekse fans schijnen met groen laserlicht in zijn ogen. Maar de centrale verdediger stuurt keeper Odysseas Vlachodimos naar een hoek en schiet vervolgens koelbloedig raak (0-1). Oranje kan het EK van volgend jaar in Duitsland alleen in theorie nog mislopen.

Emoties, opluchting en frustraties vechten om voorrang als Van Dijk na zijn winnende treffer de Griekse supporters uitdaagt. Hij krijgt van alles om zijn oren. Van flesjes water, dozen met zonnebloempitten tot euromuntjes. Maar Van Dijk blijft juichen en zijn ploeggenoten vieren het feestje uitbundig mee.

Van Dijk steekt zijn vinger niet op als Oranje in de 28e minuut voor het eerst in de wedstrijd een strafschop mag nemen, nadat hij zelf naar de grond is getrokken. De verdediger van Liverpool is kennelijk nog niet vergeten hoe het op het WK tegen Argentinië vanaf 11 meter fout ging.

Volgens afspraak

"Memphis Depay en Cody Gakpo waren er vandaag niet", praat bondscoach Ronald Koeman vlak na het laatste fluitsignaal de aanwezige media bij. Daarom neemt Wout Weghorst die eerste penalty. Dat was volgens afspraak. De volgorde was nu eerst Wout, dan Xavi Simons en dan pas Van Dijk. "Ik denk dat Joey Veerman ook een goede strafschop kan nemen. Maar hij wil niet. En Noa Lang en Steven Berghuis zijn er ook niet."

"Als je ziet hoe Wout ze nam op de training en dan kijkt naar deze penalty", stelt Koeman voordat hij wordt gewezen op statistieken die vertellen dat Weghorst vooralsnog slechts 59 procent van zijn strafschoppen heeft benut.

Penalty's

"Ik weet niet wat dat is, ik had er zelf minder moeite mee", lacht de bondscoach. "We hebben niet echt een specialist met penalty's, ook niet met vrije trappen, ook niet met corners. Please, laat er één geboren worden die dat onderdeel beheerst. Want dat levert ook overwinningen op. We hebben heel veel kopkracht, dus goede hoekschoppen zijn welkom."

Griekse journalisten snappen niet waarom Van Dijk na de benutte strafschop zijn tong uitsteekt naar het publiek. "Maar heb je dat veld gezien", countert de aanvoerder van Oranje. "Daar kan je ons toch niet op laten spelen? Dat is echt een schande. En voor die strafschop kreeg ik allerlei laserpennen op mijn ogen gericht. Ik heb bewust niet gedacht aan mijn gemiste strafschop op het WK tegen Argentinië. Maar Wout was gewisseld en Xavi ook. Dan moet ik mijn verantwoordelijkheid nemen. Ik ben blij dat ik dat heb gedaan en het gelukkig ook goed is afgelopen."

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

9 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

9 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

10 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

15 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

16 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

16 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

16 uur geleden