Van Dijk rijdt Strade Bianche op de racefiets van De Kort
SIENA (ANP) - Wielrenster Ellen van Dijk rijdt de Strade Bianche niet op haar eigen racefiets. De renster van Trek heeft de fiets van Koen de Kort geleend. De renner uit de mannenploeg van de WorldTour-ploeg stond zijn flitsende tweewieler af omdat die van Van Dijk was gestolen. Volgens de Belgische sportzender Sporza zijn zes racefietsen van Trek kort voor de start van de eerste klassieker van het hervatte seizoen ontvreemd.
De Kort, die niet meedoet aan de Strade, had er vrede mee. "Deze fiets verdient de overwinning, maar verbeter alsjeblieft niet mijn vermogenrecords", twitterde De Kort.
De vrouwen zijn inmiddels al zo'n beetje halverwege de 136 kilometer lange koers door de heuvels van Toscane. De Strade Bianche staat bekend om de onverharde, vaak stoffige paden die in het parcours zijn opgenomen.
Meer uit Sport
EUGENE (ANP) - Jorinde van Klinken is op het onderdeel discuswerpen bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene tweede geworden. De 26-jarige Nederlandse kwam in haar tweede poging tot 68,21 meter. Haar landgenote Alida van Daalen wierp een afstand van 65,02 meter, goed voor de derde plaats. Het goud ging naar Valarie Sion uit de Verenigde Staten, die 68,64 meter noteerde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
15 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
17 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
20 uur geleden