Van Dijk rijdt Strade Bianche op de racefiets van De Kort
SIENA (ANP) - Wielrenster Ellen van Dijk rijdt de Strade Bianche niet op haar eigen racefiets. De renster van Trek heeft de fiets van Koen de Kort geleend. De renner uit de mannenploeg van de WorldTour-ploeg stond zijn flitsende tweewieler af omdat die van Van Dijk was gestolen. Volgens de Belgische sportzender Sporza zijn zes racefietsen van Trek kort voor de start van de eerste klassieker van het hervatte seizoen ontvreemd.
De Kort, die niet meedoet aan de Strade, had er vrede mee. "Deze fiets verdient de overwinning, maar verbeter alsjeblieft niet mijn vermogenrecords", twitterde De Kort.
De vrouwen zijn inmiddels al zo'n beetje halverwege de 136 kilometer lange koers door de heuvels van Toscane. De Strade Bianche staat bekend om de onverharde, vaak stoffige paden die in het parcours zijn opgenomen.
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
10 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
12 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
13 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
15 uur geleden