Van Dijk: opdracht voor Liverpool is best lastig
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat dit seizoen in de Premier League best voor een lastige opgave. Volgens aanvoerder Virgil van Dijk moet de kampioen het niveau van de voorgaande jaren op zijn minst handhaven. "En dat is natuurlijk best moeilijk", aldus de international van Oranje.
Het afgelopen seizoen won Liverpool na 30 jaar weer eens de league, met 99 punten. Een jaar eerder was de formatie van coach Jürgen Klopp tweede achter Manchester City, met 97 punten. "We moeten deze prestaties blijven leveren", zegt Van Dijk. "Van wedstrijd tot wedstrijd, van jaar tot jaar. Wekelijks een resultaat behalen, dat is het doel."
Het afgelopen weekeinde opende Liverpool de competitie met een overwinning (4-3) tegen het op het hoogste niveau teruggekeerde Leeds United. "Opnieuw zijn we er in geslaagd met een goed resultaat te beginnen. Wat dat betreft hebben we de lijn van de afgelopen jaren weer te pakken. Maar we denken er nog niet over na waar we aan het eind van het seizoen staan. We kijken gewoon van wedstrijd tot wedstrijd."
Liverpool speelt zondag in Londen tegen Chelsea.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
19 uur geleden