Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk op lijst voor Gouden Bal, Messi ontbreekt

Van Dijk op lijst voor Gouden Bal, Messi ontbreekt

PARIJS (ANP) - Virgil van Dijk is genomineerd voor de Gouden Bal (Ballon d'Or) voor beste speler van het afgelopen seizoen. De verdediger van Liverpool is de enige Nederlander op de lijst van dertig spelers. Oud-Ajacied Sébastien Haller, die deze zomer de overstap maakte naar Borussia Dortmund, staat ook op de door het magazine France Football samengestelde lijst.

Lionel Messi ontbreekt bij de genomineerden. De Argentijn van Paris Saint-Germain won de prijs al zeven keer, waaronder vorig jaar. De Fransman Karim Benzema van Real Madrid is de grote favoriet.

De opzet van de Gouden Bal, die op 17 oktober wordt uitgereikt, is dit keer anders. De prijzen worden verdeeld op basis van de prestaties in een seizoen in plaats van in een kalenderjaar. Dat gebeurde mede na alle commotie over de laatste editie. De Ballon d'Or ging toen naar Messi, terwijl volgens veel voetballiefhebbers eigenlijk de Poolse spits Robert Lewandowski de prijs had moeten krijgen.

Meer uit Voetbal

AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

14 minuten geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

1 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de koppositie in de Bundesliga verstevigd met een zege op Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0.

1 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

4 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

8 uur geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

22 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

22 uur geleden