Van Dijk noemt schorsing bij Liverpool 'harde en dure les'
DUBLIN (ANP) - Virgil van Dijk heeft geleerd van de schorsing van twee wedstrijden en flinke geldboete die hij kreeg voor zijn rode kaart in de uitwedstrijd tegen Newcastle United (1-2) van eind augustus. "Het was een harde en dure les", zei de aanvoerder van Liverpool en het Nederlands elftal zaterdag in Dublin, waar Oranje het zondag in de EK-kwalificatie opneemt tegen Ierland.
Van Dijk werd voor twee wedstrijden geschorst omdat hij "ongepast gehandeld en/of beledigende woorden heeft gebruikt" tegen de scheidsrechter. De centrale verdediger moet ook een boete betalen van omgerekend 116.000 euro.
"Ik zal het niet meer doen, ik heb mijn les geleerd", zei Van Dijk, die aangaf niet te weten wat er precies met de 116.000 euro gebeurt. "Het gaat in ieder geval van mijn rekening af."
Bondscoach Ronald Koeman nam het enigszins voor zijn aanvoerder op. Hij verwees naar de nieuwe richtlijnen in de Premier League, die ook in Nederland gelden. Sinds dit seizoen wordt strenger opgetreden tegen spelers die commentaar hebben op de arbitrage. "In Engeland denken ze dat het op deze wijze stopt. Virgil is daar denk ik wel een beetje het slachtoffer van."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
3 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
5 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
5 uur geleden