Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk noemt schorsing bij Liverpool 'harde en dure les'

Van Dijk noemt schorsing bij Liverpool 'harde en dure les'

DUBLIN (ANP) - Virgil van Dijk heeft geleerd van de schorsing van twee wedstrijden en flinke geldboete die hij kreeg voor zijn rode kaart in de uitwedstrijd tegen Newcastle United (1-2) van eind augustus. "Het was een harde en dure les", zei de aanvoerder van Liverpool en het Nederlands elftal zaterdag in Dublin, waar Oranje het zondag in de EK-kwalificatie opneemt tegen Ierland.

Van Dijk werd voor twee wedstrijden geschorst omdat hij "ongepast gehandeld en/of beledigende woorden heeft gebruikt" tegen de scheidsrechter. De centrale verdediger moet ook een boete betalen van omgerekend 116.000 euro.

"Ik zal het niet meer doen, ik heb mijn les geleerd", zei Van Dijk, die aangaf niet te weten wat er precies met de 116.000 euro gebeurt. "Het gaat in ieder geval van mijn rekening af."

Bondscoach Ronald Koeman nam het enigszins voor zijn aanvoerder op. Hij verwees naar de nieuwe richtlijnen in de Premier League, die ook in Nederland gelden. Sinds dit seizoen wordt strenger opgetreden tegen spelers die commentaar hebben op de arbitrage. "In Engeland denken ze dat het op deze wijze stopt. Virgil is daar denk ik wel een beetje het slachtoffer van."

Meer uit Voetbal

Deschamps vestigt record: bondscoach met meeste zeges op WK

EAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.

7 uur geleden
Marokkaanse international Salah-Eddine weg bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine komt in het nieuwe seizoen niet langer uit voor PSV. De international van Marokko keert terug naar de Italiaanse club AS Roma, die hem afgelopen seizoen verhuurde aan de landskampioen uit Eindhoven. PSV meldt op zijn website dat de huurovereenkomst per 1 juli ten einde is gekomen.

8 uur geleden
Bondscoach Ecuador stapt op na uitschakeling door Mexico

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Bondscoach Sebastián Beccacece van Ecuador heeft zijn ontslag aangekondigd na de nederlaag van 2-0 tegen Mexico in de zestiende finales van het WK voetbal. De 45-jarige trainer zei dat hij graag was doorgegaan, maar dat hij zijn beloftes niet heeft kunnen waarmaken. "Ik denk niet dat we de prestatie die we beloofd hadden, hebben kunnen leveren: er het beste WK ooit van maken. Vandaag is het mijn beurt om afscheid te nemen", zei Beccacece.

8 uur geleden
NASA stuurt bal naar de maan als gastland VS het WK voetbal wint

NEW YORK (ANP/DPA) - Als de Verenigde Staten het WK voetbal winnen, stuurt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA een voetbal naar de maan. Dat zei de topman van het agentschap, Jared Isaacman, op een persconferentie. "We gaan de bal daar brengen. Het is een beetje motivatie voor de Amerikaanse ploeg", zei hij. "Klaar de klus dus, Team USA."

8 uur geleden
Panathinaikos bevestigt komst 79-voudig international De Vrij

ATHENE (ANP) - Panathinaikos heeft de komst van Stefan de Vrij bevestigd. De verdediger en 79-voudig international heeft een contract getekend van een jaar, meldde de Griekse voetbalclub op zijn website.

9 uur geleden
Gastland Mexico wint van Ecuador en houdt hoop op WK-stunt levend

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de hoop om als één van de drie gastlanden van het WK voetbal te stunten levend gehouden. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre won in de zestiende finales in een uitzinnig en volledig gevuld Mexico City Stadium overtuigend met 2-0 van Ecuador. Mexico is al sinds 2013 ongeslagen in het iconische stadion waar in 1970 en in 1986 de WK-finale werd gespeeld.

12 uur geleden
Lampard blijft coach van het gepromoveerde Coventry City

COVENTRY (ANP/AFP) - Frank Lampard blijft de trainer van Coventry City. De 48-jarige oud-international van Engeland heeft een contractverlenging getekend tot 2029 bij de club waarmee hij promoveerde naar de Premier League.

19 uur geleden