Van Dijk noemt schorsing bij Liverpool 'harde en dure les'
DUBLIN (ANP) - Virgil van Dijk heeft geleerd van de schorsing van twee wedstrijden en flinke geldboete die hij kreeg voor zijn rode kaart in de uitwedstrijd tegen Newcastle United (1-2) van eind augustus. "Het was een harde en dure les", zei de aanvoerder van Liverpool en het Nederlands elftal zaterdag in Dublin, waar Oranje het zondag in de EK-kwalificatie opneemt tegen Ierland.
Van Dijk werd voor twee wedstrijden geschorst omdat hij "ongepast gehandeld en/of beledigende woorden heeft gebruikt" tegen de scheidsrechter. De centrale verdediger moet ook een boete betalen van omgerekend 116.000 euro.
"Ik zal het niet meer doen, ik heb mijn les geleerd", zei Van Dijk, die aangaf niet te weten wat er precies met de 116.000 euro gebeurt. "Het gaat in ieder geval van mijn rekening af."
Bondscoach Ronald Koeman nam het enigszins voor zijn aanvoerder op. Hij verwees naar de nieuwe richtlijnen in de Premier League, die ook in Nederland gelden. Sinds dit seizoen wordt strenger opgetreden tegen spelers die commentaar hebben op de arbitrage. "In Engeland denken ze dat het op deze wijze stopt. Virgil is daar denk ik wel een beetje het slachtoffer van."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
44 minuten geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
9 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
10 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
10 uur geleden