Van Dijk noemt schorsing bij Liverpool 'harde en dure les'
DUBLIN (ANP) - Virgil van Dijk heeft geleerd van de schorsing van twee wedstrijden en flinke geldboete die hij kreeg voor zijn rode kaart in de uitwedstrijd tegen Newcastle United (1-2) van eind augustus. "Het was een harde en dure les", zei de aanvoerder van Liverpool en het Nederlands elftal zaterdag in Dublin, waar Oranje het zondag in de EK-kwalificatie opneemt tegen Ierland.
Van Dijk werd voor twee wedstrijden geschorst omdat hij "ongepast gehandeld en/of beledigende woorden heeft gebruikt" tegen de scheidsrechter. De centrale verdediger moet ook een boete betalen van omgerekend 116.000 euro.
"Ik zal het niet meer doen, ik heb mijn les geleerd", zei Van Dijk, die aangaf niet te weten wat er precies met de 116.000 euro gebeurt. "Het gaat in ieder geval van mijn rekening af."
Bondscoach Ronald Koeman nam het enigszins voor zijn aanvoerder op. Hij verwees naar de nieuwe richtlijnen in de Premier League, die ook in Nederland gelden. Sinds dit seizoen wordt strenger opgetreden tegen spelers die commentaar hebben op de arbitrage. "In Engeland denken ze dat het op deze wijze stopt. Virgil is daar denk ik wel een beetje het slachtoffer van."
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
2 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
17 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
18 uur geleden