Van Dijk moet operatie ondergaan en staat voorlopig aan de kant
LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk komt voorlopig niet aan voetballen toe. De verdediger liep zaterdag in de wedstrijd tegen Everton (2-2) een blessure op en moest zich al snel laten vervangen. Onderzoek heeft uitgewezen dat de kniebanden van Van Dijk beschadigd zijn en dat een operatie noodzakelijk is, meldt zijn club Liverpool.
Liverpool zegt zondag dat nog niet duidelijk is hoe lang Van Dijk niet kan voetballen. De Oranje-international mist onder meer de uitwedstrijd tegen Ajax, komende woensdag in de Champions League. De komende interlands met het Nederlands elftal zijn over ongeveer een maand.
In de eerste onbevestigde berichten van zaterdag werd nog gevreesd voor een zware kruisbandblessure. Daar staat een maandenlange revalidatie voor. Het EK van komende zomer zou dan mogelijk onhaalbaar zijn voor Van Dijk. Liverpool maakt zondag alleen melding van schade aan de kniebanden.
Pickford
Van Dijk kwam zaterdag in botsing met doelman Jordan Pickford van Everton. Pickford ging wild het duel in maar kreeg geen strafschop tegen omdat Van Dijk buitenspel stond. Van Dijk werd uitvoerig behandeld en verliet op eigen kracht het speelveld.
Trainer Jürgen Klopp zei na afloop: "Het is niet goed met Virgil. Normaal speelt hij altijd door met pijn, hij mist nooit een wedstrijd. Ik weet niet hoe slecht het is, maar het ziet er niet goed uit."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
4 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
7 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
7 uur geleden