Van Dijk moet nog even geduld hebben bij Liverpool
SALZBURG (ANP) - Virgil van Dijk moet nog even geduld hebben voor zijn rentree in het elftal van Liverpool in een heuse wedstrijd. Trainer Jurgen Klopp liet vrijdag na een oefenduel tegen FSV Mainz 05 (1-0) weten dat hij geen risico neemt met zijn Nederlandse verdedigingsleider. Ook de confrontatie met Hertha BSC donderdag komt te vroeg. Hetzelfde geldt voor Joe Gomez, die eveneens lang was uitgeschakeld door een ernstige blessure.
Van Dijk is wel meegegaan naar het trainingskamp van The Reds in Oostenrijk en over zijn vorderingen is Klopp zeer te spreken. Op de vraag of hij verwacht dat de Oranje-international en Gomez tegen Hertha hun eerste minuten kunnen gaan maken, zei hij op Liverpool-tv: "Dat zou me verbazen, helaas. Het gaat goed met beiden, ze doen alles. Ze voetballen, we houden hen in de training aan de gang en doen de dingen die we kunnen doen. Maar niet te veel."
Klopp benadrukte dat geduld in deze een schone zaak is. "We bereiden ons voor op een heel seizoen, niet op een oefenpotje in de aanloop daar naartoe." Liverpool begint de competitie in de Premier League op 14 augustus tegen Norwich City. Centraal in de verdediging maakten Ibrahima Konaté en Joël Matip in het basisteam tegen Mainz een prima indruk.
De Engelsen wonnen door treffer van Luca Kilian in eigen doel, vlak voor tijd. Bij Mainz stond Jean-Paul Boëtius aan de aftrap. Jeremiah St. Juste viel bij het begin van tweede helft in.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
12 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
16 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
1 dag geleden