Van Dijk moet nog even geduld hebben bij Liverpool
SALZBURG (ANP) - Virgil van Dijk moet nog even geduld hebben voor zijn rentree in het elftal van Liverpool in een heuse wedstrijd. Trainer Jurgen Klopp liet vrijdag na een oefenduel tegen FSV Mainz 05 (1-0) weten dat hij geen risico neemt met zijn Nederlandse verdedigingsleider. Ook de confrontatie met Hertha BSC donderdag komt te vroeg. Hetzelfde geldt voor Joe Gomez, die eveneens lang was uitgeschakeld door een ernstige blessure.
Van Dijk is wel meegegaan naar het trainingskamp van The Reds in Oostenrijk en over zijn vorderingen is Klopp zeer te spreken. Op de vraag of hij verwacht dat de Oranje-international en Gomez tegen Hertha hun eerste minuten kunnen gaan maken, zei hij op Liverpool-tv: "Dat zou me verbazen, helaas. Het gaat goed met beiden, ze doen alles. Ze voetballen, we houden hen in de training aan de gang en doen de dingen die we kunnen doen. Maar niet te veel."
Klopp benadrukte dat geduld in deze een schone zaak is. "We bereiden ons voor op een heel seizoen, niet op een oefenpotje in de aanloop daar naartoe." Liverpool begint de competitie in de Premier League op 14 augustus tegen Norwich City. Centraal in de verdediging maakten Ibrahima Konaté en Joël Matip in het basisteam tegen Mainz een prima indruk.
De Engelsen wonnen door treffer van Luca Kilian in eigen doel, vlak voor tijd. Bij Mainz stond Jean-Paul Boëtius aan de aftrap. Jeremiah St. Juste viel bij het begin van tweede helft in.
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
3 uur geleden