Van Dijk moet nog even geduld hebben bij Liverpool
SALZBURG (ANP) - Virgil van Dijk moet nog even geduld hebben voor zijn rentree in het elftal van Liverpool in een heuse wedstrijd. Trainer Jurgen Klopp liet vrijdag na een oefenduel tegen FSV Mainz 05 (1-0) weten dat hij geen risico neemt met zijn Nederlandse verdedigingsleider. Ook de confrontatie met Hertha BSC donderdag komt te vroeg. Hetzelfde geldt voor Joe Gomez, die eveneens lang was uitgeschakeld door een ernstige blessure.
Van Dijk is wel meegegaan naar het trainingskamp van The Reds in Oostenrijk en over zijn vorderingen is Klopp zeer te spreken. Op de vraag of hij verwacht dat de Oranje-international en Gomez tegen Hertha hun eerste minuten kunnen gaan maken, zei hij op Liverpool-tv: "Dat zou me verbazen, helaas. Het gaat goed met beiden, ze doen alles. Ze voetballen, we houden hen in de training aan de gang en doen de dingen die we kunnen doen. Maar niet te veel."
Klopp benadrukte dat geduld in deze een schone zaak is. "We bereiden ons voor op een heel seizoen, niet op een oefenpotje in de aanloop daar naartoe." Liverpool begint de competitie in de Premier League op 14 augustus tegen Norwich City. Centraal in de verdediging maakten Ibrahima Konaté en Joël Matip in het basisteam tegen Mainz een prima indruk.
De Engelsen wonnen door treffer van Luca Kilian in eigen doel, vlak voor tijd. Bij Mainz stond Jean-Paul Boëtius aan de aftrap. Jeremiah St. Juste viel bij het begin van tweede helft in.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
17 uur geleden