Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk leidt Liverpool langs Manchester United

Van Dijk leidt Liverpool langs Manchester United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is weer een stap dichter bij de eerste landstitel in dertig jaar. De ploeg van coach Jürgen Klopp won in het eigen Anfield met 2-0 van Manchester United, de enige ploeg die de koploper dit seizoen in de Premier League punten had ontfutseld.

Virgil van Dijk zette Liverpool in de 14e minuut op 1-0. De aanvoerder van Oranje kopte hard binnen bij een corner van Trent Alexander-Arnold. De thuisploeg verzuimde daarna verder uit te lopen. De 2-0 werd afgekeurd, omdat Van Dijk doelman David De Gea had gehinderd, oordeelde de VAR. Liverpool werd daarna enkele keren teruggefloten wegens buitenspel, maar bleef het spel dicteren.

Dankzij ingrijpen van De Gea bleef de marge echter klein en mochten de spelers van trainer Ole Gunnar Solskjaer hopen. Zonder topspelers Paul Pogba en Marcus Rashford miste United echter de kwaliteit om het Liverpool echt moeilijk te maken. Mohamed Salah besliste het duel in blessuretijd met de 2-0.

64 punten

ManUnited hield Liverpool op 20 oktober op 1-1. Dat was de enige keer dat de ploeg van Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum niet wist te winnen in de competitie dit seizoen. In eigen huis leek het er echter geen moment op dat de thuisploeg punten ging verspelen.

Liverpool heeft na 22 wedstrijden 64 punten. De voorsprong op titelverdediger Manchester City, dat 2-2 speelde tegen Crystal Palace, is 16 punten. De koploper heeft ook nog een duel minder gespeeld. Leicester City dat eerder op zondag verrassend met 2-1 verloor bij Burnley heeft 19 punten minder. Manchester United staat vijfde en heeft 30 punten minder dan de ploeg van Klopp.

Meer uit Voetbal

Conte vertrekt na twee jaar als coach van Napoli

NAPELS (ANP/RTR) - Antonio Conte vertrekt na twee seizoenen bij Napoli. Dat maakte de 56-jarige trainer bekend na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Udinese, die met 1-0 werd gewonnen. Napoli eindigde daarmee achter kampioen Internazionale als tweede in de Serie A. Vorig seizoen ging de landstitel naar Napoli.

1 uur geleden
Sparta stelt trainer Meijer aan als opvolger Steijn

ROTTERDAM (ANP) - Rogier Meijer is vanaf komend seizoen trainer van Sparta Rotterdam. De 44-jarige Doetinchemmer volgt bij de nummer 10 uit de Eredivisie Maurice Steijn op.

2 uur geleden
Malen leidt AS Roma naar de Champions League

VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.

12 uur geleden
Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

15 uur geleden
Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

15 uur geleden
Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

19 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

20 uur geleden