Van Dijk leidt Liverpool langs Manchester United
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is weer een stap dichter bij de eerste landstitel in dertig jaar. De ploeg van coach Jürgen Klopp won in het eigen Anfield met 2-0 van Manchester United, de enige ploeg die de koploper dit seizoen in de Premier League punten had ontfutseld.
Virgil van Dijk zette Liverpool in de 14e minuut op 1-0. De aanvoerder van Oranje kopte hard binnen bij een corner van Trent Alexander-Arnold. De thuisploeg verzuimde daarna verder uit te lopen. De 2-0 werd afgekeurd, omdat Van Dijk doelman David De Gea had gehinderd, oordeelde de VAR. Liverpool werd daarna enkele keren teruggefloten wegens buitenspel, maar bleef het spel dicteren.
Dankzij ingrijpen van De Gea bleef de marge echter klein en mochten de spelers van trainer Ole Gunnar Solskjaer hopen. Zonder topspelers Paul Pogba en Marcus Rashford miste United echter de kwaliteit om het Liverpool echt moeilijk te maken. Mohamed Salah besliste het duel in blessuretijd met de 2-0.
64 punten
ManUnited hield Liverpool op 20 oktober op 1-1. Dat was de enige keer dat de ploeg van Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum niet wist te winnen in de competitie dit seizoen. In eigen huis leek het er echter geen moment op dat de thuisploeg punten ging verspelen.
Liverpool heeft na 22 wedstrijden 64 punten. De voorsprong op titelverdediger Manchester City, dat 2-2 speelde tegen Crystal Palace, is 16 punten. De koploper heeft ook nog een duel minder gespeeld. Leicester City dat eerder op zondag verrassend met 2-1 verloor bij Burnley heeft 19 punten minder. Manchester United staat vijfde en heeft 30 punten minder dan de ploeg van Klopp.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
1 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
1 uur geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
2 uur geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
2 uur geleden