Van Dijk leidt Liverpool langs Manchester United
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is weer een stap dichter bij de eerste landstitel in dertig jaar. De ploeg van coach Jürgen Klopp won in het eigen Anfield met 2-0 van Manchester United, de enige ploeg die de koploper dit seizoen in de Premier League punten had ontfutseld.
Virgil van Dijk zette Liverpool in de 14e minuut op 1-0. De aanvoerder van Oranje kopte hard binnen bij een corner van Trent Alexander-Arnold. De thuisploeg verzuimde daarna verder uit te lopen. De 2-0 werd afgekeurd, omdat Van Dijk doelman David De Gea had gehinderd, oordeelde de VAR. Liverpool werd daarna enkele keren teruggefloten wegens buitenspel, maar bleef het spel dicteren.
Dankzij ingrijpen van De Gea bleef de marge echter klein en mochten de spelers van trainer Ole Gunnar Solskjaer hopen. Zonder topspelers Paul Pogba en Marcus Rashford miste United echter de kwaliteit om het Liverpool echt moeilijk te maken. Mohamed Salah besliste het duel in blessuretijd met de 2-0.
64 punten
ManUnited hield Liverpool op 20 oktober op 1-1. Dat was de enige keer dat de ploeg van Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum niet wist te winnen in de competitie dit seizoen. In eigen huis leek het er echter geen moment op dat de thuisploeg punten ging verspelen.
Liverpool heeft na 22 wedstrijden 64 punten. De voorsprong op titelverdediger Manchester City, dat 2-2 speelde tegen Crystal Palace, is 16 punten. De koploper heeft ook nog een duel minder gespeeld. Leicester City dat eerder op zondag verrassend met 2-1 verloor bij Burnley heeft 19 punten minder. Manchester United staat vijfde en heeft 30 punten minder dan de ploeg van Klopp.
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
3 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
10 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
10 uur geleden