Van Dijk leidt Liverpool langs Manchester United
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is weer een stap dichter bij de eerste landstitel in dertig jaar. De ploeg van coach Jürgen Klopp won in het eigen Anfield met 2-0 van Manchester United, de enige ploeg die de koploper dit seizoen in de Premier League punten had ontfutseld.
Virgil van Dijk zette Liverpool in de 14e minuut op 1-0. De aanvoerder van Oranje kopte hard binnen bij een corner van Trent Alexander-Arnold. De thuisploeg verzuimde daarna verder uit te lopen. De 2-0 werd afgekeurd, omdat Van Dijk doelman David De Gea had gehinderd, oordeelde de VAR. Liverpool werd daarna enkele keren teruggefloten wegens buitenspel, maar bleef het spel dicteren.
Dankzij ingrijpen van De Gea bleef de marge echter klein en mochten de spelers van trainer Ole Gunnar Solskjaer hopen. Zonder topspelers Paul Pogba en Marcus Rashford miste United echter de kwaliteit om het Liverpool echt moeilijk te maken. Mohamed Salah besliste het duel in blessuretijd met de 2-0.
64 punten
ManUnited hield Liverpool op 20 oktober op 1-1. Dat was de enige keer dat de ploeg van Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum niet wist te winnen in de competitie dit seizoen. In eigen huis leek het er echter geen moment op dat de thuisploeg punten ging verspelen.
Liverpool heeft na 22 wedstrijden 64 punten. De voorsprong op titelverdediger Manchester City, dat 2-2 speelde tegen Crystal Palace, is 16 punten. De koploper heeft ook nog een duel minder gespeeld. Leicester City dat eerder op zondag verrassend met 2-1 verloor bij Burnley heeft 19 punten minder. Manchester United staat vijfde en heeft 30 punten minder dan de ploeg van Klopp.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
19 uur geleden