Van Dijk leidt Liverpool langs Manchester United
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is weer een stap dichter bij de eerste landstitel in dertig jaar. De ploeg van coach Jürgen Klopp won in het eigen Anfield met 2-0 van Manchester United, de enige ploeg die de koploper dit seizoen in de Premier League punten had ontfutseld.
Virgil van Dijk zette Liverpool in de 14e minuut op 1-0. De aanvoerder van Oranje kopte hard binnen bij een corner van Trent Alexander-Arnold. De thuisploeg verzuimde daarna verder uit te lopen. De 2-0 werd afgekeurd, omdat Van Dijk doelman David De Gea had gehinderd, oordeelde de VAR. Liverpool werd daarna enkele keren teruggefloten wegens buitenspel, maar bleef het spel dicteren.
Dankzij ingrijpen van De Gea bleef de marge echter klein en mochten de spelers van trainer Ole Gunnar Solskjaer hopen. Zonder topspelers Paul Pogba en Marcus Rashford miste United echter de kwaliteit om het Liverpool echt moeilijk te maken. Mohamed Salah besliste het duel in blessuretijd met de 2-0.
64 punten
ManUnited hield Liverpool op 20 oktober op 1-1. Dat was de enige keer dat de ploeg van Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum niet wist te winnen in de competitie dit seizoen. In eigen huis leek het er echter geen moment op dat de thuisploeg punten ging verspelen.
Liverpool heeft na 22 wedstrijden 64 punten. De voorsprong op titelverdediger Manchester City, dat 2-2 speelde tegen Crystal Palace, is 16 punten. De koploper heeft ook nog een duel minder gespeeld. Leicester City dat eerder op zondag verrassend met 2-1 verloor bij Burnley heeft 19 punten minder. Manchester United staat vijfde en heeft 30 punten minder dan de ploeg van Klopp.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
28 minuten geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
44 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Roefs heeft woensdag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige doelman van Sunderland kwam in de thuiswedstrijd tegen Algerije na rust als vervanger van Bart Verbruggen in het veld.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Memphis Depay is woensdag tegen Algerije aan zijn 109e wedstrijd voor het Nederlands elftal begonnen. De 32-jarige aanvaller van Corinthians verving halverwege Crysencio Summerville en kwam daarmee qua aantal interlands op gelijke hoogte met Rafael van der Vaart. Depay debuteerde in oktober 2013 in het door Oranje met 2-0 gewonnen uitduel met Turkije.
54 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft per direct afscheid genomen van trainer Melvin Boel. De 39-jarige trainer had net zijn eerste seizoen afgemaakt en had nog een contract voor twee seizoenen in Deventer. "Na een intensieve en open evaluatie van het afgelopen seizoen kwamen beide partijen gezamenlijk tot de conclusie dat het beter is om uit elkaar te gaan", meldt de club.
1 uur geleden