Van Dijk krijgt extra energie van finaleronde Nations League
ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk heeft het gevoel dat het Nederlands elftal met een betere instelling aan de finaleronde van de Nations League begint dan drie jaar geleden, toen het de eindstrijd van Portugal verloor (1-0).
"Na die verloren finale kwam het besef dat we het beter hadden moeten aanpakken", zei de aanvoerder op een persconferentie voor de halve finale van woensdag tegen Kroatië. "We hadden als groep toen meer beleving moeten hebben. Het was toen ook de eerste editie van de Nations League. We wisten nog niet echt wat voor een toernooi het was. Maar ik wil die beker zondag graag omhoog houden. We moeten nu nog niet aan de finale denken. Kroatië is een heel moeilijke tegenstander."
Van Dijk erkent dat hij een lang seizoen achter de rug heeft. "Maar we hebben echt het idee dat we een prijs kunnen winnen. Dat leeft nu veel meer dan vier jaar geleden. Daar krijg je extra energie van. Ik vind dat we heel goed hebben getraind."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Koploper AZ kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van een lichte blessure, meldt de Alkmaarse club.
14 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.
14 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.
15 uur geleden