Van Dijk krijgt extra energie van finaleronde Nations League
ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk heeft het gevoel dat het Nederlands elftal met een betere instelling aan de finaleronde van de Nations League begint dan drie jaar geleden, toen het de eindstrijd van Portugal verloor (1-0).
"Na die verloren finale kwam het besef dat we het beter hadden moeten aanpakken", zei de aanvoerder op een persconferentie voor de halve finale van woensdag tegen Kroatië. "We hadden als groep toen meer beleving moeten hebben. Het was toen ook de eerste editie van de Nations League. We wisten nog niet echt wat voor een toernooi het was. Maar ik wil die beker zondag graag omhoog houden. We moeten nu nog niet aan de finale denken. Kroatië is een heel moeilijke tegenstander."
Van Dijk erkent dat hij een lang seizoen achter de rug heeft. "Maar we hebben echt het idee dat we een prijs kunnen winnen. Dat leeft nu veel meer dan vier jaar geleden. Daar krijg je extra energie van. Ik vind dat we heel goed hebben getraind."
Meer uit Voetbal
LYON (ANP) - Voetbalsters Veerle Buurman en Wieke Kaptein hebben met Chelsea in de Champions League gelijkgespeeld bij OL Lyonnes. Het duel in Lyon eindigde in 0-0. Bij de Franse topclub speelden international Damaris Egurrola en voormalig Ajax-speelster Lily Yohannes.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Vedette Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van het Portugese elftal verlaten een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Denemarken. De 41-jarige voetballer heeft dat gedaan na uitspraken van bondscoach Jorge Jesus op de persconferentie, die eerder zei dat er niets aan de hand was.
8 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Crysencio Summerville kreeg na het voorbije wereldkampioenschap voetbal met het Nederlands elftal aanbiedingen van meerdere clubs, ook uit Europa. Dat zei de rechtsbuiten woensdag in Thessaloniki, waar hij zich met Oranje voorbereidt op de Nations League-ontmoeting met Griekenland van donderdag.
8 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk gaat donderdag bij het Nederlands elftal in geval van nood rechts centraal in de verdediging spelen. De 35-jarige aanvoerder doet dat liever niet, maar heeft in een gesprek met Xavi Hernández aangegeven daartoe wel bereid te zijn. Dat gaf de Spaanse bondscoach woensdag aan tijdens een persconferentie in Thessaloniki. Oranje speelt donderdag voor de Nations League tegen Griekenland.
8 uur geledenROME (ANP) - Voetbalsters Esmee Brugts en Renee van Asten hebben met FC Barcelona in de Champions League een ruime overwinning geboekt tegen AS Roma. In Rome won de Spaanse titelhouder met 6-0.
8 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández baalt van de vele blessures bij het Nederlands elftal. "We zijn niet echt gelukkig, het is vooral pure pech", zei de Spanjaard op een persconferentie in Thessaloniki, waar Oranje het donderdag in de Nations League opneemt tegen Griekenland.
9 uur geledenOSLO (ANP) - De voetbalsters van Feyenoord en PSV hebben in navolging van Ajax het hoofdtoernooi van de Europa Cup bereikt. Feyenoord verloor met 2-1 bij het Noorse Vålerenga, maar had de eerste wedstrijd in Rotterdam met 4-1 gewonnen. PSV verdedigde met succes een 1-0-voorsprong bij Fortuna Hjørring. Het duel in Denemarken eindigde in 0-0.
9 uur geleden