
Van Dijk kan Nederland in tijdrit eerste plak bezorgen in Parijs
PARIJS (ANP) - Wielrenster Ellen van Dijk kan Nederland de eerste medaille bezorgen op de Olympische Spelen in Parijs. De 37-jarige Van Dijk doet zaterdagmiddag mee aan de olympische tijdrit. Ze gaat om 15.00 uur van start.
Ook Demi Vollering (15.15 uur) doet mee aan de tijdrit. Bij de mannen doet er maar één Nederlander mee: Daan Hoole. Hij begint om 17.00 uur aan zijn race tegen de klok.
Het parcours is 32,4 kilometer lang en is zo goed als vlak. Drie jaar geleden ging de zege bij de vrouwen naar Annemiek van Vleuten, bij de mannen naar de Sloveen Primoz Roglic.
Ook judoka Tornike Tsjakadoea komt in actie op de eerste dag waarop medailles kunnen worden veroverd. Hij doet mee in de klasse tot 60 kilogram. De eerste wedstrijden beginnen om 10.00 uur, het finaleblok vangt om 16.00 uur aan.
De openingsceremonie van de Spelen was vrijdagavond. De afgelopen dagen waren er in bepaalde sporten al wedstrijden, maar nog niet om medailles.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Iga Swiatek is verrassend uitgeschakeld in de achtste finales op het masterstoernooi van Montreal. De winnares van Wimbledon verloor van de als zestiende geplaatste Clara Tauson uit Denemarken: 7-6 (1) 6-3.
45 minuten geledenCHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - Oud-winnares Demi Vollering vindt haar tweede plek in de Tour de France Femmes het hoogst haalbare na haar eerdere valpartij. "Ik kwam hier voor etappezeges en de gele trui en dat is allemaal niet gelukt. Dat is jammer, maar na die valpartij in de derde etappe wist ik niet of ik nog door kon", zei een geëmotioneerde Vollering tegen Eurosport.
17 uur geledenCHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - De Française Pauline Ferrand-Prévot heeft de Tour de France Femmes in stijl gewonnen door ook de slotrit op haar naam te schrijven. Demi Vollering verzekerde zich net als vorig jaar van de tweede plek in het klassement door de Australische Sarah Gigante te passeren, die in de afsluitende bergrit niet mee kon met de groep favorieten.
19 uur geledenLOMMEL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij zijn rentree na een sleutelbeenbreuk als achtste geëindigd in de Grote Prijs van België. De vijfvoudig wereldkampioen in de MXGP werd zowel in de eerste als tweede manche achtste. Lucas Coenen won de grand prix in Lommel voor eigen publiek door de tweede manche te winnen, na zijn tweede plaats in de eerste race.
20 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Bol heeft ook dit jaar op de 200 meter in Hengelo niet haar eerste nationale titel outdoor gewonnen. Lieke Klaver was net iets sneller (22,82 om 22,84). Marije van Hunenstijn werd derde in 23,20.
20 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen kijkt met "een verschrikkelijk gevoel" terug op de GP van Hongarije. Verstappen eindigde op de negende plaats. "Er viel niks van te maken. Het hele weekend was verschrikkelijk", zei Verstappen na afloop tegen Viaplay.
21 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Alexander Brouwer en Steven van de Velde hebben ten koste van hun landgenoten Stefan Boermans en Yorick de Groot de bronzen medaille gewonnen op het EK beachvolleybal. Brouwer en Van de Velde werkten in de tweede set in Düsseldorf drie matchpoints weg en waren in de beslissende set de sterkste: 11-21 26-24 15-13.
21 uur geleden