Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Dijk heeft ook kip kerrie gegeten, maar voelt zich prima

Van Dijk heeft ook kip kerrie gegeten, maar voelt zich prima

PARIJS (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal voelt zich naar eigen zeggen prima, ook na het eten van een portie kip kerrie in het spelershotel. Een dag voor het EK-kwalificatieduel met Frankrijk haakten vijf spelers af bij Oranje, volgens De Telegraaf omdat ze ziek zijn geworden na het eten van kip kerrie.

"Ik voel me prima en hopelijk blijft dat zo. Wat ik heb gegeten? Ik heb lekker gegeten, ook kip kerrie", zei de verdediger van Liverpool en Oranje. Van Dijk is naar eigen zeggen niet op de hoogte van de oorzaak van de ziekte van het vijftal. Volgens de KNVB hebben zij allemaal te maken met een virusinfectie.

"Er is een virus ontdekt en ik heb geen flauw idee wat de oorzaak daarvan is", zei Van Dijk. "Vijf jongens zijn naar huis gegaan en dat is flink balen. Sommige jongens waren nieuw bij de groep en ze konden hun debuut maken. Hopelijk worden er niet meer jongens ziek en zullen de andere jongens snel herstellen."

Cody Gakpo, Matthijs de Ligt, Sven Botman, Joey Veerman en Bart Verbruggen hebben de selectie vanwege ziekte verlaten. Bondscoach Ronald Koeman riep drie vervangers op.

Frankrijk - Nederland begint vrijdag om 20.45 uur.

Meer uit Voetbal

Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

3 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

3 uur geleden
FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

5 uur geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

8 uur geleden
Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

19 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

20 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

20 uur geleden