Van Dijk heeft ook kip kerrie gegeten, maar voelt zich prima
PARIJS (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal voelt zich naar eigen zeggen prima, ook na het eten van een portie kip kerrie in het spelershotel. Een dag voor het EK-kwalificatieduel met Frankrijk haakten vijf spelers af bij Oranje, volgens De Telegraaf omdat ze ziek zijn geworden na het eten van kip kerrie.
"Ik voel me prima en hopelijk blijft dat zo. Wat ik heb gegeten? Ik heb lekker gegeten, ook kip kerrie", zei de verdediger van Liverpool en Oranje. Van Dijk is naar eigen zeggen niet op de hoogte van de oorzaak van de ziekte van het vijftal. Volgens de KNVB hebben zij allemaal te maken met een virusinfectie.
"Er is een virus ontdekt en ik heb geen flauw idee wat de oorzaak daarvan is", zei Van Dijk. "Vijf jongens zijn naar huis gegaan en dat is flink balen. Sommige jongens waren nieuw bij de groep en ze konden hun debuut maken. Hopelijk worden er niet meer jongens ziek en zullen de andere jongens snel herstellen."
Cody Gakpo, Matthijs de Ligt, Sven Botman, Joey Veerman en Bart Verbruggen hebben de selectie vanwege ziekte verlaten. Bondscoach Ronald Koeman riep drie vervangers op.
Frankrijk - Nederland begint vrijdag om 20.45 uur.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
17 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
19 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
19 uur geleden