Van Dijk heeft ook kip kerrie gegeten, maar voelt zich prima
PARIJS (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal voelt zich naar eigen zeggen prima, ook na het eten van een portie kip kerrie in het spelershotel. Een dag voor het EK-kwalificatieduel met Frankrijk haakten vijf spelers af bij Oranje, volgens De Telegraaf omdat ze ziek zijn geworden na het eten van kip kerrie.
"Ik voel me prima en hopelijk blijft dat zo. Wat ik heb gegeten? Ik heb lekker gegeten, ook kip kerrie", zei de verdediger van Liverpool en Oranje. Van Dijk is naar eigen zeggen niet op de hoogte van de oorzaak van de ziekte van het vijftal. Volgens de KNVB hebben zij allemaal te maken met een virusinfectie.
"Er is een virus ontdekt en ik heb geen flauw idee wat de oorzaak daarvan is", zei Van Dijk. "Vijf jongens zijn naar huis gegaan en dat is flink balen. Sommige jongens waren nieuw bij de groep en ze konden hun debuut maken. Hopelijk worden er niet meer jongens ziek en zullen de andere jongens snel herstellen."
Cody Gakpo, Matthijs de Ligt, Sven Botman, Joey Veerman en Bart Verbruggen hebben de selectie vanwege ziekte verlaten. Bondscoach Ronald Koeman riep drie vervangers op.
Frankrijk - Nederland begint vrijdag om 20.45 uur.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
20 uur geleden