Van Dijk heeft ook kip kerrie gegeten, maar voelt zich prima
PARIJS (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal voelt zich naar eigen zeggen prima, ook na het eten van een portie kip kerrie in het spelershotel. Een dag voor het EK-kwalificatieduel met Frankrijk haakten vijf spelers af bij Oranje, volgens De Telegraaf omdat ze ziek zijn geworden na het eten van kip kerrie.
"Ik voel me prima en hopelijk blijft dat zo. Wat ik heb gegeten? Ik heb lekker gegeten, ook kip kerrie", zei de verdediger van Liverpool en Oranje. Van Dijk is naar eigen zeggen niet op de hoogte van de oorzaak van de ziekte van het vijftal. Volgens de KNVB hebben zij allemaal te maken met een virusinfectie.
"Er is een virus ontdekt en ik heb geen flauw idee wat de oorzaak daarvan is", zei Van Dijk. "Vijf jongens zijn naar huis gegaan en dat is flink balen. Sommige jongens waren nieuw bij de groep en ze konden hun debuut maken. Hopelijk worden er niet meer jongens ziek en zullen de andere jongens snel herstellen."
Cody Gakpo, Matthijs de Ligt, Sven Botman, Joey Veerman en Bart Verbruggen hebben de selectie vanwege ziekte verlaten. Bondscoach Ronald Koeman riep drie vervangers op.
Frankrijk - Nederland begint vrijdag om 20.45 uur.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.
2 uur geledenMAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
10 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
10 uur geleden